Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Energie podzimního domova

Klesající teplota a nedostatek světla jsou hlavní příčinou podzimních depresí. Zasahují více ženy než muže. Osvěžte si příbytek příjemnou dekorací a rozsviťe si! Zeleň a plody si přineste domů.

 

Máte na podzim víc problémů než v létě? Nebo máte dojem, že smutné události přichází právě v tomto období? Žádné statistiky tomu nenasvědčují. Možná snad, že se vám stýská po volných dnech, které jste si užívali v horkém letním období a po chvílích strávených s rodinou. Pokud patříte k těm, na které podzimní splín dopadá, připravte se na něj už teď. 

podzim

Hlavním důvodem vzniku negativních změn na podzim je především výrazný úbytek světla a klesající teplota. Začněte tedy hned doma s osvětlením. Vyměňte záclony a závěsy za maximálně průsvitné nebo nechte okna úplně bez záclon (samozřejmě musí být do čista vyleštěná!). Místo chladných barev závěsů se nebojte využít žlutou a oranžovou a na temná místa přidejte malé lampičky. Efekte je velmi citelný, aniž si to uvědomíte. Možná by stálo za úvahu investovat do dražších úsporných žárovek, které vydají velké množství světla. Můžete svítit kdykoli, aniž by vás porazila složenka za elektriku.

Topte, jakmile je to potřeba, ale šetrně - začíná doba krátkého intenzivního větrání. Ráno snižte teplotu jen tak, abyste se večer nevraceli do lednice, ale lehce vytopeného bytu. Pokud jste doma, topte jen v místnostech, kde trávíte čas. Ložnici nemusíte zatím vyhřívat vůbec, stačí vyměnit lehké letní deky za teplejší a sáhnout po silnější noční košili.

Velký význam mají na podzim květiny a dekorace v bytě. Rozkvetlé zahrady, okna a balkóny obsypané zelení si musíte doslova „vnést“ do příbytků.  I když nejste velcí pěstitelé, existuje spousta nenáročných pokojových rostlin, které rostou téměř samy. Vsaďte je do barevných květináčů teplých barev a umístěte je na všechna místa, kde se jim bude dařit. Koupit se dnes dají i vkusné umělé letní květy.  Na podzim se nabízí i možnost výzdoby bytu suchými květy a plody. Nezapomeňte, že začíná období nejrůznějších vonných svíček, které navodí doma hned lepší náladu. 

V příjemném provoněném domově plném světla načerpáte energii proti chmurám v sychravém podzimním období. Pokud si doma vykouzlíte vlídnou atmosféru, hned budou dny radostnější!

 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Moudrost těla

Moudrost těla

Každý má občas deficit vitamínů, minerálů či určitého druhu stopového prvku, ale málokdo ví, že se tyto nedostatky mohou projevit chutěmi. Asi za poslední dva roky se mi několikrát stalo, že jsem měla vyloženě potřebu jíst určité potraviny a poslední týden bych do sebe lila litry kávy denně. Kde je třeba hledat příčinu?

Více »

 „Slunce v duši“

„Slunce v duši“

Jak navodit dobrou náladu na podzim, když nás přepadne smutek, deprese a stesk? Kromě světlého a útulného domova je třeba zapojit aktivitu a nenechat se zaskočit.

Více »

 
Což takhle dát si…?

Což takhle dát si…?

Máme tady podzim. Úroda je sklizena, uložena, aby nám poskytovala během zimního období všechny vitamíny, které potřebujeme.

Více »

 
Podzimní detox

Podzimní detox

Detox v každou roční dobu podle různých receptů. Jaké jsou na podzim? Připravte si pár koktejlů plných vitamínů a energie.

Více »

 
Říjen pro zdraví

Říjen pro zdraví

Máme tady podzim v plné parádě. Víme, že každý měsíc je spojený s některým s lidských tělesných orgánů. A v říjnu bychom měli velmi pečlivě pečovat o svůj žaludek.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

Laura Věštec

Laura

Léčitelka, zdravotní diagnostička, čínská terapeutka, psychoterapeutka a psychoanalytička, kinezioložkaa regresní ter...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:405

0900 700 650 - 2 EUR/min