Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Vedení

V lidské historii i současnosti najdeme mnoho rozmanitostí spojující jedince do skupin podle rodinných vazeb, zájmů, společenského postavení, objemu majetků, potřeb či cílů. A není třeba připomínat, že mnohdy cíle byly ne zrovna ušlechtilé.

 
 

Během lidské existence se dostávali do rolí vůdců především muži, kteří vynikali schopností vést davy. Ať už to byli praotcové Čech a Lech, Sámo, Karel IV., Čingischán nebo Hitler a mnozí další. Každý jeden z nich dokázal sjednotit určitou skupinu lidí. K tomu, aby se jim to podařilo, museli mít určitý cíl, záměr. Pokud jde o cíle, které u některých z nich zaváněly touhou po neomezené moci a vládě nad světem, ty nyní necháme stranou. Jde mi o jedinou vlastnost, a to schopnost vést. Výše jmenovaní toho dosáhli a každý z nich měl ten svůj cíl. A to je zde jmenováno pouze několik málo mužů světové historie.

kíder

Objevily se i případy tzv. duchovních vůdců, kteří také neměli zrovna čisté úmysly. Jejich náboženstvím bylo taktéž ovládat určitou skupinu lidí svou mocí a také za účelem získání jejich majetků. Nejznámějším případem byla sekta o téměř tisícovce členů okolo Jima Jonese. Tento kazatel hlásal, že jeho inkarnace spojuje více osobností – Ježíš, Lenin, Buddha, Batman a přišel jako „Bůh socialista“. Bohužel většina z příslušníků této společnosti včetně svého vůdce v roce 1978 spáchala hromadnou sebevraždu. 

Jak to tedy je s různými vůdci a jejich vedením? Je správné následovat jejich cestu? Je správné následovat jejich příkladu a žít stejným způsobem života? Potřebuje člověk vůbec vedení? Na to byste si zřejmě měli odpovědět v první řadě sami. Za to, jak se kdo rozhodne, nese odpovědnost jen on. Zrovna tak jako za vše ostatní ve svém životě a i za svůj život. Protože každý má svůj úhel pohledu, svou zkušenost, je ovlivněn jinou výchovou. Nadneseme-li otázku náboženství, pak je tato otázka již naprosto zbytečná. Ale vraťme se k původnímu tématu. Zde je určitě třeba dívat se na věc střízlivě, bez nadměrné idealizace a samozřejmě si všímat i třeba nepodstatných náznaků, které by mohly vést k manipulaci, majetkovým či finančním závazkům a slibům.

Možná, že ani není potřeba hledat nějakého vůdce, který má říkat, co jak má člověk dělat. Zákony přírody jsou nad slunce jasné. S láskou, pokorou, respektem a určitou dávkou tolerance si každý může udělat život na té naší krásné Zemi velmi příjemný. Dokonce i ti, jež jsou dnes uctíváni v různých náboženstvích, měli v myšlenkách především lásku, úctu a pokoru.

 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Poddáte se módě?

Poddáte se módě?

Asi se zde nedovíte nic nového, když připomenu, že vlasy podléhají módě stejně, jako oblečení, doplňky, boty. Můžeme si připomenout různá období s různými manýry vztahující se k vlasům atd.

Více »

Směrovka

Směrovka

Ekzémy, vyrážky a vůbec defekty na kůži jsou relativně často řešený problém. Z vlastní zkušenosti vím, že málokdy je problém řešený ze strany příčiny, ale pouze důsledku. To znamená, že se řeší až to, co se „vyrobí“ na kůži.

Více »

 
Připravit, pozor… teď!

Připravit, pozor… teď!

Jo jo, máme tady biologické jaro, jehož příchodu si nevšímáme tolik jako příchodu toho astronomického. Už víte, že jaro nastalo pro lidské tělo. Začíná každý rok kolem poloviny února a my bychom se měli podle toho ke svému tělu chovat.

Více »

 
Nedoceněná síla

Nedoceněná síla

Říká se, že vystřelená kulka a vyřčené slovo nelze vzít zpět. Co si o tom myslíte? Já souhlasím. To, že vystřelíte z jakékoliv zbraně, se opravdu vzít zpět nedá. A věřte, že se slovem je to naprosto stejné. Někdy se ani škody napáchané slovem nedají změnit.

Více »

 
„Droga“ vlastní výroby

„Droga“ vlastní výroby

Všeobecné informace o šišince mozkové - epifýze nám říkají, že je to nepárová endokrinní žláza, která má na starosti několik velmi důležitých úkolů a funkcí v lidském těle. Je součástí epithalamu.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Sandra Kyvadlo Věštec

Sandra

Chcete spokojeně žít a užívat si? NEDAŘÍ SE VÁM ZHUBNOUT ? ZARUČENĚ VÁM PORÁDIM Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI!JSEM TOHO ZÁŘNÝM...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:346

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min