Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Poddáte se módě?

Asi se zde nedovíte nic nového, když připomenu, že vlasy podléhají módě stejně, jako oblečení, doplňky, boty. Můžeme si připomenout různá období s různými manýry vztahující se k vlasům atd.

 

Byly doby, kdy se nosily těžké pudrované paruky, které příliš vlasům neprospívaly. Nosila je obě pohlaví. Dnes se dbá na to, aby byly vlasy maximálně zdravé, používaly se prostředky, které jsou k vlasům a pokožce na hlavě šetrné a velmi vysoká pozornost se věnuje střihu a účesu. Jsou v módě vlasy různých délek nejen u žen, ale také u mužů. Ne nadarmo se o nich říká, že jsou korunou krásy.

Historicky vlasy vypovídají, podle dostupných informací, buďto o příslušnosti ke kultuře či revoltě. Avšak co je správně? To je filozofická otázka. Každá kultura, národ má svá pravidla a měli bychom si uvědomit, že soudit délku vlasů dle vlastních měřítek není na místě. 

vlasy

Vlasy mají asi však ještě jinou vlastnost. Podíváme-li se do mytologie, je nasnadě příběh Samsona a Dalily. Samsonova síla byla ukryta v jeho vlasech, a když z něj toto tajemství Dalila vymámila, uspala ho, vlasy mu oholila. Tím pádem Samson ztratil svou veškerou sílu a jeho nepřátele ho oslepili, uvěznili a zneužívali pro svou zábavu. Je možné, že lidské vlasy v sobě skrývají nějaké tajemství?

Díky psychologické péči o veterány vietnamské války s posttraumatickým syndromem vyšlo najevo, že naverbovaní vojáci z řad příslušníků indiánských kmenů ztratili „dar“ intuice a tzv. „šestého smyslu“. Dokonce se tehdy prováděly testy, kde se zkoušely rozdíly mezi vojáky s vojenským sestřihem a vojáky, kterým byly jejich dlouhé vlasy ponechány. Ti druzí měli jednoznačně lepší výsledky. A tak se stalo, že vojákům „indiánům“ byla udělena výjimka a nestříhaly se jim vlasy.

A jak je možné, že jedinec s dlouhými vlasy jsou vnímavější a citlivější? Vlasy totiž představují něco nějako tykadla u hmyzu. Jsou prodlouženými nervy lidského systému. U mužů se to vztahuje i na vousy. Díky tomu, že vyzařují určitou energii, mohou nám podat informace, o kterých vůbec nepřemýšlíme a možná si je ani nepřipouštíme. Podle názoru odborníků se stříháním vlasů člověk vlastně znecitliví. 

V současné době máme v péči o vlasy našimi oblíbenými odborníky, trendy, které určují módní ikony, velí zkracovat! Dříve narození možná nabyli toho pocitu, že už nic nového asi „potkat“ a tak se možná znovu potkají s účesy, které nosili sami nebo jejich vrstevníci v různých obdobích jejich životů. Ale ať tak nebo onak, musíme si počkat všichni, až kadeřnice, kadeřníci, holiči a holičky otevřou své svatyně a opět nám budou moci poskytnout svou neutuchající pozornost a péči.

Další zajímavé informace naleznete taky na naší Facebook stránce!

 
Nejčtenější články
Vymírání mořských panen

Vymírání mořských panen

Kdo jsou vlastně legendární mořské panny?

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Tady a teď

Tady a teď

Můj život se obrátil o 180 stupňů, ale jak se říká, nic se neděje jenom tak. To znamená, že v tuto chvíli se učím přijímat, co mi přináší a ukazuje. On se ten důvod ukáže v pravou chvíli.

Více »

Vodohospodářství

Vodohospodářství

Lidské tělo a voda. Zadržování vody v těle má své průvodní jevy, které lidem znepříjemňují život. Ať již jde o otoky v různých částech těla nebo o nedařící se pokusy o zbavení se kilogramů navíc. Jednomu by se nechtělo věřit, ale je to tak.

Více »

 
Vzhůru k nebesům!

Vzhůru k nebesům!

Možná opravdu lidé závidí ptákům od pradávna. A začali přemýšlet nad způsoby, jak by se jim mohlo podařit létat. Technický pokrok, lidský um a práce byly zúročeny a lidem se to podařilo. Díky převratným objevům si právě nyní připomínáme první let do vesmíru.

Více »

 
Věděli jste, že…?

Věděli jste, že…?

V minulém týdnu nastal měsíc duben. 1. dubna už tradičně nazývám aprílem. Nechali jste se vyvést? Já ano, dokonce několikrát! A totéž si můžeme zopakovat poslední den dubna.

Více »

 
Stres a znamení zvěrokruhu

Stres a znamení zvěrokruhu

Máme tu jaro, přesto mnozí z nás velmi nepříjemně prožívají současnou situací. Stres je bohužel všudypřítomný, ale máme tady radu, jak byste mohli využít takovou malou pomůcku.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Wendy Axon Soucitný Věštec

Wendy Axon

Jdi za svými sny, dokud stojíš na nohou.Takto zní mé motto. Studiu a provozování esoteriky se zabývám přes 15 let. Sv...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:716

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min