Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Co chceš?

Z youtoobe zní potichoučku příjemná hudba, usadila jsem se ke kávě a knížce, kterou mám rozečtenou. Najednou jsem se přistihla, že „jsem někde jinde“. Písmenka na listech knihy se tak nějak roztekla.

 

Ale kde jsem? Přivírám oči a zvažuju, jestli je zavřít úplně a spát nebo je nechat přivřené a čekat, co se bude dít. Pocit, že přijde „něco“, mě nutí nechat oči jen přivřené. Najednou si uvědomuju, jaké myšlenky zaměstnávají v poslední době mou mysl. Spěch. Kvap. Rychlost. Děti. Láska. Rodina.

Co chceš?

Najednou přiletěla vzpomínka. Vzpomínka na jednu z mých mnoha prázdninových nedělí strávených v malém domečku mých prarodičů. Je po obědě, uklizeno, buchty chladnou na stole. Ve 13:00 hodin, stejně jako každou jinou neděli, v rozhlase vysílají písničky na přání. Samozřejmě hrají o dechovky a folklór. Babička s dědou plují prostornou kuchyní v rytmu valčíku a já se dívám na jejich skvělé taneční umění. Vidím v jejich vzájemných pohledech celoživotní lásku. Za několik let oslaví zlatou svatbu a je mezi nimi stále lásky na rozdávání. Program skončil a dědeček si jde dát „šlofíka“. V rádiu vysílají pohádku a my, děti, s babičkou ji posloucháme. Silnější rodinnou pospolitost jsem snad nikdy nezažila.

Nedávno jsem se připomněla kamarádce, že mi slíbila návštěvu. Její odpověď byla: „Víš, já nemám čas.“ Najednou se mi právě tyto myšlenky začínají prolínat. Svůj život jsem téměř od základů překopala a vím, co mě to stálo úsilí a práce na sobě. A ta práce nikdy neskončí. Ale přistihla jsem se, že mi bylo líto, že si má přítelkyně nedokáže na naše setkání udělat čas. Fajn, lítost není na místě. Je tedy čas se podívat na to, co je jádrem pudla. Zda se naše cesty jen na chvíli vzdálily nebo je konec přátelství? To ještě nedokážu posoudit, tak nechám události plynout a čas ukáže. A protože to není nic, co by mě jakkoliv ohrožovalo, opravdu to tak nechávám.

Okolí, které mi tvoří životní kulisy, ukazuje obrázky, které se mi příliš nelíbí. Nicméně vliv, který mám, funguje pouze a jedině na mou vlastní osobu. A proto to každý den zkouším, abych v jeho závěru mohla říci: „Tento den stál za to.“ A stojí za to každý. A to je to, co chci!   

 
Nejčtenější články
Řeč symbolů 12 - Magická geometrie: Kříž

Řeč symbolů 12 - Magická geometrie: Kříž

Kříž patří mezi nejznámější symboly na světě.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Rychlá magie a svíčky

Rychlá magie a svíčky

Určitě už jste někdy četli o tom, že svíčky dokážou mnohé ovlivnit. Je ale potřeba, abyste také volili správné barvy, jedině tak bude výsledný efekt stát za to.

Více »

Po stopách „svatební košile“

Po stopách „svatební košile“

Lázně Bělohrad leží 15 kilometrů východně od Jičína. Najdete tu nejen čerta, ale i Bílou paní a navíc hřbitov, k němuž se vztahuje Erbenova balada Svatební košile. Podél lesa se tu táhne strouha, které se už několik staletí říká Čertova brázda. Vyoral ji prý pluhem sám ďábel.

Více »

 
Kouř v magii

Kouř v magii

V magii nám může docela dobře pomoci i obyčejný kouř. Stačí jen správně používat bylinky, které k tomu budeme potřebovat.

Více »

 
Vitamin C a sexuální život

Vitamin C a sexuální život

O vitaminu C se říká, že je to zázračný lék. Kromě toho, že pomáhá proti infekcím, zvyšuje imunitu, usnadňuje i různé druhy léčby.

Více »

 
Věřte, nevěřte … Špetka ryzosti

Věřte, nevěřte … Špetka ryzosti

Motýlí snění se proměnilo v divoké hemžení létajícího hmyzu. Tak nějak láska přichází a odchází. Ze slabikáře hltáme první písmena a postupně si je vrýváme do paměti. Za nějaký čas louskáme román za románem a pročítáme knihy.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:871

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:867

0900 700 650 - 2 EUR/min