Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Malý tělocvik

Jaký mají význam či funkci? Co je definuje a proč se používají? Pokusím se vám to dnes objasnit. Mudry se cvičí pouze prsty a rukama nebo se propojí s jógovým cvičením.

 

Mudra je: symbolické či rituální gesto používané v buddhismu i hinduismu. K provedení některých muder jsou je potřeba pomoci celého těla, avšak k zobrazení většiny z nich je třeba jen ruka a prsty. Mudry mají svou nepostradatelnou roli při interpretaci mnoha náboženských zobrazení i jako součást některých hinduistických rituálů apod. Některé z nich se také používají při léčení. Jejich funkce je založena na regulaci toku prány - dechu v těle. Mezi nejznámější mudry patří bhúmisparšamudra, doslova „gesto dotyku země“, které použil Gautama Buddha, když byl na cestě k probuzení. Asi v tomto smyslu bychom mohli mudru definovat. 

Mudra

Měli bychom si v první řadě uvědomit, že jsme energetická stvoření. Nejen v nás, ale i kolem nás proudí nesmírná množství energií, která se podílí na existenci čehokoliv na světě. Při používání muder, dochází k energetickému propojování různých částí těla. Každý prst zastupuje jeden přírodní element, jejichž propojením dokážeme nejen harmonizovat své tělo, ale také ho uvolnit nebo dokonce i vyléčit.

Existuje více než sto muder, které se dají použít. Jak už bylo řečeno, lze je používat při meditacích, cvičeních, ale představte si, že je můžete cvičit také při běžné chůzi nebo když budete někde sedět a čekat? Je třeba mít na vědomí, že mudra vždy ovlivňuje protilehlou stranu těla proti ruce, která mudru provádí. To tedy znamená, že si například najdeme mudru, kterou chceme přímo ovlivnit něco konkrétně. A opakujícím cvičením si třeba pomůžeme se zdravím. Pokud chcete své tělo „pouze“  harmonizovat, je zřejmé, že bychom měli mudry cvičit oběma rukama. 

Mudry mají krásná jména, a pokud se rozhodnete toto cvičení zařadit do svého každodenního programu, jistě naleznete pro sebe ten nejdokonalejší návod ať již ve formě tištěné nebo na internetu ve formě videí nebo popisů.

Namasté

 
Nejčtenější články
Rak, Lev, Panna – Osobní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu II.

Rak, Lev, Panna – Osobní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu II.

12 hvězdných znamení (jinak znamení zvěrokruhu nebo znamení Zodiaka),

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Symboly

Symboly

Je tu však ještě něco jiného, co stojí za řeč. Máme zde i jiné symboly, které člověka provázejí. A pokud si jich všímá, mohou mu velmi usnadnit život.

Více »

Slib věrnosti na Svatého Josefa

Slib věrnosti na Svatého Josefa

Jaro vítají Josefové! Patron řemeslníků a rodin slaví 19. března. Od pradávna byl svátek Svatého Josefa považován za první jarní svátek.

Více »

 
Můžeme si pomoci

Můžeme si pomoci

Nadledvinky jsou párovým orgánem, který se nachází nad ledvinami, v podstatě k nim přiléhá. Je součástí každého organismu obratlovců a má v jejich životě poměrně velký význam. Jde o několik funkcí, bez kterých by byl život ohrožen.

Více »

 
Jak žít v karanténě

Jak žít v karanténě

Omezení nákupů, večírků, klábosení v kavárnách a konec bloumání po nákupních centrech. Kdyby nebyla důvodem nebezpečná nákaza, pro všechny je to celkem pozitivní výzva!

Více »

 
Dnes o to více...

Dnes o to více...

Většina lidí vnímá mezilidské vztahy jako neuspokojivé už delší čas. Momentální situace si možná postoj respektování vyžaduje více než kdykoliv jindy. Není v mém zájmu kohokoliv strašit, ale spíše inspirovat. Jelikož respekt nám může udělat obrovskou službu.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min