Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Věřte, nevěřte … Upíří netopýři

Část naší dovolené jsme trávili na amazonském ostrůvku Portel, severovýchodně od brazilského Rio de Janera. První dny jsme se kochali krajinou a manžel byl zcela unešený z nepokořené přírody. Jen nám bylo divné, že jsme nepotkali ani živáčka, žádná zvířata, nic.

 

Bylo časné ráno a oblaka slibovala krásný den. Vzbudila jsem děti a začala připravovat snídani. Najednou se z ničeho nic zvedl vítr a my zaslechli děsivý nářek. Bylo to z vedlejšího bungalovu a tak jsme se tam všichni rozeběhli. Manžel rozrazil dveře a strnuli jsme hrůzou. Na palandě ležela žena, jejíž život už dávno vyprchal. Na krku měla dvě výrazné ranky.

„Zavoláme doktora a pohřební službu,“ rozhodla jsem se a vzala do ruky telefon. Lékař přijel až za hodinu a bylo na něm vidět, že se dnešní noci moc nevyspal.

„To už je dnes pátý případ,“ pronesl omluvně a začal ženu ohledávat. „Ti upíři se neumí nabažit lidské krve.“

„To myslíte vážně, že tady na Portelu existují upíři?“ optala jsem se.

„Ano,“ řekl doktor. „Jsou jich tu celá hejna a napadají lidi z ostrova. Jsou to upíří netopýři, kteří útočí hlavně v noci. Nejdřív jim stačil dobytek, ale potom ochutnali lidskou krev. Spící člověk jejich kousnutí ani nezpozoruje. Ti, co nezemřou na ztrátu krve, skonají později na vzteklinu. Každá z těch zrůdiček je nakažená.“

Upíří netopýři

Na nic jsme už nečekali, sbalili jsme s manželem děti a čekali na loď do Ria. Když konečně dorazila ke břehu, měla vyvěšenou černou vlajku na počest mrtvých námořníků, které tuto noc napadli netopýří upíři. Na výlety do neznámých krajin nás přešla chuť do konce života. V boji s rozzuřenou přírodou totiž člověk ani netuší, že smrt je někdy blíž, než bychom si představovali.

NA OSTRŮVKU PORTEL POKOUSALI V ROCE 2002 „UPÍŘÍ NETOPÝŘI“ 19 LIDÍ, KTEŘÍ SE NAKAZILI VZTEKLINOU. TŘINÁCT JICH NA NÁSLEDKY TOHOTO ONEMOCNĚNÍ ZEMŘELO.

 
Nejčtenější články
Dětské vidiny ze světa duchů

Dětské vidiny ze světa duchů

Faktem je, že dětská fantazie nezná hranice.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Chyťte se za knoflík!

Chyťte se za knoflík!

Pověra praví, že když potkáme kominíka, máme se pro štěstí chytit za knoflík. Kominíka ale hned tak nepotkáme, zvláště ve větších městech je to téměř nemožné. Nic si z toho ale nedělejte, protože pravda je taková, že knoflíky vůbec nejsou pro pověry stvořeny.

Více »

Věřte, nevěřte … Čas mrtvých duší

Věřte, nevěřte … Čas mrtvých duší

Vrzající dveře připomínaly otevírání hrobky. Vítr svištěl ze všech stran a sklenice začaly v jeho poryvu tlouct skleněnou výplní. Ten den Alena poprvé zalitovala, že dům koupila. Manžel jí to dlouho rozmlouval, ale ona si nedala říct. Byla paličatá už od dětství a na žádné argumenty nereagovala. Všichni letní hosté už odjeli, nebo měli dávno sbaleno a chystali se na návrat o nejbližším víkendu. Ten bude zítra a od toho dne tu nebude ani živáčka. Alena radikálně myšlenku na návrat do města odmítla. Chtěla si konečně užít klidu.

Více »

 
Neobávejte se stáří

Neobávejte se stáří

Člověk by neměl mít obavy, že s příchodem stáří z něj bude někdo úplně jiný. Smysl života není být mladý. Ten spočívá ve schopnosti být dospělý a něco dokázat. Co se v člověku ukrývá, vyjde najevo až v době dozrávání.

Více »

 
Věřte, nevěřte … Mrtvý muž

Věřte, nevěřte … Mrtvý muž

Alfréd byl zhýralý mládenec z velkého města. Nedělalo mu problémy zaplatit si holku na jednu noc, a když chtěl, dovedl to pěkně roztočit. Na stará kolena si vybral ženu z malé vesnice o třicet let mladší. Jemu táhlo k šedesátce a Katrin chyběl rok do třicítky. Trochu nesourodý pár, říkali si ostatní, ale Katrin štěstí přáli. Koho si také měla vybrat mezi starousedlíky. Co se ale odehrávalo za dveřmi jejich domku, to už nikdo neviděl.

Více »

 
Pořiďte si dobrou náladu

Pořiďte si dobrou náladu

Kameny, které jsou zbarvené do červena, a když s nimi budete pohybovat, tak bude házet krásné barevné a světelné efekty. Jejich naleziště jsou v Africe, Číně nebo USA.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:302

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:871

0900 700 650 - 2 EUR/min