Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Směr

Pohledy do historie jsou často inspirující. Můžeme se oprostit od současného konzumního života uvědomit si, že je život možná o něčem jiném. ch začátků a tak mne napadlo, že by možná nebylo od věci najít svůj nový směr.

 

V mém životě mne inspiruje mnoho věcí. Historie, současnost a budoucnost také. I když momentálně asi s určitou mírou obav, přesto s vírou, že vše jde tak, jak má… Své teorie zde rozvíjet však nebudu. 

Můj pohled zavadil o informaci o tom, že letos uplyne 1750 let od momentu, kdy byl vynalezen magnetický kompas. Představte si to! Již v roce 271 si ho poprvé vyzkoušeli. Asi bychom marně hledali podobu kompasu, jak ho známe dnes. Zřejmě nejstarší podoba je popsána tak, že na dřevěné podložce v misce s vodou „plaval“ kus magnetovce. Jde o železnou rudu, která je známá nejdéle a obsahuje v sobě látku s magnetismem. 

kompas

Jak většina z nás známe ze školy, kompas byl obrovským pomocníkem pro mořeplavce, kteří se díky němu dostali nejen ke svému cíli, ale i domů daleko rychleji a bezpečněji. Astronomie v té době byla již přece jen na určité úrovni, protože té se lidé učili již od poloviny 4. tisíciletí před naším letopočtem. Znalosti o polohách a pohybech nebeských těles tedy měli již velmi dobře „zmáknuté“. A víte, kdy se objevil kompas v Evropě? Až někdy kolem roku 1200. Dochovaly se informace a důkazy o tom, že právě kolem roku 1100 byl v Číně kompas „zmodernizován“ a v té formě přivezen do Evropy.

Zpočátku byl kompas používán především na souši. V análech je popsáno použití kompasu při vojenských taženích. Až mnohem později se začal používat na lodích, které tak díky němu dostaly daleko vyšší šance ke šťastným cestám do svých cílů a ještě šťastnějším návratům do svých domovů.

Vstoupili jsme před nedávnem do nového roku a v tomto týdnu nastane novoluní. Příslib mnoha nového, že? Najděme v sobě ten vlastní kompas a nasměrujme ho tím směrem, kde tušíme svůj cíl!  

Další zajímavé informace naleznete taky na naší Facebook stránce!

 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Poddáte se módě?

Poddáte se módě?

Asi se zde nedovíte nic nového, když připomenu, že vlasy podléhají módě stejně, jako oblečení, doplňky, boty. Můžeme si připomenout různá období s různými manýry vztahující se k vlasům atd.

Více »

Směrovka

Směrovka

Ekzémy, vyrážky a vůbec defekty na kůži jsou relativně často řešený problém. Z vlastní zkušenosti vím, že málokdy je problém řešený ze strany příčiny, ale pouze důsledku. To znamená, že se řeší až to, co se „vyrobí“ na kůži.

Více »

 
Připravit, pozor… teď!

Připravit, pozor… teď!

Jo jo, máme tady biologické jaro, jehož příchodu si nevšímáme tolik jako příchodu toho astronomického. Už víte, že jaro nastalo pro lidské tělo. Začíná každý rok kolem poloviny února a my bychom se měli podle toho ke svému tělu chovat.

Více »

 
Nedoceněná síla

Nedoceněná síla

Říká se, že vystřelená kulka a vyřčené slovo nelze vzít zpět. Co si o tom myslíte? Já souhlasím. To, že vystřelíte z jakékoliv zbraně, se opravdu vzít zpět nedá. A věřte, že se slovem je to naprosto stejné. Někdy se ani škody napáchané slovem nedají změnit.

Více »

 
„Droga“ vlastní výroby

„Droga“ vlastní výroby

Všeobecné informace o šišince mozkové - epifýze nám říkají, že je to nepárová endokrinní žláza, která má na starosti několik velmi důležitých úkolů a funkcí v lidském těle. Je součástí epithalamu.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Sandra Kyvadlo Věštec

Sandra

Chcete spokojeně žít a užívat si? NEDAŘÍ SE VÁM ZHUBNOUT ? ZARUČENĚ VÁM PORÁDIM Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI!JSEM TOHO ZÁŘNÝM...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:346

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min