Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Ach jo!

Nespavost je fenoménem současné doby. Dokonce jí trpí i velmi mladí lidé. Je třeba si uvědomit, že pokud nespavostí člověk trpí delší čas, mohou se projevit symptomy různých nemocí.

 

Pokud jde o příčiny, které poruchy spánku, jako je obtížné usínání, noční či velmi brzké probouzení může jich být celá řada. Životní styl současného člověka. Stres, který je všudypřítomný ho často vede k nevhodným návykům, které vedou právě k nespavosti. Stres unavuje, a proto člověk často podceňuje potřebu fyzické aktivity, nebo podřimování během dne. Navíc výdobytky technického pokroku, světelný či elektromagnetický smog, hluk, zvýšení automobilový provoz, který nám znečišťuje ovzduší, také ovlivňují kvalitu odpočinku.  Je třeba si uvědomit, že i životní situace velmi výrazně ovlivní kvalitu spánku. Určitá míra nezaměstnanosti dává tušit, že ztráta zaměstnání, potažmo z ní plynoucí obavy, je zásadním možným důvodem k nespavosti. Ale také změny, které přináší narození dítěte do rodiny nebo naopak ztráta blízké osoby. V úvahu je nutno vzít také zdravotní stav a případné možné bolesti, které člověku brání kvalitně spát.

Nespavost

Mnohé z vás napadne, že si stačí vzít tabletku na spaní a je hotovo. Jenomže tabletky nejsou zrovna východiskem. Rozhodně dříve, než sáhnete právě po tabletkách, zamyslete se nad příčinami nespavosti. Jak bolest, tak stres se dají určitými způsoby eliminovat. Pochopitelně, že miminko musí dostat svůj čas, aby rodinu po nocích nebudilo, a odchod blízké osoby je potřebné si vyžádá svou dobu truchlení a rozloučení. Přes to všechno si, pokud poruchou spánku trpíte, zjistěte, jaké jsou možnosti. 

Při řešení nespavosti bychom měli brát v potaz několik důležitých oblastí, které se právě tohoto problému mohou týkat. Jednou z nich je stravování. Samozřejmě se doporučuje odlehčená strava, vyloučení potravin a nápojů, které obsahují stimulanty a přečíst příbalové letáky užívaných léčiv. Jak je všeobecně známo i léky mohou mít účinky vedoucí k nespavosti – léky na vysoký krevní tlak, astma, ale také antidepresiva. O drogách a alkoholu není třeba hovořit vůbec. Přehodnocení denní pohybové aktivity vám přinese přirozenou únavu a napomůže nejen k zapojení jiných svalových skupin a tudíž částečnému uvolnění. Vaše myšlenky budou vedeny jiným směrem a navíc se bude uvolňovat hormon štěstí. Zřejmě by to nemělo být silové nebo zatěžující cvičení, vhodnější by byly rázné procházky nebo jóga. 

A co si takhle udělat nějaký „usínací“ rituál? Včasné ukončení pracovních činností, poslech příjemné hudby nebo četba zábavné literatury. Rozhodně se vyhněte čemukoli, co ve vás vyvolá napětí či strach. 

 
Nejčtenější články
Mayské proroctví  v polovině naplnění

Mayské proroctví v polovině naplnění

Podle mayského kalendáře bude letošní rok mezníkem v životě lidstva.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Jako ... slunečnice

Jako ... slunečnice

Ano, dnes se stala námětem pro můj příspěvek pro vás. V letošním roce jsem si ji poprvé vysela na zahradě a vyrostly mi ze semínek nádherné exempláře, které mi dělají radost kdykoliv je vidím.

Více »

Lesní poklad

Lesní poklad

Lesní poklad, který mám nadevše ráda, je ovoce, které má téměř černou barvu a nalézáme jej v každém českém lese, ale také v mnoha českých zahradách. Jmenuje se ostružina. Podívejme se, jak široké uplatnění má.

Více »

 
Vždy a všude

Vždy a všude

Tančíte rádi? Víte, že je to přirozený lidský pohyb. A tímto tedy je myšlen tanec v různém pojetí. Pokud bychom hledali dobu vzniku souborů pohybu, kterým dnes říkáme tanec, museli bychom se vrátit do velmi hluboké minulosti.

Více »

 
Čarování

Čarování

Myšlenka je mocná čarodějka. Kouzlíme a čarujeme s ní každý den. Je to základní stavební prvek našich životů, který si vůbec neuvědomujeme. Myšlenka je vlastně matkou všech situací, které prožíváme.

Více »

 
Bohatství v lahvi

Bohatství v lahvi

Máme tady čas vinobraní a bohatství ukryté ve vinných hroznech se za krátký čas přemístí do sudů a lhaví. Víno se hodí nejen při úpravě, ale po skvělém obědě či večeři si můžeme dopřát a vychutnat lahvinku dobrého vína.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

ZaneprázdněnProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tyna Kyvadlo Věštec

Tyna

Výkladu karet se věnuji již několik let... Každý člověk je jiný, proto pro každého mám jiný způsob výkladu. Tím, že p...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:364

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min