Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Věříte věštbám?

Byl temný zimní večer a noc se vkrádala do staré chalupy v hlubokém lese. Zdálo se, že tam nikdo nebydlí, ale přitom se uvnitř odehrávaly věci nevídané. Říkávalo se, že tam bydlela jedna malá stařenka, ale ani pamětníci si nemohou vzpomenout, kolik by jí mohlo být let – jako by tam žila od nepaměti. Co se v chaloupce vlastně dělo?

 

Foukal silný vítr a ani nepřítele by do takového počasí nevyhnal. Být v černočerné tmě sám v lese je výzvou pro mnohé z nás. Přesto se muž rozhodl, že do lesa vkročí. Zaslechl totiž, že kdesi hluboko je poklad, který je ukrytý v podlaze starého domku. Měl ohořelou mapu od svého pradědečka, který ji zase zdědil po svých dávných předcích. Z otce na syna se dědilo ono tajemné poselství, a tak se muž rozhodl v něm pokračovat. Měl sice zpočátku obavy, ale nakonec se svému strachu postavil.

Věříte věštbám?

Poklad v hlubokém lese

Zarostlý muž šel a šel, ve dne v noci, vysílený z dlouhé cesty. Najednou se před ním objevila mechem porostlá stará chalupa. Komínem prolétla meluzína, lekl se toho táhlého hvízdnutí, protože jinak bylo v lese až mrtvolné ticho. Těžce se mu dýchalo, neměl nic k pití a hlad mu svíral žaludek. Sotva dolezl ke ztrouchnivělým vrátkům, zavrzaly, a když se odvážlivec prokousal hustým křovím, už byl u dveří. Najednou se samy ve vteřině otevřely a zazubila se na něj malá stařena s šedými vlasy pod režnou kapucí.

Překvapení v kartách

Seděli u ohně, venku hustě pršelo, a muž se hřál, v rukou ucháč s bylinným čajem. Doposud mlčeli, babička si jen pod vousy mumlala prazvláštní zaříkávadlo. „Brzy zemřeš“, sdělila mu náhle skřehotavým hlasem, když se zadívala do otrhaných karet. Muž se lekl a nevěděl, jak má reagovat. V tu chvíli projel domem obrovský blesk, žena se ďábelsky zachechtala a muž se ocitl v obrovském žáru, který bolel až do morku kostí. Cítil obrovské zoufalství a strach, svaly mu ztuhly v křeči a poslední co cítil, byl pach škvařené kůže a vlasů…

Zemřeš, než se narodíš

Najednou se ale probral. Jak je to možné? Je na jiném břehu? Vždyť shořel jako bájný Fénix – a s překvapením se také znovu narodil. Proč? Co se mu vlastně stalo? Chalupa zmizela. Ocitl se na tom samém místě, bylo těsně před rozbřeskem. Z větví vzrostlých stromů visely cáry staletých lišejníků. Přesto se cítil příjemně, i když tu byl sám a netušil, co se v příštích chvílích může udát. Nová tráva a byliny kolem něj rašily s takovou chutí, že i pouhý pohled na ně člověku dával naději.

Nový život

Celé tělo ho ještě bolelo, svaly se postupně vzpamatovávaly. Začal se pomalu protahovat a po chvíli si všiml malého jezírka mezi stromy. Rozvážně se k němu plížil, lákalo ho, skoro jej volalo. Voda v něm byla zázračná, tak neuvěřitelně živá a krásná. Opláchl si obličej a když se osmělil, skočil do nekonečné tůňky – byl totiž celou dobu nahatý. Když se očistil od všech starých ran a vyškrábal se na břeh, náhodou zahlédl svůj obličej v zrcadle průzračné vody. Poznal sám sebe. Proto nejdřív musel trpět, najít svůj vnitřní poklad, zemřít a znovu se narodit. Proč? Muž se totiž zbavil svého strachu a dozrál…

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do které... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuza... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 890

0900 700 650 - 2 EUR/min