Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Zvířata a putování duší

Když slyšíme výraz putování duší, nejčastěji nás napadnou lidé. Podle původního učení ale každý živý tvor má duši, tedy kromě člověka i zvířata a rostliny, v důsledku toho se i oni zúčastní věčného koloběhu, jehož vytýženým cílem je nirvána.

 

Putování duší je podle učení základních tezí původně jednosměrné, to znamená, že každopádně postupuje od nižších forem života směrem k vyšším. Exisují samozřejmě výjimky: při neodpovídající kvalitě života se duše ubírá do protisměru, „ směrem dolů”. Takto se může přihodit, že se lidská duše nastěhuje například do těla nějakého zvířete. Vedické spisy to popisují  přesněji. Knihy uvádějí milión sto tisíc druhů brouků a měkkýšů, dva milióny druhů rostlin, devětset tisíc takzvaných vodních živočichů, milión druhů ptáků, tři milióny čtyřnožců a čtyřista tisíc lidských ras. Dohromady to je – alespoň podle spisů – přesně osm miliónů čtyřista tisíc forem života (toto zařazení samozřejmě nesouhlasí s uznávaným a používaným biologickým systémem), u kterých se občas, již i kvůli matematickému zákonu čísel, projeví protisměrné putování duší. 

V pozadí případně se vyskytujícího „abnormálního” chování zvířat (přílišné lpění na člověku v případě druhů považovaných za neinteligentní – například křeček, nepřirozený vztah mezi rasami – například pes kojí mláďata tygra, anebo právě naopak – muzikální vztah k hudbě atd.) stojí podle světového ezoterického názoru protisměrné putování duší a znovuzrození v těle zvířat.

Jako všude, i zde se nacházejí výjimky: v případě koček (které mají podle pověry devět životů!) se tato teorie zhroutí: egypťané je uctívali jako bohy, keltové je považovali za povznesené duše, které se podle pověsti zrodily z kýchnutí lva. I samo křesťanství se na ně dívá jako na tvory úzce spojené se spirituálním a duchovním světem (nyní zapomeňme na pověry spojené s černou kočkou a učení čarodějnic  tak módním ve středověku).

Zajímavou,

 
Podobné články

NICHOLAS FLAMEL, nesmrtelný alchymista

Kdo byl tento muž, o němž se vypráví pohádkové příběhy?

Více »

 

Řeč symbolů 03

Je mnoho způsobů, jak si zlepšit život pomocí magie.

Více »

 
 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min