Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Jedlé květiny

Jedním z důležitých principů dobrodružného kuchaření je využívat ingrediencí, které rostou okolo nás, a sice právě v tom čase, kdy rostou. Květinu neošidíš. Musíš ji jíst tam, kde ti roste, protože do dne či dvou ti zvadne.

 

Květin je možné jíst několik. Koncem května začínají například rozkvétat bílé květy bezinek. Anglicky se jmenují elderflower a Angličané z nich dělají velmi chutný sirup, který v roztoku s chlazenou vodou vytváří osvěžující nápoj. Taky jej nechávají kvasit na lehké asi osmiprocentní víno. Italsky se jmenuje sambuco podle latinského názvu keře.

Jedlé květiny

Angličané na venkově přišli i na způsob, jak květy černého bezu osmažit: Nejprve se dobře omyjí v cedníku pod tekoucí vodou, někdy se na nich hromadí mšice. Ostříhají se tak, aby na nich nezůstalo příliš mnoho stonků, ale aby zůstávaly v chuchvalečcích tak pěticentimetrových. V misce se rozkvedlá z vejce, mouky, mléka a soli palačinkové těstíčko, poměrně řídké.

Květy se v něm nechají vyválet a obalit těstíčkem a pak se vidličkou vylovují a házejí do předehřátého oleje, kde se nechají smažit do hněda. Mohou se pokapat trochou citronové šťávy. Italové je nechávají lehounce restovat neobalené do rozehřátého olivového oleje a česneku. A podávají je na špagetách se strouhaným parmezánem.

 
 
 
 

Další články

Letní dny  s rakem

Letní dny s rakem

Rak je skvělý partner nejen na rodinnou dovolenou. Jeho vřelé city, komunikační dovednosti i přátelská povaha ladí s každým letním dnem. Jako parťák je rak ten nejlepší!

Více »

Kuchyně i lékárnička

Kuchyně i lékárnička

Vrátila jsem se po dovolené a na zahradě mě přivítal strom. Copak o to, kdyby to byl strom, ale on je to libeček, který vytáhl své lodyhy s květy! Nádhera!

Více »

 
Cvičení a znamení horoskopu

Cvičení a znamení horoskopu

Mnozí z nás v sobě nosí konflikt ohledně stravování či pohybu. V každém období najdeme něco, co nás láká chutí nebo sezónní dostupností. A pak vymýšlíme, kterak ze sebe dostat nadbytečná kila do plavek nebo do oblečení, které zrovna bude aktuální.

Více »

 
Alchymie berberského kuskusu

Alchymie berberského kuskusu

Kuličky spařené pšenice, prosa nebo ječmene neboli severoafrický kuskus. Dnes oblíbený i u nás, původně Couscous , tradiční pokrm Berberů.

Více »

 
Třetí oko

Třetí oko

Zní vám název dnešního příspěvku tajuplně? Jde o tajemství, magii nebo výmysl? Spadá to do kategorie „věřte – nevěřte“ nebo je třeba začít trénovat a vyživovat?

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Laura Věštec

Laura

Léčitelka, zdravotní diagnostička, čínská terapeutka, psychoterapeutka a psychoanalytička, kinezioložkaa regresní ter...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:405

0900 700 650 - 2 EUR/min