Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Co doporučuje vaše znamení?

Co pro sebe mohou udělat jednotlivá znamení, aby byla spokojena se svými postavičkami na plovárnách, u moře a mohla je bez obav vystavovat? Možná by bylo dobré začít u jídelníčku!

 

Copak, Berani? Jistě mi dáte za pravdu, že se svým jídelníčkem neděláte žádné „štráchy“. Vaše akční povaha přináší to, že se nedokážete stravovat pravidelně a kvalitně. Pokud možno, zařaďte do svého jídelníčku ve větším množství ryby. Svou roli splní také zelené potraviny (kyselina listová pomáhá s trávením). Pokud nemáte ještě dosti přírodních zdrojů sáhněte po spirulině, zeleném ječmenu či jiné superpotravině. A nezapomínejte na pitný režim!

Vy, Býci, máte na rozdíl od Beranů rádi své jisté. A to se týká i jídla. Velikost porce může mít za následek nadváhu, a proto dávejte pozor na přejídání a místo příloh kombinujte maso s větším množstvím zeleniny. A vůbec v případě, že máte hlad, dejte si raději zeleninový salát. Zelené potraviny by vám byly také prospěšné. Informujte se!

Nedůležitost jídla pro Blížence, pokud si v něm nenajdou životní styl, je vede často k odbývání jídla. Je pro ně snazší návštěva fastfoodu nebo sáhnou po tabulce čokolády. STOP! Klid, ke stolu a příbor! To je cesta ke kvalitnímu stravování. A nač nezapomínat? Na přísun vitamínů a vlákniny!

Raci, když budete mít pocit, že žijete ve stresu, není třeba hledat něco k jídlu. Tímto způsobem si zaděláváte na nadváhu, se kterou pak budete mít práci a trápení. Věnujte se své psychice a do jídelníčku přidejte cokoliv zeleného! Stejně jako Beranům a Býkům vám pomohou s trávením a dodají vám to, co vaše tělo potřebuje. Doporučujeme zvolit některou z mnoha druhů zelených superpotravin i vám.

Lvi salónů, vy se chcete líbit, ale tučné a ne příliš zdravé jídlo není právě vhodným „tvůrcem hezkých těl“. Výčitky, které si pak děláte, vás vedou ke smutkům a někdy až k depresím. Zaměřte se raději na přísun vitamínů, minerálů a pochopitelně čerstvých potravin. Možná opatrně s vajíčky, ale i ta jsou důležitou součástí jídelníčku. Takže zřejmě v těchto případech platí … všeho s mírou!


jídlo

Panny, dbejte na své trávení! A co můžete udělat pro to, aby se zlepšilo? Zvyšte přísun vlákniny, přidejte trochu pohybu a občas zařaďte do jídelníčku fermentované mléčné výrobky. To pomůže vaší trávící soustavě zpracovat vše, co jí nabídnete a vybrat z potravin to nejlepší, co zaručí správnou funkci vašemu celému tělu.

U vás, Váhy, je stravování také o velikosti porcí stejně jako u Býků. Pokud chcete upravit svou hmotnost, rozhodně se zaměřte na množství jídla na talíři. Pro kvalitní a zdravé stravování bez rizika nadváhy přidejte do svého jídelníčku dostatečné množství luštěnin. Vzhledem k jejich nutriční hodnotě stačí 1 – 2x v týdnu v různých podobách. Polévka, pomazánka či hlavní jídlo k obědu.

Štíři, u vás je nejvyšší riziko ukládání tuku v oblasti bříška. Pokud se tomuto jevu chcete vyhnout, měli byste konzumovat jídla, která bychom zařadili mezi lehčí, a především omezte tuky. Vhodné jsou však pro vás ty správné a zdravé tuky, které získáte například z vlašských ořechů. Tudíž se snažte vyhýbat živočišným tukům a z rostlinných v rozumném množství používejte za studena lisované oleje.

Vy, si, milí Střelci, nemusíte dělat velké starosti. Rádi ochutnáte jakoukoliv světovou kuchyni včetně různých druhů koření, ale můžete také kombinovat potraviny, které by si jiní v žádném případě dohromady nedali. Avšak pro váš organismus je vhodný dostatečný přísun citrusů.

Kozorozi, máte výhodu v tom, že si přirozeně dokážete své stravování sledovat. Avšak ani vy se nevyhnete tomu, abyste si nemuseli dávat trochu pozor. Hlídejte si vyvážené množství bílkovin. Takže by se vám možná hodily kalorické tabulky.

Vodnáři, vaše potřeba velkého množství energie je spjata především s kvalitními potravinami. Nezapomínejte na pravidelný pitný režim, jelikož v lidském těle je obsažena ze 70%. Jedním ze zdrojů tekutin jsou polévky. Ideální v tomto období by mohly být zeleninové, ale také třeba luštěninové.

Vám, Ryby, vůbec nedělají dobře sacharidy. Eliminovat je dokážete nejlépe, když omezíte potraviny obsahující mouku. To znamená, že klasické pečivo je dobré nahradit tím celozrnným. Pro očistu těla zařaďte do jídelníčku především česnek, ale obohatit ho můžete ještě o zázvor a vlákninu. O zelenině nemluvě!

 
Nejčtenější články
Runy

Runy

Pořiďte si do nového roku runu jako talisman, která Vás bude chránit, povede Vás anebo Vám bude připomínat cíl Vaší cesty.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Zlato a elixír života

Zlato a elixír života

Jejich úkolem bylo „z něčeho“ buď vyrobit zlato nebo elixír života pro císaře pána, který chtěl zůstat mlád a být bohatý. A dokud se alchymisté činili, měli zaručený určitý životní standard.

Více »

Milující raci

Milující raci

Své nejbližší miluje nade vše, pečuje o rodinný krb, obětuje se, citlivě naslouchá a láskyplně a zodpovědně vychovává děti. Znamení raka ovládá letní měsíc červenec.

Více »

 
Koruna krásy

Koruna krásy

Lidské vlasy jsou v podstatě totéž jaké srst na tělech zvířat. A u lidí rozlišujeme vlasy a chlupy. Ale obojí má stejný základ. Rozdělení evidentně získaly podle místa výskytu. Vlasy tedy nazýváme chlupy na lidských hlavách.

Více »

 
Letní „ovohuč“

Letní „ovohuč“

Laciný přesladký bolehlav - to nemusí být každý alkoholický nápoj z ovoce. S dávkou trpělivosti si doma připravte lehké lahodné ovocné víno.

Více »

 
Obejdete se bez něj?

Obejdete se bez něj?

Nastala jeho sezóna! Kvapem se blíží období, kdy bude nezbytnou součástí kuchyně. Ano, budeme nakládat, zavařovat, a to bez kopru nejde. Známe ho především díky omáčce a také jako součást např. nakládaných okurek.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min