Oblast tváří se nachází pod očima, kolem nosu, sahá až pod ústa a odtud se rozpíná směrem k uším. Periferní část koresponduje se zažívacím systémem. Na tvářích si všímáme drobných pupínků, vrásek, jizviček, především pak je důležité zabarvení a barevné nesrovnalosti. Červené nebo růžové tváře, pokud jsme právě nedocvičili nebo nepobývali delší dobu na větru či v mrazu, značí vyšší krevní tlak projevující se rozšířenými kapilárami, způsobené nerovnováhou srdeční nebo oběhovou. Příčinou toto mohou být drogy nebo příliš sladká strava.
Mléčně bílé tváře prozrazují stravování, ve kterém je nadbytek mléčných a moučných výrobků. Bledá barva je spojená s anemií nebo s plicní tuberkulózou případně jinou chorobou, jímž původcem jsou baktérie. Proto se nedoporučuje konzumovat cukr, drogy, ale naopak doplňovat železo. Růžovější zabarvení může být znakem tuku a hlenu uloženého v plicích, střevech nebo pohlavních orgánech.
Tmavé skvrny vznikají v důsledku přemíry kávy či alkoholu, často jsou varovným signálem vzniku cyst a nádorů právě v oblasti plic. Pihy vznikají často v důsledku horečnatých onemocnění nebo jako důsledek vylučování jednoduchých cukrů. Nejrůznější pupínky nebo hnisavé uhříky jsou zapříčiněny konzumací přílišného množství živočišných, mléčných, tučných nebo olejovitých produktů a pochopitelně cukrů. Tyto potraviny vytváří hlen, který se usazuje nejenom v plicích, ale i ve střevech a rovněž v pohlavních orgánech. Mnohé nám pomůže zakrýt kvalitní make up, nicméně je žádoucí nechat si udělat rozbor krve a léčit se dietou i antibiotiky.
Nazelenalá barva pokožky je varovným signálem pro rozvíjející se rakovinu plic, pozorujete-li u sebe nazelenalý nádech, je nutné absolvovat lékařské vyšetření. Rovněž nezdravá nafialovělá barva na větší ploše tváří je znamením vážného oslabení dýchacích orgánů, kdy se může jednat i o vnitřní krvácení, proto i v tomto případě je nutné konzultovat svůj stav s lékařem. Častou příčinou nafialověl