Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Magický tarot v hudbě I.

Vztah člověka a hudby je téma, o kterém se dá hovořit donekonečna, lze se na něj dívat z různých pohledů.

 

Meditační a léčebné tóny

Hudba se prolíná staletími a zanechává po sobě nesmazatelné stopy. Můžeme ji registrovat u všech národů, mladých, starých, přírodních, i v dobách, kdy nebyla možnost zapsat jí v písemné podobě. Rychlost, jakou se rozvíjí, nás neustále překvapuje. Každým měsícem, dnem, hodinou, ba i vteřinou vzniká nová a originální melodie. Vždyť skoro každý z nás je stvořitelem nové melodie. Ráno když vstáváte, tak si pobrukujete tu svou atd.

Každému z nás se líbí něco jiného, což je přirozené, stejně přirozený je i hlad po nových motivech. Nikomu by se nelíbilo poslouchat jednu a tutéž melodii celý život. Už jen ta představa je děsivá. Hudba nikdy nemůže ztratit na své barevnosti, rozmanitosti a kráse. Stále je co objevovat. Vezměme si, kolik nádherné hudby vzniklo díky nemnoha umělcům, namátkou mě napadají Beethoven, Mozart, Dvořák nebo Smetana a jistě celá řada dalších, ale vždy se jednalo o výjimečné jedince. Tito lidé byli velmi vnímaví a citliví. Jejich iracionální část osobnosti byla silně vyvinutá, vnímali hudbu jako obrovskou sílu. A každý z nich se jí snažil vyjádřit po svém. Jak se jim to povedlo, musíme už posoudit sami.

Rád bych se zmínil o Bedřichu Smetanovi, který byl schopen s ní vyjádřit konkrétní děj, jeho hudba je až přízračně popisná. Slyšíte jeho Vltavu a uděláte si jistou představu, zmocní se vás archetypální dojem vodního živlu a je velmi pravděpodobné, že podobné niterné pocity budete mít, až skutečně stanete na břehu Vltavy.

Hudba má silný emocionální účinek, dokáže nás rozveselit, pozvednout mysl, ale také roztrpčit, když musíme poslouchat něco, co nemáme rádi. Hudba nás dokáže i rozhýbat, spojení hudby a tance chápeme jako naprosto logické. Proto nás ani nepřekvapí, že se hudba často používala i  k léčení.

Propojení s tarotem

Tarot je zobrazením životních principů a sil, se kterými se během svého života mus

 
Podobné články

NICHOLAS FLAMEL, nesmrtelný alchymista

Kdo byl tento muž, o němž se vypráví pohádkové příběhy?

Více »

 

Řeč symbolů 03

Je mnoho způsobů, jak si zlepšit život pomocí magie.

Více »

 
 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min