Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Koruna krásy

Základním úkolem vlasů je termoregulace. Chrání člověka před zimou, ale i před sluncem a vyššími teplotami. Avšak vlasy mají i jiné úkoly. Dokonce jsou zde i zajímavé informace vztahující se k mytologii, ale i souvislosti s vojenskými úkoly.

 

Vlasy, stejně jako oblečení, podléhají módě. Různá období nesla odraz v předepsaném dress code, ale také určité úpravě vlasů. Byly doby, kdy se nosily těžké pudrované paruky, které příliš vlasům neprospívaly. Nosila je obě pohlaví. Dnes se dbá na to, aby byly vlasy maximálně zdravé, používaly se prostředky, které jsou k vlasům a pokožce na hlavě šetrné a velmi vysoká pozornost se věnuje střihu a účesu. Jsou v módě vlasy různých délek nejen u žen, ale také u mužů. Ne nadarmo se o nich říká, že jsou korunou krásy.

Koruna krásy

Historicky vlasy vypovídají, podle dostupných informací, buďto o příslušnosti s kulturou nebo revoltou. Avšak co je správně? To je filozofická otázka. Každá kultura, národ má svá pravidla a měli bychom si uvědomit, že soudit délku vlasů dle vlastních měřítek není na místě. 

Vlasy mají asi však ještě jinou vlastnost. Podíváme-li se do mytologie, je nasnadě příběh Samsona a Dalily. Samsonova síla byla ukryta v jeho vlasech, a když z něj toto tajemství Dalila vymámila, uspala ho, vlasy mu oholila. Tím pádem Samson ztratil svou veškerou sílu a jeho nepřátele ho oslepili, uvěznili a zneužívali pro svou zábavu. Je možné, že lidské vlasy v sobě skrývají nějaké tajemství?

Díky psychologické péči o veterány vietnamské války s posttraumatickým syndromem vyšlo najevo, že naverbovaní vojáci z řad příslušníků indiánských kmenů ztratili „dar“ intuice a tzv. „šestého smyslu“. Dokonce se prováděly testy, kde se zkoušely rozdíly mezi vojáky s vojenským sestřihem a vojáky, kterým byly jejich dlouhé vlasy ponechány. Ti druzí měli jednoznačně lepší výsledky. A tak se stalo, že vojákům „indiánům“ byla udělena výjimka a nestříhaly se jim vlasy.

A jak je možné, že jedinec s dlouhými vlasy jsou vnímavější a citlivější? Vlasy totiž představují něco nějako tykadla u hmyzu. Jsou prodlouženými nervy lidského systému. U mužů se to vztahuje i na vousy. Díky tomu, že vyzařují určitou energii, mohou nám podat informace, o kterých vůbec nepřemýšlíme a možná si je ani nepřipouštíme. Podle názoru odborníků se stříháním vlasů člověk vlastně znecitliví. 

 
Nejčtenější články
Váhy, Štír, Střelec – Charakteristický horoskop pro všechna znamení III.

Váhy, Štír, Střelec – Charakteristický horoskop pro všechna znamení III.

Náš seriál pokračujeme charakteristikou Vah, Štíra a Střelce.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Záleží jenom na tobě

Záleží jenom na tobě

V úvodu uvedený citát, který jsem si přečetla na sociální síti, mi korespondoval se zážitky z poslední doby. A z toho mi vyplynulo, že kdybychom čekali na jistoty a bezpečí, tak bychom mohli nakonec konstatovat, že jsme prožili život v čekárně. A to asi nikdo nechce. Život se má přece žít a užívat!

Více »

Víte, co znamenají?

Víte, co znamenají?

Možná je nosíte na krku nebo vytetované na předloktí. Posvátné symboly jsou jedním z nejoblíbenějších motivů. Víte, co přesně znamenají?

Více »

 
Je nějaký rozdíl?

Je nějaký rozdíl?

Na sociální síti facebook existuje skupina „Bůh stvořil veterinu, aby udržovala kočku zdravou a člověka na mizině“. Úsměvný název, že? Jen do té doby, než si uvědomíme, že vlastně zvířata trpí stejnými onemocněními jako lidé. Avšak toto téma zde již bylo.

Více »

 
Advent zahajuje i „Příběh opuštěného děvčátka“

Advent zahajuje i „Příběh opuštěného děvčátka“

Vánoční stromy republiky se slavnostně rozsvítí v každém městě první prosincovou neděli. První se rozzářil v roce 1924.

Více »

 
Gemmoterapie

Gemmoterapie

Vracíme se k přírodě, hledáme alternativní způsoby léčení, vytahujeme rady babiček a prababiček, které začínají být stále aktuálnější. Bylinky a produkty z nich, recepty z potravin, na které se tak trochu zapomnělo.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min