Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Paradoxy dnešních dnů

Tak jen příspěvek k zamyšlení.

 
 

Nemyslete si, že jsem z těch lidí, kteří hlásají, že je maso vražda. Nejsem ani vegetarián, ale moc dobře vím, že každodenní příjem masa není potřeba. Čemu ale věřím, je to, co řekl John Lennon a to, že kdyby jatka měla stěny ze skla, vegetarián by byl každý. Hrůzy těchto velkochovů jsou nám řádně skryty a dozvídáme se o nich až tehdy, když dojde na nejhorší. Také nechci být lhostejná, i když maso jím. Jsem přesvědčená o tom, že i konzument masa nemusí být nápomocen při nehumánním zacházením se zvířaty. Proto se snažím kupovat maso tam, kde se mají zvířata dobře, kde je o ně postaráno s láskou a pak má maso v mojí stravě své místo. Je jasné, že člověk je přizpůsoben jak k rostlinné, tak živočišné potravě. 

vegan

Maso pomáhalo člověku přežít v kritických situacích. Nikdo nám neřekne kolik masa jíst, záleží na člověku a na jeho zdravotním stavu, fyzické zátěži, ale i váze, věku a pohlaví. Jaké maso je nejlepší pro člověka se také nikde nedozvíme, protože je řada velmi odlišných názorů. Ale věřte, že kuřecí maso koupené v plastu v obchodě, vám žádnou velkou službu neudělá, spíše naopak. Lidé se velmi vzdálili soužití s přírodou, navykli si používat ve stravování prostředky, které na první pohled usnadňují naši práci, ušetří čas a prospějí. Postupem času zjišťujeme, že je tomu právě naopak a opět se začínáme vracet zpět. Vyvážená strava s co nejmenším množstvím zpracovaných potravin je cesta, kterou bychom měli jít. Čerstvost, celistvost a pestrost je to, co nám zajistí zdraví, ale i duševní pohodu. Jsou lidé, mám je ve svém okolí, kteří si bez masa nedovedou představit jediný den. Problém je myslet si, že bez masa nemůžeme žít. Garantuji, že bez masa se dá žít dlouhodobě a pokud pohlídáme příjem veškerých složek vyvážené stravy, budeme bez něj žít velmi kvalitně a zdravě. Avšak není potřeba se masa vzdávat úplně, jen ho omezit. Prospějeme sobě, přírodě a vůbec celé planetě. 

Živočišná produkce je velmi energeticky náročná a s počtem lidí žijící na této planetě je to pro planetu devastující. Spotřeba masa samozřejmě rapidně stoupá. Chov zvířat a produkce masa způsobuje vysoké emise uhlíku, obrovskou spotřebu vody a ztrácí se biologická rozmanitost kvůli pěstování krmiva pro zvířata. Každý se můžeme rozhodnout sám, za jakých podmínek maso budeme baštit, jestli jsme ochotni si připlatit a nebýt lhostejní. Nebudu zde popisovat, jak se zvíře dostane k vám na talíř. Jen se, prosím, zkusme uvědomit, že jatka a bezcitné zacházení se zvířetem, které je ve stresu a nespokojené, putuje k vám na talíř. Většina z nás ví, co stres s tělem dělá, jak funguje ve tkáních a jaký vliv má na naše orgány. Stejně tak funguje na zvířata a takto zhuntované, nešťastné a stresem zkažené maso jíme. Myslíte, že nemá vliv na chuť? Ale ano, má. Chce to jen myslet, nakupovat a jíst vědomě. Pak zjistíme, že zdaleka nepotřebujeme tolik potravin a nesmyslů, které obývají naše spíže a ledničky a co je horší, pak naše tělesné schránky. Mám své tělo ráda, chci, aby dobře fungovalo a chci, aby jeho tělesná i duševní potrava, byla tou nejlepší.

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min