Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Koruna krásy

Základním úkolem vlasů je termoregulace. Chrání člověka před zimou, ale i před sluncem a vyššími teplotami. Avšak vlasy mají i jiné úkoly. Dokonce jsou zde i zajímavé informace vztahující se k mytologii, ale i souvislosti s vojenskými úkoly.

 

Vlasy, stejně jako oblečení, podléhají módě. Různá období nesla odraz v předepsaném dress code, ale také určité úpravě vlasů. Byly doby, kdy se nosily těžké pudrované paruky, které příliš vlasům neprospívaly. Nosila je obě pohlaví. Dnes se dbá na to, aby byly vlasy maximálně zdravé, používaly se prostředky, které jsou k vlasům a pokožce na hlavě šetrné a velmi vysoká pozornost se věnuje střihu a účesu. Jsou v módě vlasy různých délek nejen u žen, ale také u mužů. Ne nadarmo se o nich říká, že jsou korunou krásy.

Koruna krásy

Historicky vlasy vypovídají, podle dostupných informací, buďto o příslušnosti s kulturou nebo revoltou. Avšak co je správně? To je filozofická otázka. Každá kultura, národ má svá pravidla a měli bychom si uvědomit, že soudit délku vlasů dle vlastních měřítek není na místě. 

Vlasy mají asi však ještě jinou vlastnost. Podíváme-li se do mytologie, je nasnadě příběh Samsona a Dalily. Samsonova síla byla ukryta v jeho vlasech, a když z něj toto tajemství Dalila vymámila, uspala ho, vlasy mu oholila. Tím pádem Samson ztratil svou veškerou sílu a jeho nepřátele ho oslepili, uvěznili a zneužívali pro svou zábavu. Je možné, že lidské vlasy v sobě skrývají nějaké tajemství?

Díky psychologické péči o veterány vietnamské války s posttraumatickým syndromem vyšlo najevo, že naverbovaní vojáci z řad příslušníků indiánských kmenů ztratili „dar“ intuice a tzv. „šestého smyslu“. Dokonce se prováděly testy, kde se zkoušely rozdíly mezi vojáky s vojenským sestřihem a vojáky, kterým byly jejich dlouhé vlasy ponechány. Ti druzí měli jednoznačně lepší výsledky. A tak se stalo, že vojákům „indiánům“ byla udělena výjimka a nestříhaly se jim vlasy.

A jak je možné, že jedinec s dlouhými vlasy jsou vnímavější a citlivější? Vlasy totiž představují něco nějako tykadla u hmyzu. Jsou prodlouženými nervy lidského systému. U mužů se to vztahuje i na vousy. Díky tomu, že vyzařují určitou energii, mohou nám podat informace, o kterých vůbec nepřemýšlíme a možná si je ani nepřipouštíme. Podle názoru odborníků se stříháním vlasů člověk vlastně znecitliví. 

 
Nejčtenější články
Runy

Runy

Pořiďte si do nového roku runu jako talisman, která Vás bude chránit, povede Vás anebo Vám bude připomínat cíl Vaší cesty.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Zlato a elixír života

Zlato a elixír života

Jejich úkolem bylo „z něčeho“ buď vyrobit zlato nebo elixír života pro císaře pána, který chtěl zůstat mlád a být bohatý. A dokud se alchymisté činili, měli zaručený určitý životní standard.

Více »

Milující raci

Milující raci

Své nejbližší miluje nade vše, pečuje o rodinný krb, obětuje se, citlivě naslouchá a láskyplně a zodpovědně vychovává děti. Znamení raka ovládá letní měsíc červenec.

Více »

 
Letní „ovohuč“

Letní „ovohuč“

Laciný přesladký bolehlav - to nemusí být každý alkoholický nápoj z ovoce. S dávkou trpělivosti si doma připravte lehké lahodné ovocné víno.

Více »

 
Obejdete se bez něj?

Obejdete se bez něj?

Nastala jeho sezóna! Kvapem se blíží období, kdy bude nezbytnou součástí kuchyně. Ano, budeme nakládat, zavařovat, a to bez kopru nejde. Známe ho především díky omáčce a také jako součást např. nakládaných okurek.

Více »

 
Okurka

Okurka

Léto je v plném proudu a zahrádkáři i pěstitelé se těší svým pěstitelským výdobytkům. Pravda, počasí nám moc nepřeje, je dost sucho a slunce žene ukazatel na teploměrech sakra vysoko. Stále více lidí by mělo rádo vlastní zeleninu pěstovanou s láskou a bez chemie.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min