Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Co jsem našla ve sklenici

Když se řekne ovocná šťáva ve spojení s podzimem, ucítím na jazyku chuť burčáku a vína. Vždy to ve mně vyvolává úsměv, protože přece jenom většina vidí ten jablečný mošt, že? A i ten mám moc ráda. Nicméně bych vám dnes chtěla přiblížit, co v jedné sklenici moštu najdete.

 
Takže ovoce šup do lisu a už to jede! Mošt je obecně zdraví prospěšný za předpokladu, že se udělá tak, jak má a jeho požívání se nepřehání. Měli bychom si dopřát maximálně sklenici denně.

Co jsem našla ve sklenici

Co se moštuje kromě jablíček? Hrušky, švestky, hroznové víno, ale vlastně úplně každé ovoce dle sezóny. To znamená i višně, rybíz, angrešt, maliny, ostružiny a další. Každé ovoce vydá ve šťávě to, co je dle jeho parametrů nejzdravější. Ale my se vrátíme k tomu nejznámějšímu, který si právě v současné době do syta můžeme užívat.

Jablečný mošt je asi nejrozšířenější. Pokud si dáte sklenici denně (samozřejmě po dobu, kdy je k dispozici), chráníte své srdce, cévy a také dásně. Přecházíte mozkové infarktu, mozkové mrtvici, ale i rakovině. Stejně chřipce a podporujete svou imunitu i v případě ohrožení nachlazením. Svému tělu doručíte vítamíny A, C, E, K, H (biotin) a téměř celou řadu vitamínů B a minerálů. Po požití moštu se vám prokrví pleť a detoxikuje tělo.

Víte, že máme záruku, že do moštu se používají správně zralé, naprosto zdravé kusy ovoce? To nám pak zaručuje i kvalitu ovocné šťávy, kterou si s chutí můžeme dát pro osvěžení i na zdraví.
Takže chcete-li si uchovat jablečný mošt na delší dobu, určitě zapátrejte po informacích a ošetřete jej tak, abyste mohli tento skvělý mok nalévat třeba i o Vánocích. Už se blíží mílovými kroky!
 
Nejčtenější články
Třetí oko

Třetí oko

Třetí oko se nachází uprostřed čela, mezi obočím a napájí se na něho šestá čakra.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Vůně skořice

Vůně skořice

Skořice je úžasné koření, které provoní celý dům, jakmile se přidá do nějakého pokrmu či moučníku. A takové svařené víno se skořicí je výborné a má léčivé účinky, jak zpívá i Václav Neckář. A určitě s ním máte zkušenost i vy. A jak je to tedy s tou skořicí?

Více »

Tři, dva, jedna…

Tři, dva, jedna…

Už jenom několik dní nás dělí od chvíle, kdy se v našich domácnostech rozzáří první svíčka na adventním věnci či jiné adventní vazbě. Ano, přivítáme první adventní neděli, tzv. železnou, která má související význam v tradičních barvách nebo osobně pojatých.

Více »

 
Sladkost života

Sladkost života

Tato otázka padla v jedné pohádce. Myslím, že se jmenovala O chytré Horákyni. Její otec byl ve vádě se svým sousedem a spravedlivě je měl rozsoudit král. A tak se začal odvíjet příběh, který skončil velkou svatbou.

Více »

 
Pro nebo proti?

Pro nebo proti?

Bylina, která je předmětem kontroverzních názorů. Bylina, která je zařazena mezi návykové drogy a o níž se hovoří v superlativech ve vztahu ke zdraví.

Více »

 
Čas na kávu

Čas na kávu

Existuje mnoho způsobů, kterými se může předpovídat budoucnost. Karty, runy, čajové lístky, kosti, můžeme číst z ruky, vykládalo se ze zvířecích vnitřností. Za pozornost stojí i káva. Tedy tzv. lógr, který zbude na dně šálku, když kávu vypijeme.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:853

0900 700 650 - 2 EUR/min

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:301

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka Soucitný Věštec

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, vidím auru...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:898

0900 700 650 - 2 EUR/min