Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Co chceš?

Z youtoobe zní potichoučku příjemná hudba, usadila jsem se ke kávě a knížce, kterou mám rozečtenou. Najednou jsem se přistihla, že „jsem někde jinde“. Písmenka na listech knihy se tak nějak roztekla.

 

Ale kde jsem? Přivírám oči a zvažuju, jestli je zavřít úplně a spát nebo je nechat přivřené a čekat, co se bude dít. Pocit, že přijde „něco“, mě nutí nechat oči jen přivřené. Najednou si uvědomuju, jaké myšlenky zaměstnávají v poslední době mou mysl. Spěch. Kvap. Rychlost. Děti. Láska. Rodina.

Co chceš?

Najednou přiletěla vzpomínka. Vzpomínka na jednu z mých mnoha prázdninových nedělí strávených v malém domečku mých prarodičů. Je po obědě, uklizeno, buchty chladnou na stole. Ve 13:00 hodin, stejně jako každou jinou neděli, v rozhlase vysílají písničky na přání. Samozřejmě hrají o dechovky a folklór. Babička s dědou plují prostornou kuchyní v rytmu valčíku a já se dívám na jejich skvělé taneční umění. Vidím v jejich vzájemných pohledech celoživotní lásku. Za několik let oslaví zlatou svatbu a je mezi nimi stále lásky na rozdávání. Program skončil a dědeček si jde dát „šlofíka“. V rádiu vysílají pohádku a my, děti, s babičkou ji posloucháme. Silnější rodinnou pospolitost jsem snad nikdy nezažila.

Nedávno jsem se připomněla kamarádce, že mi slíbila návštěvu. Její odpověď byla: „Víš, já nemám čas.“ Najednou se mi právě tyto myšlenky začínají prolínat. Svůj život jsem téměř od základů překopala a vím, co mě to stálo úsilí a práce na sobě. A ta práce nikdy neskončí. Ale přistihla jsem se, že mi bylo líto, že si má přítelkyně nedokáže na naše setkání udělat čas. Fajn, lítost není na místě. Je tedy čas se podívat na to, co je jádrem pudla. Zda se naše cesty jen na chvíli vzdálily nebo je konec přátelství? To ještě nedokážu posoudit, tak nechám události plynout a čas ukáže. A protože to není nic, co by mě jakkoliv ohrožovalo, opravdu to tak nechávám.

Okolí, které mi tvoří životní kulisy, ukazuje obrázky, které se mi příliš nelíbí. Nicméně vliv, který mám, funguje pouze a jedině na mou vlastní osobu. A proto to každý den zkouším, abych v jeho závěru mohla říci: „Tento den stál za to.“ A stojí za to každý. A to je to, co chci!   

 
Nejčtenější články
Řeč symbolů 12 - Magická geometrie: Kříž

Řeč symbolů 12 - Magická geometrie: Kříž

Kříž patří mezi nejznámější symboly na světě.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Smrtící elixír krále Kristiána

Smrtící elixír krále Kristiána

Tycho Brahe, dánský astronom, který patřil mezi prvořadé vědecké kapacity rudolfínského dvora, nenajde zřejmě klid ani po smrti.

Více »

Pozor na rozpraskané paty

Pozor na rozpraskané paty

Na rozpraskané paty trpí velký počet lidí.

Více »

 
Odsávači energie

Odsávači energie

V negativních oblastech rostou stromy a trávy, které potřebují hodně vláhy. Jehličnany, lípa a bříza se těmto zónám vyhýbají, protože v nich začínají rychle chřadnout. Pokud mezi jasnou zelení vodomilných rostlin uvidíte zežloutlé listy břízy nebo lípy, mějte se na pozoru.

Více »

 
Nevinné koření

Nevinné koření

Hořčice je žádaná pochutina. Staří Řekové nazývali hořčici sinapi, „to otužuje oči“. Zřejmě proto, že po ní oči slzí. Slovem hořčice se může označit rostlina, její semena i kořen.

Více »

 
Magistrála zázraků

Magistrála zázraků

Na východě Čech, přesněji u tzv. Cikánského kříže, jsou pohřbeni žoldnéři z napoleonských válek včetně významného francouzského generála. U hromadného hrobu měli postávat ještě v 19. století různí věštci, kteří uměli znamenitě hádat z ruky a vykládat karty.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min