Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Energie podzimního domova

Klesající teplota a nedostatek světla jsou hlavní příčinou podzimních depresí. Zasahují více ženy než muže. Osvěžte si příbytek příjemnou dekorací a rozsviťe si! Zeleň a plody si přineste domů.

 

Máte na podzim víc problémů než v létě? Nebo máte dojem, že smutné události přichází právě v tomto období? Žádné statistiky tomu nenasvědčují. Možná snad, že se vám stýská po volných dnech, které jste si užívali v horkém letním období a po chvílích strávených s rodinou. Pokud patříte k těm, na které podzimní splín dopadá, připravte se na něj už teď. 

podzim

Hlavním důvodem vzniku negativních změn na podzim je především výrazný úbytek světla a klesající teplota. Začněte tedy hned doma s osvětlením. Vyměňte záclony a závěsy za maximálně průsvitné nebo nechte okna úplně bez záclon (samozřejmě musí být do čista vyleštěná!). Místo chladných barev závěsů se nebojte využít žlutou a oranžovou a na temná místa přidejte malé lampičky. Efekte je velmi citelný, aniž si to uvědomíte. Možná by stálo za úvahu investovat do dražších úsporných žárovek, které vydají velké množství světla. Můžete svítit kdykoli, aniž by vás porazila složenka za elektriku.

Topte, jakmile je to potřeba, ale šetrně - začíná doba krátkého intenzivního větrání. Ráno snižte teplotu jen tak, abyste se večer nevraceli do lednice, ale lehce vytopeného bytu. Pokud jste doma, topte jen v místnostech, kde trávíte čas. Ložnici nemusíte zatím vyhřívat vůbec, stačí vyměnit lehké letní deky za teplejší a sáhnout po silnější noční košili.

Velký význam mají na podzim květiny a dekorace v bytě. Rozkvetlé zahrady, okna a balkóny obsypané zelení si musíte doslova „vnést“ do příbytků.  I když nejste velcí pěstitelé, existuje spousta nenáročných pokojových rostlin, které rostou téměř samy. Vsaďte je do barevných květináčů teplých barev a umístěte je na všechna místa, kde se jim bude dařit. Koupit se dnes dají i vkusné umělé letní květy.  Na podzim se nabízí i možnost výzdoby bytu suchými květy a plody. Nezapomeňte, že začíná období nejrůznějších vonných svíček, které navodí doma hned lepší náladu. 

V příjemném provoněném domově plném světla načerpáte energii proti chmurám v sychravém podzimním období. Pokud si doma vykouzlíte vlídnou atmosféru, hned budou dny radostnější!

 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Čaroděj je v každém z nás

Čaroděj je v každém z nás

Své šamany měly, mají a asi i do budoucna budou mít nějakým způsobem všechny světové kultury, národy, ale možná i obce, města. Je jedno, jak se jim říkalo nebo říká, jestli chodí v obleku nebo v nalezeném kabátě. Zda je to mladá vzdělaná žena či babička kamaráda vašeho dítěte, stařenka se šátkem na hlavě. Spojují je určité zájmy - dobro pro člověka, pro svět a především pro přírodu. Zdraví, spokojenost a láska.

Více »

Velký a Vítězný

Velký a Vítězný

Jaký je rozdíl mezi únorem teď a před třiceti lety? Je teplejší, rozhodně uspěchanější, slavíme Valentýna. Pro někoho je únor Suchý, ale hlavně, že není Velký!

Více »

 
Malý tělocvik

Malý tělocvik

U lidí, kteří meditují nebo cvičí v určitých polohách, si můžeme všimnout zvláštních poloh rukou či jenom prstů. Těmto spojením se říká mudry a jsou součástí cvičení jógy.

Více »

 
Záhada a síla měsíčního kamene

Záhada a síla měsíčního kamene

Měsíční kámen je spojený s ženou, plodností a budoucností. Jeho mléčný svit ovlivňuje zdraví i emoce, Síla měsíce měla zejména pro východní kultury až posvátný význam.

Více »

 
Vizitka

Vizitka

Nehty, aniž bychom si toho zvláště všímali, jsou našimi vizitkami. Ruce jsou nejen pracovním nástrojem, ale ruku podáme při pozdravu, pohladíme, obejmeme díky nim, píšeme… prostě jsou v kursu. Pěstěné nehty jsou ozdobou každé ruky.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min