Himalájská přírodní krystalická sůl je absolutně prostá veškerého znečistění nebo kontaminace a kromě toho obsahuje množství takových různých minerálních látek a stopových prvků, které lidský organizmus nezbytně potřebuje. Díky obsahu oxidu železnatého má například originální a jedinečnou narůžovělou barvu.
Himalájská sůl, jak už na to poukazuje její název, pochází z hloubky největší zemské masy Himalájí. Vznikla přibližně před 250 miliony let, kdy Slunce odpařilo dešťový oceán ponechajíc za sebou v malých zálivech čisté krystaly soli. Tyto solní ostrůvky se zhruba před 70 miliony let během vzniku Himalájského pohoří částečně dostaly do hloubkových vrstev země, kde se pod vysokým tlakem vytvořila jejich přesná geometrická struktura. Toto je vysvětlením faktu, že tento druh soli neobsahuje žádnou kontaminaci nebo znečistění – v porovnání například s mořskými solemi, které jsou získávány odpařováním ze znečistěných vod moří.
Solná lampa, solné cihle, solná jeskyně
Himalájská sůl není používána pouze na stravovací účely. Je známá i spousta jiných způsobů využití, jsou z ní vyráběny například solné lampy a solné cihly, které nejsou pouze dekorativním prvkem, ale výrazně zlepšují klima místnosti. Bývají využívány především při léčbě různých onemocnění dýchacích cest, např. při astma a alergických potížích. Speciálně k tomuto účelu jsou zařizovány tzv. solné jeskyně, kde je do prostorů velikosti pokoje zabudována himalájská sůl. Pacient nemá nic jiného na práci než se pohodlně uložit a strávit v tomto prostředí několik hodin.
Himalájská sůl má i nespočetné jiné způsoby využití, neboť její blahodárné účinky jsou mnohostranné: roztok himalájské soli lze aplikovat jako pitnou kúru, oční koupel, lze jí využít jako náhradu zubní pasty nebo ústní vody, funguje jako koupelová sůl i jako pleťový peeling. Nabízíme Vám několik jednoduchých nápadů na využití:
Péče o pleť
Navlhčenou vatou nanese