Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Lesní poklad

Přesto, že byly ostružiny díky trnům na svých stoncích mírně opomíjeny a lidé je neradi trhali, měly by být součástí našich kuchyní co nejčastěji. Jejich výrazná chuť a léčivé účinky jim snad otevřou dveře do našich domácností.

 
 

Ostružina vypadá opravdu tak, že je černá. Když ji rozmáčkneme mezi prsty, její šťáva má téměř fialovou barvu. Když ji vložíme do úst, připomíná samet, ale jakmile ji rozkousneme, rozhostí se koktejl chutí. Od trpké až po sladkou. V ten moment lidské tělo dostává další koktejl, a to vitamínů a minerálů. Ostružiny mají poměrně vysoký obsah vitamínu C, skupiny vitamínů B, vápník, hořčík, fosfor a železo a je velmi dobrým antioxidantem, který pomáhá člověku udržovat nejen zdraví, ale i krásu. 

Ostružina

Je výborným pomocníkem při onemocnění horních cest dýchacích a zápalu plic - doporučuje se čaj z plodů ostružiníku. Ty se mohou využívat také v době rekonvalescence, pokud jste unaveni nebo nachlazeni. Jsou nositeli léčivých účinků, používají se ke kloktání, při bolestech v krku či dásní. Sáhněte po nich i v případě, objeví-li se nějaké kožní onemocnění. Trpíte-li potížemi cévního oběhu, tyto plody jsou pro vás více než vhodné. Pomáhají zvýšit obranyschopnost organismu a pánům zvýšit potenci. Svou nezastupitelnou roli splní, pokud člověka postihne průjem a o barvivu ostružin se hovoří v souvislosti s látkami, které ovlivňují omezení růstu rakovinových buněk.  

Ostružiny se také těší velké oblibě i v kuchyni. O džemu či marmeládce snad ani není nutno se zmiňovat. Tyto lahůdky si již získaly mnohé přívržence. Přijde vždy vhod během zimního období ať již ke snídani nebo do dezertu. Ať již je to palačinka nebo tvarohový pohár. Čerstvé plody lze je využít do ovocných salátů, do jogurtu či pudinku, ale klidně i do bublaniny. Dokonce je můžeme přidat i do míchaných nápojů nebo je jimi alespoň ozdobit. 

Pokud se rozhodnete použít tento lesní poklad k léčebným účelům a udělat si zásoby na zimu, vypravte se však raději do lesa. Šlechtěné zahradní odrůdy jsou sice větší, ale nemají tak silné účinky jako ty lesní. Tatáž informace se vztahuje i k listům, které chcete použít ke koupelím či do čajů.

Na závěr ještě upozornění. Přes všechny zmíněné klady by se požívání ostružin však měli vyhnout ti jedinci, kteří trpí záněty v žaludku, ve střevech či mají porouchanou funkci žlučníku. Tudíž buďte velmi obezřetní a nepřidělávejte si více komplikací, než máte.

 
Nejčtenější články
Upír – mýtus nebo legenda?

Upír – mýtus nebo legenda?

Na počátku všeho nebylo nic jiného, než strach z mrtvých a z toho, že se jednou vrátí. Podle legend mohl každý mrtvý škodit živým, pokud zemřel za tajemných okolností. Upír je nemrtvou bytostí, která saje krev a neodráží se v žádném zrcadle.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Scénář?

Scénář?

Někdy ve mně příběhy těchto filmů dokázaly vyvolat husí kůži a přitom i pocit, že možná nejsou daleko od reálné možnosti. Představa toho, že některý tento příběh by lidstvo na světě mohlo prožívat, se mi nelíbila.

Více »

Téma dne

Téma dne

Lidská buněčná paměť skrývá mnohá tajemství. Koučové, psychoterapeuti, vyznavači různých ezoterických směrů, ale i někteří lékaři hovoří o modelech a vzorech jednání, které máme v sobě zakořeněné, a nejsou tak docela pravdivé. Velmi často jde o peníze.

Více »

 
Proč právě teď?

Proč právě teď?

Jsme omezeni v aktivitách, v sociálních vazbách, jsou situace, které ne vždy dělají dobře naší nervové soustavě, psychice. Mám dnes pro vás typ, jak si pomoci nejen po fyzické, ale i po psychické stránce.

Více »

 
Rozjímání nad hromadou skořápek

Rozjímání nad hromadou skořápek

Sobota byla deštivým dnem. Bylo tmavo a ponuro. Nakonec se není čemu divit, je říjen a příroda se pomalu připravuje na zimní odpočinek. A protože se mi sešlo větší množství ořechů, je čas se sednout a vyloupat je.

Více »

 
Letošní třetí

Letošní třetí

Je v plném proudu. Třetí roční období. Období, které nás vede do klidu, k odpočinku. Ale ještě stále pracujeme s tím, abychom zpracovali všechnu úrodu, zazimovali své zahrady, balkóny, parapety… Už je chladno. Na horách napadl první sníh.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Jana Sofia Inspirující Věštec

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Původním ...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tyna Kyvadlo Věštec

Tyna

Výkladu karet se věnuji již několik let... Každý člověk je jiný, proto pro každého mám jiný způsob výkladu. Tím, že p...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:364

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min