Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Populární kameny

Odhady doby, kdy tyto kamenné bloky byly vztyčeny, jsou velmi odvážné . Nejstarší sahají až do 1. tisíciletí před naším letopočtem. Ale kdo to může dosvědčit či potvrdit?

 

Dnes nikdo neví, ze kterých časů dávno minulých, pochází tito obři? V jejich okolích byly nalezeny různé archeologické artefakty, avšak od nich se odvodit stáří kamenů nedá. Jejich název – menhir – zřejmě pochází z bretaňského jazyka. Kdy část slova MEN znamená kámen a HIR dlouhý tedy dlouhá kámen. Ve většině případů se jedná o kameny, které na sobě nemají žádnou stopu po práci lidské ruky a také je zajímavé, že postrádají jakýkoliv ženský znak. Snad až na výjimky. K vidění jsou po celém území Evropy, nevyjímaje ani Čechy a Moravu.

Populární kameny

Proč byly kameny vztyčeny? Jakou měly funkci? A zůstala ta funkce zachována dosud? Snadná odpověď. Vztyčené kameny zesilují vyzařování energie v těchto místech. To znamená, že lidé si ji na taková místa chodili „dobíjet“, preventivně kladně nechávali působit na své zdraví a pokud přišla nemoc, tak i uzdravit. Často bývala tato místa využíváná k provádění různých rituálů a obřadů. Díky tomu, že kameny zůstaly na místech, kde byly původně vztyčeny, jejich funkce samozřejmě přetrvává. A to je i zřejmě důvodem toho, že jsou i v současné době velmi hojně navštěvována. 

Nejznámějším menhirovým uskupením je zřejmě Stonehenge v Anglii. Je světoznámé a míří k němu davy turistů. Toto místo, díky různým testům, bylo zařazeno do památek z doby bronzové. Co se týká jeho funkce, domněnek je celá řada, ale co se dá říci s jistotou, že jde o místo, kde proudí léčebné energie. Důvodem jsou tzv. „modré kameny“ z hor Carn Menyn, kde vyvěrá zázračný pramen, které stály původně uvnitř kruhu. 

České země se mohou několika takovými místy také pochlubit. Většina takových míst je v okolí Slaného, Kladna, Žatce, ale mají je i téměř všechny ostatní části naší republiky. Máte-li touhu si „dobít baterky“, stačí do vyhledavače zadat „menhiry v čechách“ a výlet je na světě. 

Za zmínku stojí i to, že na místech, která můžeme považovat za zdroj energie, se často stavěly duchovní stavby. Většinou to byly církevní chrámy či kostely. Byť energii tohoto místa nezesilují kameny, jsou nahrazeny architektonickým řešením budovy. K nejznámějším patří Panenský Týnec, Svatý kopeček či Poutní kostel ve Křtinách. I zde můžete na sebe nechat působit energii prasíly.

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min