Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Život je hra

Připadá vám někdy neskutečné, co se ve vašem životě nebo kolem vás děje? Překvapují, baví nebo děsí vás příběhy, které zažíváte nebo slyšíte? Rozčilují vás zprávy v denním tisku? Věřte, že život je hra, která nás dokola zkouší, zda v ní obstojíme.

 

Hoďte kostkou a nechte rozhodnout osud, jaké číslo vám spadne. Doslova nebo symbolicky. To platí pro situace, které sami nemůžeme ovlivnit. Občas nám je totiž předložena taková událost, s jakou jsme v životě nepočítali, a jedinou možností je modlit se za vyřešení. Jindy je naopak žádoucí rozhodnout se pro změnu a dělat všechno pro to, abychom se v našich životech posunuli dál.

Život je hra

Pravidla hry

Pravidla hry možná bývají matoucí. Někdy trochu tušíme, jindy snad i vnímáme, co je nejlepší udělat. Jak ale poznat, kdy je lepší být aktivní a kdy je potřeba podřídit se životu a nechat vše trpělivě plynout? Všichni známe ten pocit chaosu, kdy se ocitáme v nepříjemné situaci a tápeme jak dál. Skočit do nejistoty je totiž svým způsobem risk, protože nikdy nevíme, kam nás změna zavede. Jsou ale zásadní situace, ve kterých nedělat nic může být naopak nebezpečné.

Jak rozeznat podstatu?

Pokud cítíme, že v dané životní fázi jsme zoufalí, je nám ubližováno, nebo ubližujeme sami sobě, jde právě o situace, ve kterých pohyb vpřed je potřeba. Například pokud je žena ve vztahu s manželem v natolik podřízené pozici, že muž s ní neustále manipuluje, zneužívá ji, nebo ji dokonce fyzicky či psychicky napadá a ohrožuje, je velmi zrádné tvářit se, že se nic neděje. Je dobré překonat obavy z nejistoty, možná i pocity neúcty k sobě, nebo provinění. Vždy se najde někdo z odborníků, kdo vás může navést na správnou cestu, a vězte, že život s psychopatem si opravdu nezasloužíte. Nebojte se udělat změnu, zvládnete to.

Posilující situace

Existují pak životní momenty, ve kterých se stane něco nečekaného, a my situaci nemůžeme změnit. Typickým příkladem je úmrtí blízké osoby. I kdybychom se rozkrájeli, život nevrátíme zpátky, i když je to bolestivé. Nemůžeme dělat vůbec nic, jen vykonat všechny praktické záležitosti tak, jak je to nejprospěšnější, a pak se učit situaci přijmout. Smíření dodá sílu, bohatou zkušenost a možnost vnímat život jako dar.

Není potřeba trpět

Pokud jste si v životě užili až příliš mnoho bolestí a neradi se otáčíte dozadu, je dobré se ponaučit a uvědomit si, že už není potřeba trpět. Jednou může přijít den, kdy hodíte dvě šestky a štěstí se k vám zase vrátí. Je však zdravé pro to i něco udělat. Velice nápomocné je podpořit schopnost rozhodovat se, posilnit vůli a touhu po lepším já. Dodávejte si odvahy, věřte, že na to máte. I já vám věřím, i když jsme se nejspíš v tomto životě nepotkali.

Je natolik uvolňující pocítit alespoň na chvíli smysl a pocit štěstí, že má význam za takové momenty jednou bojovat, jindy splynout s řekou života. Můžeme jen „nahoru“ prosit za to, abychom byli schopni rozeznat, kterou cestu máme v jaké situaci zvolit…

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Isabela

Mám dar vidět věci a předvídat varování, se kterým mohu pomoci vám, i vašim mazlíčkům. Pomohu vám s ře... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 703

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min