Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

O malém kamínku

Dnes vám budu vyprávět malý příběh kamínku. Odráží se v něm světlo a naděje, kdy s každým paprskem našeho dechu přichází větší klid.

 

Jsem v klášteře a právě jsem napsala modlitbu. Vkládám malý papírek pod jemný kamínek. Je světle zelenkavý, odráží se v něm celá moudrost světa. Jak se sem kamínek dostal? Kdo jej položil k okénku, s dobrým úmyslem pomoci?

Tajemná žena

Bylo to během ranního kuropění, kdy ještě většina lidí i zvířat spala. Vstala, pozvolna si svlékla noční košili a poskládala ji do úhledného čtverečku, který položila na postel. Oblékla se do prostého bílého županu a šla se omýt do koupelny. Sčesala si delší středně hnědé vlasy do malého drdolu, žádný vlas nesměl vykukovat. Když jemně opečovala své tělo, šla pomalou chůzí do skromné kuchyňky a nejprve připravila jídlo pro svá domácí zvířata. Až poté dala vodu do konvice a uvařila si vodu na bylinkový čaj. Z košíku vyndala žitný chléb, který mírně posolila. Odkrojila kousek sýra a snídani položila na talíř.

O malém kamínku

Dobré jitro

Usedla k malému stolku, před sebou talířek s jídlem a čaj. Kolem nohou se jí obmotala bílá kočka. Sehnula se, pohladila ji a pak se zase zpříma posadila. Ruce sepjala a položila je na stůl. Začala se modlit a vysílala díky za kousek jídla, které jí bylo dáno. Prosila za štěstí, zdraví a mír na celém světě, žádala o uvědomění a odvahu pro všechny dobré lidi, i uzdravení pro nemocné. Poté se pozvolna najedla a vypila zdravý čaj.

Tajemství kamínku

Zelenkavý kamínek celou dobu ležel před ní na stolku. První sluneční paprsky se v něm odrážely a dávaly celému výjevu o to duchovnější ráz. Kamínek měl kolem sebe maličký stín, ale jen takový, který lze dobrými přáními a světlem rozpustit. Po snídani a úklidu nádobí jej vzala do vrásčitých dlaní a vložila do malého lněného pytlíčku. Převázala režnou nití a dala do plátěné tašky. 

Svlékla si župan a oblékla bílé spodní prádlo, bílé teplé punčochy, smetanově bílé dlouhé šaty, světle zelený šátek a béžový svetr z ovčí vlny, který zahříval její bolavá záda. Bolesti ale tolik nevnímala, myšlenky na modlitby a pokoru jí dávaly sílu bojovat s nepohodlím.

Vše dobré

Pohladila kočku, kocoura a psa, tiše se s nimi rozloučila, oblékla dlouhý kabát a skromnou obuv, a vyšla ven. Kamínek se celou dobu radostně natřásal a těšil se na dnešní poselství. 

Žena přišla ke klášteru, otevřela obrovská těžká vrata, odemkla dveře, dotkla se starodávné ozdobně kované kliky a vešla. Vykonala každodenní ranní úklid, připravila vše co bylo potřeba, a pak šla k malému okénku, u kterého položila papírky pro modlitby kolemjdoucích lidí. Sáhla do tašky pro mošničku, ze které vytáhla malý zelený kamínek. Najednou se v něm cosi zalesklo, poděkovala, a položila jej s nejlepšími úmysly vedle krabičky. Spokojeně odešla a její každodenní poselství bylo vykonáno…

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuza... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 890

0900 700 650 - 2 EUR/min