Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Letní „ovohuč“

Z malin, rybízu, angreštu, třešní ostružin, sladké, suché, kyselé, zkrátka jaké kdo chce. Víno si můžete vyrobit podle své chuti. Můžete i kombinovat! Nezapomeňte na výběr kvalitních kousků a pečlivé odstranění pecek. Ovocné víno od vás je i skvělý dárek!

 

S laskavou nostalgií si jistě vzpomenete na první odvážné alkoholické dýchánky, kde ovocné víno sytých barev v ceně limonády doslova teklo proudem. Na tyto večery se nedá zapomenout, stejně jako na trpká rána. – Žaludek na vodě a hlava jako střep. Přesto jsme sladké nápoje s lehkým procentem alkoholu, tzv. ovohuče, milovali. Ovocné víno mělo ale vždy nálepku něčeho laciného, umělého, navoněného a přeslazeného. Přesto je kvalitní domácí víno ze zralých kousků dobrého ovoce příjemnou lahůdkou pro večery babího léta.

ovohuč

Při jeho přípravě se můžete nechat vést chutěmi svého oblíbeného ovoce a samozřejmě i úrodou na vaší zahradě. Pokud u vás zazvoní sousedka s několika kýbly rybízu, neodeženete ji přeci jen kvůli tomu, že už nedovřete mrazák a spižírna je plná zavařenin. Takže pokud máte nějakého ovoce víc, než stačíte konzumovat, je to přesně ta chvíle, kdy se můžete pustit do výroby domácího vína. Už od začátku se řiďte dvěma radami – vybírejte opravdu kvalitní zralé kusy, pečlivě odpeckujte všechny peckovice a sladkost si řiďte sami svojí chutí. 

Ovocné víno si připravte třeba z lesních plodů, z borůvek, hrušek, josty,  ale i kombinací všech možných druhů. Abyste dosáhli sušší nebo trpčejší chutě, můžete ovoce smíchat s šípky. Víno bude chuťově maximálně vyvážené, pokud při výrobě nepřekročíte hranici dávky cukru 20 %. Velké kusy ovoce je třeba předem řádně umýt, naopak maliny, borůvky a rybíz by pod tekoucí vodou spoustu šťávy vyloučily, tak je můžete použít rovnou. Ovoce nadrťe a šťávu pečlivě přeceďte. Na 10 l vína budete potřebovat cca 8 l čisté ovocné šťávy, 1 l čisté vody a 0,5 – 0,75 kg cukru. Cukr s vodou svařte a nechte vychladnout. Smíchejte s ovocnou šťávou a pár lžičkami živné soli. Směs přelijte do demižonu a pečlivě uzavřete. Nechte vše kvasit pár dní a znovu přilijte vodu. Tak nechte odpočívat tři týdny. Můžete dodat i 2 dcl lihu, a kdo chce sladší chuť, přisype ještě 0, 15 dkg cukru. Téměř po měsíci máme víno hotové. Nalijte ho do čistých skleněných lahví s korkovou zátkou. Po otevření víno vypijte poměrně rychle, mohli byste mít za pár týdnů originální ovocný ocet.

Na poslední letní období je sklenice dobře chlazeného ovocného vína s pár kousky čerstvého ovoce dokonalé osvěžení.

 
Nejčtenější články
Váhy, Štír, Střelec – Charakteristický horoskop pro všechna znamení III.

Váhy, Štír, Střelec – Charakteristický horoskop pro všechna znamení III.

Náš seriál pokračujeme charakteristikou Vah, Štíra a Střelce.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Záleží jenom na tobě

Záleží jenom na tobě

V úvodu uvedený citát, který jsem si přečetla na sociální síti, mi korespondoval se zážitky z poslední doby. A z toho mi vyplynulo, že kdybychom čekali na jistoty a bezpečí, tak bychom mohli nakonec konstatovat, že jsme prožili život v čekárně. A to asi nikdo nechce. Život se má přece žít a užívat!

Více »

Víte, co znamenají?

Víte, co znamenají?

Možná je nosíte na krku nebo vytetované na předloktí. Posvátné symboly jsou jedním z nejoblíbenějších motivů. Víte, co přesně znamenají?

Více »

 
Je nějaký rozdíl?

Je nějaký rozdíl?

Na sociální síti facebook existuje skupina „Bůh stvořil veterinu, aby udržovala kočku zdravou a člověka na mizině“. Úsměvný název, že? Jen do té doby, než si uvědomíme, že vlastně zvířata trpí stejnými onemocněními jako lidé. Avšak toto téma zde již bylo.

Více »

 
Advent zahajuje i „Příběh opuštěného děvčátka“

Advent zahajuje i „Příběh opuštěného děvčátka“

Vánoční stromy republiky se slavnostně rozsvítí v každém městě první prosincovou neděli. První se rozzářil v roce 1924.

Více »

 
Gemmoterapie

Gemmoterapie

Vracíme se k přírodě, hledáme alternativní způsoby léčení, vytahujeme rady babiček a prababiček, které začínají být stále aktuálnější. Bylinky a produkty z nich, recepty z potravin, na které se tak trochu zapomnělo.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min