Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Trochu jiný zvěrokruh

Většina z nás si pamatuje z indiánek stojící totemy v každé osadě, výpravy odvahy mladých mužů na cestě k dospělosti. Pojem totemového zvířete dnes již není cizí ani Evropanům. S oblibou člověk hledá svou příslušnost ke zvířeti, jehož vlastnosti by mohl mít. Totemy a totemová zvířata jsou součástí nejen indiánských kmenů, ale i jiných kultur po celém světě.

 

Pokud byste chtěli poznat své totemové zvíře, určitě byste měli zaměřit pozornost k takovému zvířeti, které vás nějakým způsobem zaujalo. Jedním ze znaků, jak poznat své totemové zvíře je také to, se kterým se velmi často setkáváme. Nemusí to být zrovna o reálná setkání, ale může jít o obrázky, filmové dokumenty nebo zoologické zahrady. Také můžeme vyzkoušet cestu meditace, tance nebo zpěvu. Pokud si dovolíte a dopřejte, můžete vyhledat šamana, který vás provede na cestě k poznání. 

totem

Jedním ze způsobů zjištění příslušnosti ke zvířeti je také výklad snů. Ne vždy je to snadné, ale existují lidé, kteří to dokážou. Pokud se vám zdá o nějakém zvířeti a nevíte, co vám sen chce sdělit, můžete pro inspiraci prohledat snář nebo vyhledejte někoho, kdo se výkladem snů zaobírá.

Stejně jako křesťanství a židovské náboženství mají anděly, kteří by člověka měli ochraňovat, totemová zvířata plní v podstatě úplně stejnou funkci. Navíc by měl člověk mít obdobné vlastnosti jako jeho totemové zvíře. Ačkoliv člověk některou z vlastností neprojevuje, může být do určité doby z jakéhokoliv důvodu ukrývaná.      

Existuje-li zvíře, ke kterému chováte antipatii či přímo odpor, vězte, že je ve vás ukryté problémové téma souvisejícím s některou vlastností tohoto zvířete. Určitě byste se měli tomuto problému věnovat a odstranit jej.

Každé ze zvířat představuje určitou vlastnost a nemusí jít vždy o velké a silné zvíře. Pro představu, pokud se podíváme na opravdu velké a silné zvíře, jímž je medvěd, jde o léčení, sílu a diagnostiku. Ale někdo má vlastnosti včely. Včela představuje společenskost, organizační schopnosti, ale i těžkou práci. Krab přestavuje štěstí, ochranu a úspěch a například vážka snění, umění a lehkost. A takto bychom mohli pokračovat. 

Totemová zvířata bývají často námětem pro tetování. Členové téměř všech přírodních národů se jím vždy zdobili a často šlo právě o zvíře, které dodávalo svému nositeli sílu a odvahu. 

Další zajímavé informace naleznete taky na naší Facebook stránce!

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do které... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min