Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Věřte, nevěřte … Upíří netopýři

Část naší dovolené jsme trávili na amazonském ostrůvku Portel, severovýchodně od brazilského Rio de Janera. První dny jsme se kochali krajinou a manžel byl zcela unešený z nepokořené přírody. Jen nám bylo divné, že jsme nepotkali ani živáčka, žádná zvířata, nic.

 

Bylo časné ráno a oblaka slibovala krásný den. Vzbudila jsem děti a začala připravovat snídani. Najednou se z ničeho nic zvedl vítr a my zaslechli děsivý nářek. Bylo to z vedlejšího bungalovu a tak jsme se tam všichni rozeběhli. Manžel rozrazil dveře a strnuli jsme hrůzou. Na palandě ležela žena, jejíž život už dávno vyprchal. Na krku měla dvě výrazné ranky.

„Zavoláme doktora a pohřební službu,“ rozhodla jsem se a vzala do ruky telefon. Lékař přijel až za hodinu a bylo na něm vidět, že se dnešní noci moc nevyspal.

„To už je dnes pátý případ,“ pronesl omluvně a začal ženu ohledávat. „Ti upíři se neumí nabažit lidské krve.“

„To myslíte vážně, že tady na Portelu existují upíři?“ optala jsem se.

„Ano,“ řekl doktor. „Jsou jich tu celá hejna a napadají lidi z ostrova. Jsou to upíří netopýři, kteří útočí hlavně v noci. Nejdřív jim stačil dobytek, ale potom ochutnali lidskou krev. Spící člověk jejich kousnutí ani nezpozoruje. Ti, co nezemřou na ztrátu krve, skonají později na vzteklinu. Každá z těch zrůdiček je nakažená.“

Upíří netopýři

Na nic jsme už nečekali, sbalili jsme s manželem děti a čekali na loď do Ria. Když konečně dorazila ke břehu, měla vyvěšenou černou vlajku na počest mrtvých námořníků, které tuto noc napadli netopýří upíři. Na výlety do neznámých krajin nás přešla chuť do konce života. V boji s rozzuřenou přírodou totiž člověk ani netuší, že smrt je někdy blíž, než bychom si představovali.

NA OSTRŮVKU PORTEL POKOUSALI V ROCE 2002 „UPÍŘÍ NETOPÝŘI“ 19 LIDÍ, KTEŘÍ SE NAKAZILI VZTEKLINOU. TŘINÁCT JICH NA NÁSLEDKY TOHOTO ONEMOCNĚNÍ ZEMŘELO.

 
Nejčtenější články
Fyziognomie - Uši

Fyziognomie - Uši

Ušima nejenom že posloucháme, ale jsou rovněž orgánem rovnováhy těla.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Jak jste na tom s nevěrou?

Jak jste na tom s nevěrou?

Je žena věrná bytost a muž naopak ten, který bývá záletník? Nebo je tomu právě naopak? Všechno závisí na tom, v jakém znamení jste se narodili. Podívejte se, jak jste na tom právě vy.

Více »

Přišla jsem o práci

Přišla jsem o práci

Také jste zažili na vlastní kůži to, že jste přišli o práci? V takovém případě je třeba rychle překlenout beznaděj, zatnout zuby a pokoušet štěstí.

Více »

 
Známe se?

Známe se?

Jak by se to dalo jenom říci…? Deja vu? Vhled do minulosti? Vhled do budoucnosti?

Více »

 
3 léčivé stromy, které si můžete vysadit na zahradě

3 léčivé stromy, které si můžete vysadit na zahradě

Jistě jste slyšeli o nespočtu léčivých stromů. V našem podnebném pásu si také můžeme několik zdravý prospěšných stromů vypěstovat – jaké to ale jsou?

Více »

 
Strach z lásky

Strach z lásky

Jsou lidé, kteří si velice těžce hledají partnera. Většinou se v lásce zklamali a bojí se, že se vše zopakuje.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:302

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:871

0900 700 650 - 2 EUR/min