Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Pozor, prosím!

Bylo toho o cukrovce napsáno již mnoho, přesto pacienti přibývají a léky neléčí. Druhý typ cukrovky se vyskytuje u lidí v dospělosti, spíše ve zralém věku. Onemocnění je velmi omezující a postižený by měl dodržovat určitý denní režim. O lécích nemluvě.

 

Pro pořádek si opět na začátek připomeneme definici, kterou poskytuje internet: Diabetes mellitus je komplexní metabolická porucha, při níž organismus není schopen zpracovávat glukózu jako za fyziologických podmínek v důsledku absolutního nebo relativního nedostatku inzulinu. Při DM 2. typu se jedná o nedostatek relativní, v pozdějších stádiích však může dojít k vyčerpání β buněk pankreatu a vzniku absolutního nedostatku inzulinu. A to je, podle mého názoru, dost velký problém.

Diabetes

Slinivka je je nenahraditelným „přístrojem“ v lidském těle a má na starosti produkci enzymů, které pomáhají zpracovávat bílkoviny, cukry a tuky. A některé její buňky právě tvoří hormony inzulin a glukagon, které jsou odváděny do krve. Patří do okruhu žláz s vnitřní sekrecí. Jakékoliv onemocnění slinivky břišní je velmi závažné a ani cukrovka by se neměla podceňovat.

Pokud budete hledat projevy tohoto onemocnění, dostanete naprosto vyčerpávající informaci. Medicínské příčiny hovoří v podstatě pouze o mechanismech vzniku této nemoci a rizikových faktorech, které však nejsou nezanedbatelné. Musí být všem naprosto jasné, že riziko je vyšší u lidí, kteří jsou obézní, jsou vystaveni silnému stresu a stravují se naprosto nevhodně. Nebo upřednostňují sladkosti. 

Obezita či odolnost organismu vůči inzulinu bývají v některých případech důvody k onemocnění. Ale podívejme se na možnosti vzniku onemocnění z jiné strany. Právě poloha tohoto důležitého orgánu – oblast solar plexu, nám může osvětlit, že pokud dojde k problému se slinivkou, většinou jde o potíže v oblasti emocí. Pokud člověk onemocní právě cukrovkou, je velmi emotivní a v jeho pomyslném notýsku byste našli obrovský seznam toho, po čem touží. Avšak tyto touhy nejsou určeny pouze pro něj, ale pro všechny jeho blízké. Přeje si, aby všichni dostali stejný díl od všeho, ale jakmile má někdo více, objeví ses riziko, že se u něj zvedne vlna žárlivosti. Pokud znáte člověka, který trpí cukrovkou, můžete si všimnout, že tento člověk je velmi oddaný. Nicméně jeho očekávání jsou nepřiměřená. Jeho až mateřská péče patří každému, ale pokud se druhému nedaří, objevují se pocity viny. A nyní nastává moment, kdy se enormně zvýší jeho duševní činnost. Hledá možnosti, prostředky jak uskutečnit všechno to, co očekává, po čem touží. Množství všeho, po čem taková osoba touží, však pouze maskuje smutek, který pramení z potřeby lásky a něhy, které, podle něho, nikdy nebyly naplněny. 

Vzory a modely chování či jednání v každém člověku otisknou stopu, která se dá vymazat jen prací na sobě. Pracovat se všemi těmi negativními emocemi, které pomáhají lidem být nemocní. Přeji vám všem hodně odvahy a síly k práci a ke změnám! 

 
Nejčtenější články
Runy

Runy

Pořiďte si do nového roku runu jako talisman, která Vás bude chránit, povede Vás anebo Vám bude připomínat cíl Vaší cesty.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Tarot plný informací

Tarot plný informací

Vznik tarotu není přesně historicky podchycen, ale má se obecně za to, že vznikl ve starém Egyptě. Tato verze byla přijata přes to, že tarot obsahuje širokou škálu symbolů, z nichž některé pocházejí i z Asie. Skládá se z velké a malé arkány, přičemž každá z nich má svůj důvod vzniku a za pozornost stojí i samotné slovo TAROT se svými významy – kolo, zákon.

Více »

Rostou, nerostou …

Rostou, nerostou …

A je to tady! Nastává sezóna, která každý rok plní sociální sítě fotografiemi těch nejlepších lesních úlovků. Hřiby, podhřiby, masáky a jiné druhy, které jejich sběrači bezpečně poznají.

Více »

 
Hluboká tajemství

Hluboká tajemství

Každý z nás má hluboce ukrytá tajemství. Většinou jsou ukryta v paměťových trezorech, od kterých jsme zřejmě zahodili klíče. Pokud je však najdeme, odemkneme a zpracujeme, můžeme dojít duševního klidu.

Více »

 
Jste v očekávání?

Jste v očekávání?

S příchodem na svět dostane každý človíček jméno. Jak důležité je pro člověka světské jméno? Může mít vliv na jeho život?

Více »

 
Důležité!

Důležité!

Zamysleli jste se někdy nad otázkou zodpovědnosti, odpovědnosti? Býváme tímto tématem masírováni od dětství, avšak bohužel rámci morálky. Za něco, za někoho. Ale co zodpovědnost sám za sebe a k sobě?

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Wendy Axon Soucitný Věštec

Wendy Axon

Jdi za svými sny, dokud stojíš na nohou.Takto zní mé motto. Studiu a provozování esoteriky se zabývám přes 15 let. Sv...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:716

0900 700 650 - 2 EUR/min

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:851

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka Soucitný Věštec

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, vidím auru...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:898

0900 700 650 - 2 EUR/min