Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Co chceš?

Z youtoobe zní potichoučku příjemná hudba, usadila jsem se ke kávě a knížce, kterou mám rozečtenou. Najednou jsem se přistihla, že „jsem někde jinde“. Písmenka na listech knihy se tak nějak roztekla.

 

Ale kde jsem? Přivírám oči a zvažuju, jestli je zavřít úplně a spát nebo je nechat přivřené a čekat, co se bude dít. Pocit, že přijde „něco“, mě nutí nechat oči jen přivřené. Najednou si uvědomuju, jaké myšlenky zaměstnávají v poslední době mou mysl. Spěch. Kvap. Rychlost. Děti. Láska. Rodina.

Co chceš?

Najednou přiletěla vzpomínka. Vzpomínka na jednu z mých mnoha prázdninových nedělí strávených v malém domečku mých prarodičů. Je po obědě, uklizeno, buchty chladnou na stole. Ve 13:00 hodin, stejně jako každou jinou neděli, v rozhlase vysílají písničky na přání. Samozřejmě hrají o dechovky a folklór. Babička s dědou plují prostornou kuchyní v rytmu valčíku a já se dívám na jejich skvělé taneční umění. Vidím v jejich vzájemných pohledech celoživotní lásku. Za několik let oslaví zlatou svatbu a je mezi nimi stále lásky na rozdávání. Program skončil a dědeček si jde dát „šlofíka“. V rádiu vysílají pohádku a my, děti, s babičkou ji posloucháme. Silnější rodinnou pospolitost jsem snad nikdy nezažila.

Nedávno jsem se připomněla kamarádce, že mi slíbila návštěvu. Její odpověď byla: „Víš, já nemám čas.“ Najednou se mi právě tyto myšlenky začínají prolínat. Svůj život jsem téměř od základů překopala a vím, co mě to stálo úsilí a práce na sobě. A ta práce nikdy neskončí. Ale přistihla jsem se, že mi bylo líto, že si má přítelkyně nedokáže na naše setkání udělat čas. Fajn, lítost není na místě. Je tedy čas se podívat na to, co je jádrem pudla. Zda se naše cesty jen na chvíli vzdálily nebo je konec přátelství? To ještě nedokážu posoudit, tak nechám události plynout a čas ukáže. A protože to není nic, co by mě jakkoliv ohrožovalo, opravdu to tak nechávám.

Okolí, které mi tvoří životní kulisy, ukazuje obrázky, které se mi příliš nelíbí. Nicméně vliv, který mám, funguje pouze a jedině na mou vlastní osobu. A proto to každý den zkouším, abych v jeho závěru mohla říci: „Tento den stál za to.“ A stojí za to každý. A to je to, co chci!   

 
Nejčtenější články
Váhy, Štír, Střelec – Charakteristický horoskop pro všechna znamení III.

Váhy, Štír, Střelec – Charakteristický horoskop pro všechna znamení III.

Náš seriál pokračujeme charakteristikou Vah, Štíra a Střelce.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Voda podpoří inteligenci

Voda podpoří inteligenci

Neustále se hovoří o blahodárnosti pitného režimu pro organismus, ale možná, že někdo neví, jak je důležité tělo zásobovat tekutinami, a také to, že voda má příznivé účinky i na naši inteligenci.

Více »

Mozoly z úzkých bot

Mozoly z úzkých bot

Téměř všechny mozoly, podobně jako kuří oka, jsou způsobeny špatně padnoucí obuví, ve které se palec otlačuje. Kloub naběhne, kůže na něm ztvrdne, zčervená a vše začne bolet.

Více »

 
Medem na únavu

Medem na únavu

Med je velmi starý živočišný produkt, mnohem starší než člověk. Sbírání medu prehistorických včel znázorňují i prehistorické kresby v Aranských jeskyních.

Více »

 
Košťáloviny proti rakovině

Košťáloviny proti rakovině

Strava bohatá na vlákninu je užitečná v boji proti rakovině.

Více »

 
Jak vyzrát nad depresí

Jak vyzrát nad depresí

Pokud nás trápí deprese, je v první řadě vhodná změna stravovacích návyků.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:302

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min