Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Na Hromnice o hodinu více

Věřte nebo ne, teprve 2. února skončilo vánoční období. Co vlastně svátky Hromnic představují a jak se z nich můžeme poučit?

 

Možná někdo z vás, podobně jako my doma, odstrojuje vánoční stromek a uklízí betlém až s Hromnicemi. Pokud každý rok intuitivně cítíte, že se vám nechce s výzdobou loučit už na Tři Krále, ale necháváte úklid na později, dobře děláte. Má to totiž svůj důvod. Nejen že uchováte tu správnou atmosféru déle, ale slavíte tím významné pohanské i křesťanské svátky – Hromnice. O co se vlastně jedná?

Na Hromnice o hodinu více

Konec starého a vítání nového

Hromnicemi končí vánoční období. Křesťané tento den nazývají „Uvedení Páně do chrámu“. Slaví se čtyřicet dní po Vánocích a připomíná událost, kdy Maria a Josef přinesli malého Ježíše čtyřicet dní po jeho narození do chrámu v Jeruzalémě, aby ho svěřili Bohu.

Zároveň svátek samozřejmě navazuje na pohanské zvyky keltského svátku Imbolc, kdy se slaví ochrana příbytků a brzký příchod jara. Začíná tedy nové období, což můžete využít k začátkům čehokoli, co potřebujete počít.

Loučení s temnotou

Nezáleží na tom, zda jste letos stihli Hromnice oslavit. Důležité je si uvědomit, že v tomto období končí vše staré a máme jedinečnou možnost přivítat nové. Rozlučte se s motivy chování a jednání, které nejsou prospěšné a zdravé. Přivítejte vše, co ve svém životě potřebujete, a rozlučte se s dávnou minulostí, včetně temných stínů. Již v předkřesťanské době se proto pálily ohně a svíčky Hromničky, symbol světla, vítání jara, a ochrany příbytků před blesky a hromy. A jestli jste svátky nestihli, zapalte si symbolicky svíčku a věnujte chvilku ticha meditaci o tom, čeho se potřebujete zbavit, abyste se mohli ve svém životě posunout dál.

Vítání světla

„Na Hromnice o hodinu více“ se v tomto období povídá ve starých pranostikách, a také je k tomu důvod. Hromnice jsou dnem, kdy vítáme o hodinu a dvacet minut více světla, než tomu bylo o zimním slunovratu. Vítáme tedy předjaří, novou naději a můžeme začít se vším, na co máme chuť. Pokud však cítíte jisté překážky, nebědujte. Jsou součástí každé cesty a jen vás posilují ve vaší rozhodnosti, sebedisciplíně a vytrvalosti…

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuza... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 890

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min