Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

I šlachy potřebují péči

Ve většině případů, když člověka zradí pohybový aparát a nedošlo k úrazu, jde o nějaký problém, který jakkoliv souvisí se šlachami. Tato pohybová indispozice je velmi nepříjemná. Nejen svou bolestivostí, ale též totální brzdou. Pojďme se podívat, co pro sebe můžeme udělat, když nás něco takového potká.

 

Nejčastěji se tyto potíže na rukou, a to bolestmi. Bolesti postihují vnitřní předloktí, které znemožňují také cokoliv vzít cokoliv do prstů, dlaně nebo forma jakékoliv zátěže. Zpočátku si lidé většinou myslí, že jejich buď ruce prochladly, nebo si je vyšší námahou nebo jednotvárným pohybem namohli. Bohužel téměř vždy jde o to, že nejsou v pořádku šlachy, kolem nichž se utvoří zánět. Avšak pozor! Pokud si nejste jisti a bolesti jsou více v okolí zápěstí, může se jednat o syndrom karpálního tunelu. V tom případě navštivte odborného lékaře, aby provedl řádnou diagnostiku. Takový problém nás vždy „zastaví“, abychom měli dostatek času a prostoru přemýšlet nad tím, co se v našem životě děje, a tak máme šanci tento problém vyřešit. Nahlédnout do svého nitra a zvážit, zda je obtíž na té úrovni, kdy se nás týká a jsme ji schopni vyřešit, či není naše a v tom případě se jím vůbec nezabývat.

šlachy

Za předpokladu, že došlo již k zánětlivému onemocnění šlach, je na místě klid, chladné obklady, ruce nenamáhat.  Pokud onemocnění nemá zánětlivé projevy, nechladíme. Ale proč tedy k tomuto onemocnění došlo? Měli bychom vědět, že za výživu šlach odpovídají ledviny. To znamená, že šlachy nás upozorňují, a to velmi důrazně, na nějaký problém okolo ledvin. V první řadě si tedy uvědomme, co nás nějakým způsobem naštvalo, co nám vadí, zda máme vztahy s kýmkoliv v pořádku. 

Navíc jsou zde možné dva další ukazatele. Pokud jde o ruce, pak je bychom se měli sami sebe dotázat, zda „držíme svůj život pevně ve svých rukou“ či máme pocit, že ho ovládá někdo jiný nebo jakákoliv životní situace. Většinou se jedná o situace, se kterými si nějakou dobu nevíme rady a nevidíme z ní žádné východisko.

Na nohou bývají postiženy především achilovky. Ukazují na touhu jít za vlastními cíli, avšak člověk sám potřebuje buď nějaké schválení či souhlas druhých. Bolestí nad patami se opět zastaví, aby mohl rozjímat sám se sebou.

Můžeme si připomenout ještě  další problémy se šlachami – zborcená klenba, vybočený palec, bolesti v chodidlech – strach udělat krok vpřed, ustrnutí na místě či naopak velký životní úprk. 

Podpořte své ledviny správnými potravinami (přes tlusté střevo), dostatečným pitným režimem, uchováním dolních končetin, ale i celého těla v teple. Choďte, ale občas se i proběhněte bosí v lese, trávě, masírujte své nohy a cvičte s nimi. Na duchovní úrovní věřte svým rozhodnutím a úsudkům, žijte TADY a TEĎ, a tímto zázračným koktejlem udržujte své šlachy v dobré kondici.

 
Nejčtenější články
Řeč symbolů 08 - Magická geometrie: Trojúhelník

Řeč symbolů 08 - Magická geometrie: Trojúhelník

Každý trojúhelník má, jak známo, tři strany a tři vrcholy, symbolizuje 

Více »

 
 
 
 
 

Další články

 Svatováclavská vinice

Svatováclavská vinice

Kvalitu vína na Cecemínu zaručovaly od pradávna slunečné jihozápadní svahy. První keříky vinné révy tu nechala vysadit kněžna Ludmila, babička Svatého Václava – určitě i skvělý tip na podzimní výlet!

Více »

Podzimní krása z domácí spižírny

Podzimní krása z domácí spižírny

Slunce žár, chlorovaná voda, mořská sůl i vítr z hor vlasům ani pleti v létě moc nepřidaly. Snadno doma připravíte zábaly, masky i peeling. Vyjděte krásné do podzimních dnů!

Více »

 
Veselá kytka

Veselá kytka

Bylina, která je předmětem kontroverzních názorů. Bylina, která je zařazena mezi návykové drogy. Bylina, o které se hovoří v superlativech ve vztahu ke zdraví. A pro dnešek veselá kytka.

Více »

 
Tajemství prstů

Tajemství prstů

Dříve by nikoho nenapadlo, že prst nám toho může celkem hodně prozradit. Ať již jde o otázky lidského zdraví nebo emocí. Každý z prstů má na starosti něco, co je nedílnou součástí našeho života a může nám být nápomocný nejen v diagnostice.

Více »

 
Používáte je?

Používáte je?

Že nevíte co? Tak vám to osvětlím. V případě, že je zapálíte, tak prospějete svému zdraví. A řeč je o použití tělových a ušních svící.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min