Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Něco z historie

Úprava vlasů, které se říká „dredy“ je jedněmi zatracovaná, jiným vzývaná. Ale často ve lidech vyvolává dojem neupravenosti, dokonce špíny a příslušnosti ke skupinám lidí, kteří nějakým způsobem zaujímají postoj rebela.

 

Podle dostupných informací se s dredy mohli setkat již obyvatelé starověkého Egypta žijící na území dnešní Libye. Není jasné, zda jde o copánky či dredy i ve starověkém Řecku. Lze je spojovat i se Samsonem, který si podle legendy nesměl stříhat vlasy. Podobné úpravy vlasů, které bývají zpevněny různým „mazacími“ prostředky jako je tuk, hlinka nebo i kravský trus, najdeme na území subsaharské Afriky. 

dredy

Dredy se rozšířily ve starověku také na území Asie, a to do Indie. S účesem velmi nápadně podobným dredům je dokonce vyobrazen bůh Šiva. V běžném životě můžete s touto úpravou vidět jogíny, muže vyznávající asketický život. V Indii se často takové vlasy stáčejí do uzlu na temeni hlavy.

Zmínky o dredech nevynechávají ani indiánské šamany. Již jste si mohli přečíst na našich stránkách, jaký význam mají vlasy pro americké indiány. A šamanům se rozhodně zapovídalo stříhat si vlasy.

Avšak nejvíce rozšířené jsou na Jamajce. Obecně jsou zde dredy spojeny s rastafariánstvím. Rastafariánství je náboženské hnutí, jež v sobě spojuje prvky křesťanské, židovské a muslimské. Dredy jsou symbolem tohoto hnutí právě díky legendě o Samsonovi a světově expandovaly díky Bobu Marleymu, který obeznámil svět s hudebním žánrem reggae. Od té doby se pletení dredů rozšířilo velmi masivně.

Dredy mohou vzniknout tím, že se vlasy nečešou, což je přírodní cesta, nebo se vlastně „háčkují“. Vlasy se jaksi zacuchají do sebe a používá se k tomu obyčejný háček na háčkování. Péče o takto „smotané“ vlasy je poměrně náročná a je třeba, aby byla pravidelná. Tím se dredy stávají silnějšími a udržují se i v dobré kondici. Pokud se dredy neudržují, tenčí se a samozřejmě se tím znehodnocují. K umývání takto smotaných vlasů se nesmí používat šampóny, kondicionéry a ani žádné jiné stylingy. Jejich zhotovení a péčí se také zabývají specializovaná kadeřnictví. Pokud se jich však chcete zbavit, je zde několik možností. Necháte si dredy rozplést, ostříhat nebo si dáte hlavu úplně oholit Ta první varianta je však o velmi velké trpělivosti, protože se tato procedura může protáhnout až na týdny. Takže hodně trpělivost a hodně času!

 
Nejčtenější články
Fyziognomie - Nos

Fyziognomie - Nos

„Podle nosa poznáš kosa“

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Rozhoří se první…

Rozhoří se první…

Také zapálím první svíčku na věnci, který se chystám letos vytvořit sama a vnést si tak do svého domova atmosféru nadcházejících Vánoc. Ještě nevím, jaká barva svíček ho bude zdobit, ale vím jistě, že jako správná „konzerva“ budu mít věnec v tradičních barvách – zelená, červená a zlatá.

Více »

Rychlá pomoc

Rychlá pomoc

Východní národy to znají, ale k nám se dostaly tyto techniky podstatně později. Prst nám toho může hodně prozradit v otázkách lidského zdraví a emocí. Každý má na starosti něco, co je součástí našeho života a může pomoci nejen v diagnostice, ale i v rámci „léčby“.

Více »

 
Není voda jako voda

Není voda jako voda

V rámci pitného režimu se doporučuje především čistá voda. Od věci však není ani ta minerální. Já osobně si občas pochutnám třeba na „vincentce“. Mnozí nad ní ohrnují nos pro její slanou chuť, ale věřte, že má svůj důvod, proč ji piji.

Více »

 
Když oheň léčí

Když oheň léčí

Myslíte si, že oheň může léčit? Já jsem toho názoru, že zde určité možnosti jsou. Jednou z nich je použití tělových a ušních svící.

Více »

 
Den pozdravů

Den pozdravů

Každý týden je v kalendáři minimálně jeden den věnován různým mezinárodním a světovým dnům něčeho. Některé týdny mají obsazených všech sedm různých takových dnů. Z toho plyne, že můžeme mít mnoho dalších důvodů k oslavám, že?

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min