Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Tarot plný informací

Vznik tarotu není přesně historicky podchycen, ale má se obecně za to, že vznikl ve starém Egyptě. Tato verze byla přijata přes to, že tarot obsahuje širokou škálu symbolů, z nichž některé pocházejí i z Asie. Skládá se z velké a malé arkány, přičemž každá z nich má svůj důvod vzniku a za pozornost stojí i samotné slovo TAROT se svými významy – kolo, zákon.

 

Aby se v tom jeden vyznal! Co historik či vědec, to názor. O dějinách hracích karet a jejich užívání ke hře a výkladům je mnoho dostupných materiálů. Dokonce se v nich dovídáme, že hra v karty svého času byla dokonce úředně zakazována. Všechny zdroje se však shodují v názoru, že nikdo přesně neví, kde se v Evropě karty vzaly, kdo a odkud je přinesl. Jejich první výskyt se odhaduje na 14. století, ale byly objeveny i starší zmínky či dokonce hrací listy v Číně a v Indii. 

tarot

Od té doby karty, ostatně jako vše v lidské společnosti, doznaly obrovských změn. A nemusíme hovořit pouze o tarotech. Máme karty na kanastu, na mariáš, se kterými již docela malé děti hrají notoricky známou hru Prší. Dnes máme možnost si vybrat i z nepřeberného množství tarotových souborů. Nejenže jsou tu tradiční karty Crowlyho tarotu, ale objevují se nové a nové. Téměř všechny jsou nádherně výtvarně zpracované a rozšiřují se řady těch, které umění výkladů karet oslovuje. Osho zen tarot, Tarot keltských draků, Thothův tarot, Andělský tarot atd. 

Velká arkána má 21 karet, což si může zjistit každý prohlídkou jakékoliv sady. Každá z karet může představovat naši životní situaci, v níž se nacházíme za předpokladu, že budeme s kartami pracovat. Mně jde však o něco jiného. Oslovila mne vysoká podobnost lidských povah právě s kartami velké arkány. Vychází se tedy z data narození, numerologie a tarotu. Fascinuje mě, jak jsou lidé udivení, když jim sdělím jejich vlastnosti, hovořím o jejich chování, jejich plusech a mínusech, přičemž je vůbec neznám. Přes prvopočáteční rozpaky nakonec stejně přiznají, že to všechno je tak, jak bylo řečeno. Vše korunováno dotazem: „Jak to víte?“ Často je to skvělý start ke změnám v životě. Především jde o upřímnost k sobě samému, v níž máme jako lidstvo obrovské nedostatky. 

Pokud si uděláme malou ukázku, tak to může vypadat následovně. V numerologii, pokud sečteme datum narození, dojdeme k tzv. životnímu číslu. Dejme tomu, že vyšlo číslo 4. V numerologii to znamená, že nositel tohoto životního čísla je fyzicky zdatná osoba, věnuje se především takovým činnostem, kde svou sílu uplatní, svých úspěchů dosáhne především díky své píli a trpělivosti. Tento člověk je praktický, konzervativní, nemá rád změny, ale na druhou stranu nesnáší monotónnost. Ve velké arkáně číslo 4 odpovídá Císaři. Na první pohled se vše v podstatě shoduje s numerologií, ale je třeba sledovat jak kladné tak i záporné vlastnosti. Ale ani to nestačí. Z data narození, kromě toho, že jsme spočítali životní číslo, můžeme poznat i to, zda Císař vládne „správně“, spravedlivě vládne především sám sobě nebo je to tyran a uzurpátor, který jen druhé využívá a manipuluje. Den, měsíc a rok, každé zvlášť, ovlivňuje životní číslo opět z hlediska čísel velké arkány tarotu a může nám odhalit základní povahu člověka, který sedí před námi. Nejen, že je to zábavné, ale i nápomocné právě pro další kroky k sebeuzdravování. Hodně radosti a úspěchů při studiu!

 
Nejčtenější články
Třetí oko

Třetí oko

Třetí oko se nachází uprostřed čela, mezi obočím a napájí se na něho šestá čakra.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Symbol

Symbol

Vracím se k tématu, které je ještě stále aktuální a možná tou inspirací pro jiné bude dnes. Používáte výraz „rozklíčovat“? Takže… máte ke všemu klíč?

Více »

Nezkusíš, nevíš

Nezkusíš, nevíš

Když nezkusíš, tak nezjistíš, nevíš. Co vyzkoušet chromoterapii? Víme, že rychlost světla se dá měřit. A dá se také změřit rychlost barev. Tedy spíše rychlost vibrací.

Více »

 
Když přijdou

Když přijdou

Ráno vstaneš, uděláš rodině snídani, vypravíš děti do školky, školy, jdeš do práce. Osm a půl hodiny strávíš na místě, které ti poskytne měsíční mzdu, vyzvedneš děti, nákupy, napsat s dětmi úkoly, manžel, připravit večeři, svačiny na druhý den, uložit děti, televize, spát.

Více »

 
Já vím

Já vím

Když vidíme malé dítě, jak je k neutahání po celodenním akčním výkonu, vůbec nám nepřijde na mysl, že je to tak velmi důležité. Pohyb je totiž nedílnou a velmi důležitou součástí lidského života, která je s přibývajícím věkem velmi podceňována.

Více »

 
Buďte na pozoru

Buďte na pozoru

„Vyvolávání duchů“ je obrovským lákadlem. Mnozí si ji vyzkoušeli a mají různé zkušenosti. Možná je dosud součástí večerů na táborech či různých pobytech a jiných sešlostí. Přichází podzim a takové ty dlouhé večery, kdy občas někoho napadne vyvolávat duchy.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:301

0900 700 650 - 2 EUR/min

Sandra Kyvadlo Věštec

Sandra

Chcete spokojeně žít a užívat si? NEDAŘÍ SE VÁM ZHUBNOUT ? ZARUČENĚ VÁM PORÁDIM Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI!JSEM TOHO ZÁŘNÝM...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:346

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia Inspirující Věštec

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Původním ...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:448

0900 700 650 - 2 EUR/min