Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Přej, bude ti přáno

Co když vám někdo přeje něco nepěkného? Co když vám někdo přeje něco zlého? To už je trochu jiná káva.

 

Přání něčeho pěkného nám většinou vykouzlí úsměv na tváři a my poděkujeme a někdy popřejeme totéž. Podle mého názoru je fajn, když si lidé přejí pěkné věci. Zdraví bývá na prvním místě, protože to se prostě koupit nedá. S úspěchy už to bývá trošku jinak. Občas se najde člověk, který druhým závidí. A závist je nejenže nehezká vlastnost, ale také může způsobit zdravotní problémy. 

Přání

A tak tedy otázka zněla: Když mi přeje někdo něco špatného, vyplní se to? Co myslíte, splní se tomu nepřejníkovi, závistivci jeho přání, když je jeho záměrem ublížit? Ruku na srdce – když člověk slyší podobná slova, mívá tendence o sobě začít pochybovat. Okamžitě začne v té své hlavě přemílat, zda náhodou nenese nějakou vinu na tom, že ten druhý o něm smýšlí negativně a ještě mu přeje něco zlého. Je to tak? Životní zkušenosti nám to potvrdí. Ale co kdybychom se na to podívali jinak?

Říká se „Přej, bude ti přáno!“ A z toho tedy plyne, že vlastně to, co přejeme druhému, přejeme i sobě. To pak není moc pěkné přání pro sebe sama, že? Nepěkné záměry se nám vrací jako bumerang, který jsme vlastně nechtěli. Ale negativní emoce nic hezkého nepřivolávají. Negativními vlastnostmi si do života přinášíme zase negaci. Takže, jak z toho ven?

Podívat se na svůj život. Udělat jakousi inventuru. Zjistit, které vzorce chování a jednání pro nás nejsou vhodné a za které je můžeme vyměnit. Jak se říká, udělat generální úklid a zbavit se všeho, co už pro nás nemá žádný význam – nejen ve svém domově, ale i ve svém těle a hlavně hlavě. Že to zní divně? Možná, ale psychická hygiena je stejně důležitá jako ta tělesná. Vyzkoušejte to!

Uvedu malý příklad, jak je to s těmi negacemi. Zkušenost to byla velmi dobrá s uvědoměním, že negativní emoce opravdu přinášejí jen potíže, ne-li daleko horší následky. Stalo se mi to v autě. Řídila jsem a den zrovna nebyl z těch „malovaných“. Jak jsem byla naladěná spíše do mínusu, protivná sama sobě, s horou povinností před sebou, tak jsem za tím volantem byla netrpělivá, vzteklá. Čím intenzivnější pocity, tím větších „kreténů“ na silnici jsem potkávala. Nakonec jsem se s chlupem vyhnula čelnímu střetu s protijedoucím autem. Od té doby si všímám toho, jaké emoce můj život provázejí, co momentálně potřebuji a den se odehrává v naprosto jiné náladě. Je to jen malý příklad toho, že jak smýšlíme, co o druhých říkáme, co nepěkného jim přejeme, se nám vrací.

Věnujme pozornost tomu, co cítíme, možná i příčinám našich pocitů a bude nám hned lépe!

 
Nejčtenější články
Fyziognomie - Nos

Fyziognomie - Nos

„Podle nosa poznáš kosa“

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Rozhoří se první…

Rozhoří se první…

Také zapálím první svíčku na věnci, který se chystám letos vytvořit sama a vnést si tak do svého domova atmosféru nadcházejících Vánoc. Ještě nevím, jaká barva svíček ho bude zdobit, ale vím jistě, že jako správná „konzerva“ budu mít věnec v tradičních barvách – zelená, červená a zlatá.

Více »

Rychlá pomoc

Rychlá pomoc

Východní národy to znají, ale k nám se dostaly tyto techniky podstatně později. Prst nám toho může hodně prozradit v otázkách lidského zdraví a emocí. Každý má na starosti něco, co je součástí našeho života a může pomoci nejen v diagnostice, ale i v rámci „léčby“.

Více »

 
Není voda jako voda

Není voda jako voda

V rámci pitného režimu se doporučuje především čistá voda. Od věci však není ani ta minerální. Já osobně si občas pochutnám třeba na „vincentce“. Mnozí nad ní ohrnují nos pro její slanou chuť, ale věřte, že má svůj důvod, proč ji piji.

Více »

 
Když oheň léčí

Když oheň léčí

Myslíte si, že oheň může léčit? Já jsem toho názoru, že zde určité možnosti jsou. Jednou z nich je použití tělových a ušních svící.

Více »

 
Den pozdravů

Den pozdravů

Každý týden je v kalendáři minimálně jeden den věnován různým mezinárodním a světovým dnům něčeho. Některé týdny mají obsazených všech sedm různých takových dnů. Z toho plyne, že můžeme mít mnoho dalších důvodů k oslavám, že?

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min