Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Tajemství a využití tarotu

Tarotové karty mohou poskytnout magickou pomoc v řešení našich složitých potíží. Známe jejich původ a obdivovatele?

 

Jak víme, existují věci mezi nebem a zemí rozumem nevysvětlitelné. V každé době žili lidé s nadpřirozenými schopnostmi, které mohou být podpořeny například prací s tarotovými kartami. Jaký je jejich původ a jak dlouho nás doprovází? 

Historie tarotu 

Přinejmenším od 14. století jsou tarotové karty součástí naší kultury. Ať už jim věříme nebo ne, vždy existovali lidé, kteří tarotu rozuměli a rozumí, a dokáží s nimi doslova neuvěřitelné zázraky. V 19. a 20. století navíc přišlo obnovení okultních nauk, které zkoumali nejen známí okultisté, ale také například citliví umělci. 

Tarot

Tarot v českých zemích

Asi nejznámějším českým tarotem je tarot hermetika Petra Kohouta, který si říkal Pierre de Lasenic či Petr z Lásenice. Působil mezi oběma světovými válkami a byl výrazným představitelem hermetismu, tedy starověké duchovně – naukové tradice, která vychází jak z esoterismu, tak filozofie. 

V českých zemích také existoval prvorepublikový časopis Médium a v archivech můžeme dokonce nalézt tarot slavné pěvkyně Emy Destinnové. Co je zajímavé, má odlišný tarotový kánon, než jsme zvyklí. Příjemnou zprávou dokonce je, že se tento tarot bude znovu vydávat. 

Tarot a umění

Propojení tarotu s uměním započalo zhruba od období francouzského symbolismu, což bylo umělecké hnutí vzniklé v roce 1886, a následně surrealismu – slavného snového směru. I známý francouzský básník a zakladatel surrealismu André Breton se tomuto tématu věnoval. Však umění, které se věnovalo snům, se s esoterickým umem pojí. 

Tarotové karty

Samotné tarotové balíčky mívají různou podobu. Zajímavé jsou například Marseilleské taroty, které se šířily po roce 1500 až do 19. století. Byly ryty do dřeva a kopírovány, technika to byla tedy poměrně náročná. 

I v současné době existuje několik výtvarníků, kteří se zabývají podobou tarotu, ať už v kartách nebo malbách – například Martin Stejskal hlásící se k esoterismu. Tarotu se věnuje například i spisovatel a výtvarný kurátor Jaromír Typlt. 

Jak je vidět, tarot se tak pomalu dostává do odborné i běžné společnosti. Pokud je použit v dobrém duchu, osobní zodpovědnosti a ochotě lidem pomoci v jejich potížích, pak má tarot zelenou a já se proto těším na další výklad pro Vás.

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do které... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min