Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Pravěký systém tarotů

Taroty – navzdory veškerému vědění a moudrosti – jsou pro lidstvo darem. Jejich původ je zahalen tajemným neznámem. Někteří předpokládají, že pocházejí původně z Egypta, jiní z kladou jejich původ do Indie, ale je známa i taková představa, která je považuje za dědictví z Atlantidy. Jejich cílem není zábava, nýbrž návod, poradenství. Zacházejme s nimi s úctou!  

 
S písemnými stopami spojenými s taroty se setkáváme už v Egyptě, kde použití symbolů tvořilo organickou součást zasvěcovacích rituálů. Starověký svět si taroty velmi ctil, ve středověku – paralelně s šířením křesťanstva – jejich popularita a oblíbenost neobyčejně rychle opadla. A magie a taroty jsou od sebe v podstatě neoddělitelné, papežská stráž posílala uživatele tarotů na smrt, neboť je považovali za čaroděje nebo bosorky, tedy v duchu doby za kacíře, které je nutno pronásledovat.


Pronásledování pominulo až v 17. století a od té doby taroty znovu nabyly svou ztracenou popularitu. Jejich systém symbolů – navzdory tomu, že styl se poněkud změnil – je od samých počátků totožný. Symboly jsou pravěkou manifestací lidského ducha a lidské psychiky a jsou – tak jako samo univerzum – od pravěkých časů konstantní, stálé.

22 karet Velké arkány symbolizuje vývoj člověka a jeho spirituální životní cestu, zatím co Malá arkána (56 karet) obohacuje obraz dalšími podrobnostmi, dělí je na čtyři základní živly, na zem, vodu, vzduch a oheň. Karty vytvářejí ve své jednotě obrovský kruh jakoby kopie mystéria celistvosti a jedinečnosti.

Pravěké symboly karet ukazují už započatou cestu nebo cestu, na kterou se vydáváme, ukazují, co jsme schopni vykonat. Nemusíme si bezpodmínečně vybrat některou z těchto cest, ale možnost výběru je v každém případě dána.

Nezasvěcení považují taroty za věštecké karty. Taroty však především ukazují směr: jsou systémem symbolů, který napomáhá řídit vývoj našeho osudu a který se v rukou zasvěcených mění na pomocnou mapu. Právo rozhodování však karty ponechávají pouze nám!

 
Podobné články

NICHOLAS FLAMEL, nesmrtelný alchymista

Kdo byl tento muž, o němž se vypráví pohádkové příběhy?

Více »

 

Řeč symbolů 03

Je mnoho způsobů, jak si zlepšit život pomocí magie.

Více »

 
 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do které... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min