Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Radost, láska, život

Když se hovoří o lásce, jejím symbolem je srdce. A právě srdce je orgán, který je nejvíce ohrožený v květnu. Čeho se vyvarovat, co naopak využít, jak srdíčko posílit, to se dovíte v dnešním příspěvku.

 
Není nutno připomínat, že bez funkčního srdce člověk nedokáže žít. Srdíčko má na starosti rozvod krve po celém těle, ale také všechny cévy a žíly. Občas se však srdíčko unaví a pak na stane potíž. Reaguje nejen na fyzické podněty, ale srdce reaguje i na psychickou a emocionální zátěž. Takové přetížení se projevuje na fyzické úrovni třeba dušností, otoky, obtíže se spaním, bolesti hlavy, pocení, arytmií, ale mohou se objevit i maniodepresivní stavy, návaly horka či vysokým nebo nízkým tlakem. Naše duše se projevuje žárlivostí, hyperaktivitou, přehnanou pracovitostí, ztrátou energií, únavou, ale i extrémní touhou po sexu nebo naopak naprostý nezájem o něj.

Radost, láska, život

Jak už víme, dokážeme být sami sobě lékaři a uzdravit se. V tomto případě je nejlepší jako lék nasadit lásku. V první řadě lásku k sobě. Nemůžeme přece dávat něco, co sami nemáme, že? A pak se zaměříme na své okolí. Lidé, zvířata… nakonec můžeme cítit lásku vůči celému svému okolí, ne? A také je třeba doplňovat energii, a proto se snažte mezi 11. a 13. hodinou „nahodit“ pomalejší režim. Nepijte stimulující nápoje a nepřejídejte se. Pravidelně se snažte hýbat. Taková příjemná procházka v přírodě a správné dýchání vám pomůže srdíčko stimulovat ke správné činnosti. Také nezapomínejte na zdravý spánek. Když budete plavat, chodit po schodech nebo jezdit na kole, vaše srdce se bude jenom radovat.

Prospět svému srdci můžete prospět i potravinami. Zařaďte do jídelníčku hodně zeleniny. Pokud si představíte talíř, tak polovina z něj by měla být zaplněna zeleninou. Ideálně kopřivu, polníček, papriku, červenou řepu, čekanku, ředkvičky, artyčoky. Vhodná jsou i rajčata nebo růžičková kapusta. Ovoce vybírejte mezi grepy, malinami, ostružinami, angreštem, borůvkami. Zkrátka právě podle toho, které zrovna uzraje. Můžete si dát i luštěniny – fazole, hrášek a velmi vhodné jsou naklíčené fazolky mungo nebo sójové boby. S masem buďte střídmí a mléčné výrobky spíše zakysané. Z bylinek vyberte šalvěj, oregano nebo bazalku a také saturejku a kurkumu se špetkou chilli nebo kajenského pepře. Česnek, lněné semínko a také čaj z kozlíku, meduňky, pelyňku či třezalky.

A víte, na co ještě nesmíte zapomenout? Na radost. Naordinujte si každý den aspoň trochu radosti, která je pro lidské srdíčko tak moc důležitá.
 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do které... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min