Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

I šlachy potřebují péči

Ve většině případů, když člověka zradí pohybový aparát a nedošlo k úrazu, jde o nějaký problém, který jakkoliv souvisí se šlachami. Tato pohybová indispozice je velmi nepříjemná. Nejen svou bolestivostí, ale též totální brzdou. Pojďme se podívat, co pro sebe můžeme udělat, když nás něco takového potká.

 

Nejčastěji se tyto potíže na rukou, a to bolestmi. Bolesti postihují vnitřní předloktí, které znemožňují také cokoliv vzít cokoliv do prstů, dlaně nebo forma jakékoliv zátěže. Zpočátku si lidé většinou myslí, že jejich buď ruce prochladly, nebo si je vyšší námahou nebo jednotvárným pohybem namohli. Bohužel téměř vždy jde o to, že nejsou v pořádku šlachy, kolem nichž se utvoří zánět. Avšak pozor! Pokud si nejste jisti a bolesti jsou více v okolí zápěstí, může se jednat o syndrom karpálního tunelu. V tom případě navštivte odborného lékaře, aby provedl řádnou diagnostiku. Takový problém nás vždy „zastaví“, abychom měli dostatek času a prostoru přemýšlet nad tím, co se v našem životě děje, a tak máme šanci tento problém vyřešit. Nahlédnout do svého nitra a zvážit, zda je obtíž na té úrovni, kdy se nás týká a jsme ji schopni vyřešit, či není naše a v tom případě se jím vůbec nezabývat.

šlachy

Za předpokladu, že došlo již k zánětlivému onemocnění šlach, je na místě klid, chladné obklady, ruce nenamáhat.  Pokud onemocnění nemá zánětlivé projevy, nechladíme. Ale proč tedy k tomuto onemocnění došlo? Měli bychom vědět, že za výživu šlach odpovídají ledviny. To znamená, že šlachy nás upozorňují, a to velmi důrazně, na nějaký problém okolo ledvin. V první řadě si tedy uvědomme, co nás nějakým způsobem naštvalo, co nám vadí, zda máme vztahy s kýmkoliv v pořádku. 

Navíc jsou zde možné dva další ukazatele. Pokud jde o ruce, pak je bychom se měli sami sebe dotázat, zda „držíme svůj život pevně ve svých rukou“ či máme pocit, že ho ovládá někdo jiný nebo jakákoliv životní situace. Většinou se jedná o situace, se kterými si nějakou dobu nevíme rady a nevidíme z ní žádné východisko.

Na nohou bývají postiženy především achilovky. Ukazují na touhu jít za vlastními cíli, avšak člověk sám potřebuje buď nějaké schválení či souhlas druhých. Bolestí nad patami se opět zastaví, aby mohl rozjímat sám se sebou.

Můžeme si připomenout ještě  další problémy se šlachami – zborcená klenba, vybočený palec, bolesti v chodidlech – strach udělat krok vpřed, ustrnutí na místě či naopak velký životní úprk. 

Podpořte své ledviny správnými potravinami (přes tlusté střevo), dostatečným pitným režimem, uchováním dolních končetin, ale i celého těla v teple. Choďte, ale občas se i proběhněte bosí v lese, trávě, masírujte své nohy a cvičte s nimi. Na duchovní úrovní věřte svým rozhodnutím a úsudkům, žijte TADY a TEĎ, a tímto zázračným koktejlem udržujte své šlachy v dobré kondici.

 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Čaroděj je v každém z nás

Čaroděj je v každém z nás

Své šamany měly, mají a asi i do budoucna budou mít nějakým způsobem všechny světové kultury, národy, ale možná i obce, města. Je jedno, jak se jim říkalo nebo říká, jestli chodí v obleku nebo v nalezeném kabátě. Zda je to mladá vzdělaná žena či babička kamaráda vašeho dítěte, stařenka se šátkem na hlavě. Spojují je určité zájmy - dobro pro člověka, pro svět a především pro přírodu. Zdraví, spokojenost a láska.

Více »

Velký a Vítězný

Velký a Vítězný

Jaký je rozdíl mezi únorem teď a před třiceti lety? Je teplejší, rozhodně uspěchanější, slavíme Valentýna. Pro někoho je únor Suchý, ale hlavně, že není Velký!

Více »

 
Malý tělocvik

Malý tělocvik

U lidí, kteří meditují nebo cvičí v určitých polohách, si můžeme všimnout zvláštních poloh rukou či jenom prstů. Těmto spojením se říká mudry a jsou součástí cvičení jógy.

Více »

 
Záhada a síla měsíčního kamene

Záhada a síla měsíčního kamene

Měsíční kámen je spojený s ženou, plodností a budoucností. Jeho mléčný svit ovlivňuje zdraví i emoce, Síla měsíce měla zejména pro východní kultury až posvátný význam.

Více »

 
Vizitka

Vizitka

Nehty, aniž bychom si toho zvláště všímali, jsou našimi vizitkami. Ruce jsou nejen pracovním nástrojem, ale ruku podáme při pozdravu, pohladíme, obejmeme díky nim, píšeme… prostě jsou v kursu. Pěstěné nehty jsou ozdobou každé ruky.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min