Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Výlety za poznáním

Cestujete často? Já ano, avšak ne vždy to je výletování. Ale vždy bývá spojené s něčím, nač jsem se těšila. Ale má touha byla jiná. Moře, písek, západy slunce, nádherné teplé večery a pocit, který možná ještě neznám.

 

Můj první pobyt u moře určitě stojí za vzpomínky. Ještě mám někde i pár fotek jako upomínku, které si čas od času ráda prohlédnu. Druhý už měl naprosto rozdílná vzpomínková specifika, ale byl zajímavý jinými zážitky. Cesty na zajímavá místa, netknutou přírodu a nedozírné plantáže čajových lístků. Ale i jiné postřehy, které byly i velmi vtipné. Pak jsem nikde nebyla velmi dlouho a musím přiznat, že se mi po moři nesmírně stýskalo. Další dva pobyty byly nepopsatelně jiné. Skvěle jsem si tam odpočinula, užila slaného klidného moře, skvělého jídla a legrace. Následující rok se změnilo jen místo a opět to bylo úžasného.

cestování

Právě při prvním pobytu jsme s přítelkyněmi potkaly manželský pár. Po pár zdvořilostních větách jsme rozvinuli společnou debatu a oni se nám svěřili, že na to stejné místo jezdí již 25 let. Zamyslela jsem se. Nicméně jsem poslouchala, o čem mluvili dál. Říkali, že mají každoročně pronajatou stejnou vilku, s majiteli jsou již téměř jako rodina a jejich pobyt je minimálně měsíční. Kupují si od nich olej, pálenku, víno i ovoce, účastní se jejich různých rodinných sešlostí. A co jsou v důchodu, tak pobyt prodlužují. Nedalo mi to a u večeře jsem toto téma nadhodila s otázkou na názor ostatních třech dam, „účastnic našeho zájezdu“. Diskutovaly jsme, probíraly možnosti, plusy i mínusy. Avšak v podstatě jsme se shodly, že tento způsob dovolené nám není vlastní, že všechny chceme poznávat i jiná místa.

Avšak v průběhu času jsem poznala další pár. Má nová přítelkyně s manželem. Když mě zvali, abych se účastnila jejich společné dovolené, bránila mi pouze ekonomická stránka věci. Nicméně jsem se dověděla, že na totéž místo pojedou po osmadvacáté a na další dovolenou se moc těší. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy nebyla v Itálii dále než v Lido di Jesolo, určitě bych ráda viděla i jiná místa. A v podstatě za rok jsem trávila dovolenou v Benedetto del Tronto. A právě s nimi. Město na břehu moře skýtá příjemné místo pro dovolenou, v okolí je také co k vidění, trhy nabízí rozličný sortiment italský dobrot, které zbožňuji. A co bude dál? Kdo ví…  

Letošek je s dovolenými nepříliš jistý, ale já věřím, že se svět brzy uzdraví a lidé budou zase poznávat zajímavá a krásná místa na Zemi.

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuza... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 890

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do které... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 320

0900 700 650 - 2 EUR/min