Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Listopad

Plíce jsou orgán, který nám dovoluje dýchání a zabezpečuje okysličení krve v našem těle. Jeho párovým orgánem je tlusté střevo, které má na plíce velký vliv. A vzhledem k tomu, že zrovna listopad je měsíc, kdy jsou plíce ohroženy největší měrou, můžete si dnes přečíst o vzájemném vlivu a případně o možnostech, jak si nejlépe pomoci.

 
Plíce jsou náchylné k tzv. respiračním nemocem, které se projevují nejen kašlem, ale také vysycháním kůže, bušením srdce a pocitem únavy. Za pozornost stojí i astma a zápal plic. Pokud někdo astmatem trpí, dobře ví, že v listopadu se jeho stav pravidelně zhoršuje.

Listopad

Mějte na paměti, že pokud máte zahleněné plíce, jsou zahleněná i střeva. Důvod je ten, že plíce a střevo jsou párovými orgány, jak již bylo výše zmíněno. Z toho bychom měli usoudit, že je důležité, abychom i v listopadu dostatečně pobývali na čerstvém vzduchu a zařazovali do jídelníčku vhodné potraviny jako je rýže nebo fazole. Kvůli odbourání hlenů bychom na celou zimu měli vyřadit z jídelníčku mléčné výrobky a také omezit bílou mouku. S kávou šetřete a černý čaj raději nepijte. Vyměňte ho třeba za zázvorový nebo najděte takovou bylinku do čaje, která právě pomáhá s odhleňováním – tymián, šalvěj, podběl, jitrocel, máta, černý bez nebo jitrocel. Na výběr jich máme dost. Pravidelně svému tělu dodávejte vitamín C a hořčík. Ideálně v potravinách.

Nezapomínejte správně dýchat, protože to napomáhá při posilování plic a tím také při léčbě astmatu. Velmi vhodná jsou jógová dechová cvičení. Člověk, jenž má potíže s dýcháním, se na duševní úrovni potýká s rovnováhou braní a dávání. Pro názornost je to s narušenou rovnováhou braní asi tak, jako když si představíte, že druzí vás nenechají svobodně dýchat a s dáváním v podstatě stejně, ale ve směru k těm druhým.
 
Kdo má děti, ví, že toto období je obdobím respiračních nemocí především u dětí. Děti na úrovni braní chtějí od rodičů lásku, pozornost, ale pokud má dítě pocit nedostatku, onemocní. Nestačí koupit dítěti vše, co mu na očích vidíte, ale naplňujte své domovy především láskou. Věnujte se svým dětem, mluvte s nimi, hrajte si s nimi. Prospějete tak nejen svým dětem.
 
Další hledisko na rovnováhu mezi braním a dáváním souvisí s vnitřní svobodou. Jsme-li my sami vnitřně svobodní, dokážeme svobodu dát druhým. Pokud tomu tak není, tak ji druhým bereme. Pak můžeme mluvit o manipulacích, omezování, nařizování, vydírání.

Plíce jsou též symbolem komunikace. Uvědomujme si, že dýcháme stejný vzduch jako ostatní lidé, ale i jako všichni živí tvorové na světě. Vše živé na této planetě, co potřebuje ke svému životu kyslík, je odkázáno na vzduch, jehož kvalitu dokáže ovlivnit jedině člověk.

Smutek a žal, ale i strach ovládají plíce z emocionálního hlediska. Pokud je člověk v pořádku po všech stránkách, nemá žádný bacil či virus šanci nás ohrozit. Všechny tyto organismy čekají na to, až se sami oslabíme některou z uvedených emocí a pak zaútočí.
Mluvte o svých pocitech, mluvte o tom, co vám vadí, a poslouchejte, co vám říkají druzí. Třeba najdete tu správnou rovnováhu, posílíte imunitu a vyhnete se listopadovým nemocem. Všímejte si, zda s vámi někdo nemanipuluje, neomezuje vás či to vy sami neděláte někomu ve svém okolí.  Je to dobrý start na cestu ke zdraví.
 
Nejčtenější články
Třetí oko

Třetí oko

Třetí oko se nachází uprostřed čela, mezi obočím a napájí se na něho šestá čakra.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Vůně skořice

Vůně skořice

Skořice je úžasné koření, které provoní celý dům, jakmile se přidá do nějakého pokrmu či moučníku. A takové svařené víno se skořicí je výborné a má léčivé účinky, jak zpívá i Václav Neckář. A určitě s ním máte zkušenost i vy. A jak je to tedy s tou skořicí?

Více »

Tři, dva, jedna…

Tři, dva, jedna…

Už jenom několik dní nás dělí od chvíle, kdy se v našich domácnostech rozzáří první svíčka na adventním věnci či jiné adventní vazbě. Ano, přivítáme první adventní neděli, tzv. železnou, která má související význam v tradičních barvách nebo osobně pojatých.

Více »

 
Sladkost života

Sladkost života

Tato otázka padla v jedné pohádce. Myslím, že se jmenovala O chytré Horákyni. Její otec byl ve vádě se svým sousedem a spravedlivě je měl rozsoudit král. A tak se začal odvíjet příběh, který skončil velkou svatbou.

Více »

 
Pro nebo proti?

Pro nebo proti?

Bylina, která je předmětem kontroverzních názorů. Bylina, která je zařazena mezi návykové drogy a o níž se hovoří v superlativech ve vztahu ke zdraví.

Více »

 
Čas na kávu

Čas na kávu

Existuje mnoho způsobů, kterými se může předpovídat budoucnost. Karty, runy, čajové lístky, kosti, můžeme číst z ruky, vykládalo se ze zvířecích vnitřností. Za pozornost stojí i káva. Tedy tzv. lógr, který zbude na dně šálku, když kávu vypijeme.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:853

0900 700 650 - 2 EUR/min

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:301

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama Soucitný Věštec

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuzavre...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:890

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min