Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Letní „ovohuč“

Z malin, rybízu, angreštu, třešní ostružin, sladké, suché, kyselé, zkrátka jaké kdo chce. Víno si můžete vyrobit podle své chuti. Můžete i kombinovat! Nezapomeňte na výběr kvalitních kousků a pečlivé odstranění pecek. Ovocné víno od vás je i skvělý dárek!

 

S laskavou nostalgií si jistě vzpomenete na první odvážné alkoholické dýchánky, kde ovocné víno sytých barev v ceně limonády doslova teklo proudem. Na tyto večery se nedá zapomenout, stejně jako na trpká rána. – Žaludek na vodě a hlava jako střep. Přesto jsme sladké nápoje s lehkým procentem alkoholu, tzv. ovohuče, milovali. Ovocné víno mělo ale vždy nálepku něčeho laciného, umělého, navoněného a přeslazeného. Přesto je kvalitní domácí víno ze zralých kousků dobrého ovoce příjemnou lahůdkou pro večery babího léta.

ovohuč

Při jeho přípravě se můžete nechat vést chutěmi svého oblíbeného ovoce a samozřejmě i úrodou na vaší zahradě. Pokud u vás zazvoní sousedka s několika kýbly rybízu, neodeženete ji přeci jen kvůli tomu, že už nedovřete mrazák a spižírna je plná zavařenin. Takže pokud máte nějakého ovoce víc, než stačíte konzumovat, je to přesně ta chvíle, kdy se můžete pustit do výroby domácího vína. Už od začátku se řiďte dvěma radami – vybírejte opravdu kvalitní zralé kusy, pečlivě odpeckujte všechny peckovice a sladkost si řiďte sami svojí chutí. 

Ovocné víno si připravte třeba z lesních plodů, z borůvek, hrušek, josty,  ale i kombinací všech možných druhů. Abyste dosáhli sušší nebo trpčejší chutě, můžete ovoce smíchat s šípky. Víno bude chuťově maximálně vyvážené, pokud při výrobě nepřekročíte hranici dávky cukru 20 %. Velké kusy ovoce je třeba předem řádně umýt, naopak maliny, borůvky a rybíz by pod tekoucí vodou spoustu šťávy vyloučily, tak je můžete použít rovnou. Ovoce nadrťe a šťávu pečlivě přeceďte. Na 10 l vína budete potřebovat cca 8 l čisté ovocné šťávy, 1 l čisté vody a 0,5 – 0,75 kg cukru. Cukr s vodou svařte a nechte vychladnout. Smíchejte s ovocnou šťávou a pár lžičkami živné soli. Směs přelijte do demižonu a pečlivě uzavřete. Nechte vše kvasit pár dní a znovu přilijte vodu. Tak nechte odpočívat tři týdny. Můžete dodat i 2 dcl lihu, a kdo chce sladší chuť, přisype ještě 0, 15 dkg cukru. Téměř po měsíci máme víno hotové. Nalijte ho do čistých skleněných lahví s korkovou zátkou. Po otevření víno vypijte poměrně rychle, mohli byste mít za pár týdnů originální ovocný ocet.

Na poslední letní období je sklenice dobře chlazeného ovocného vína s pár kousky čerstvého ovoce dokonalé osvěžení.

 
Nejčtenější články
Runy

Runy

Pořiďte si do nového roku runu jako talisman, která Vás bude chránit, povede Vás anebo Vám bude připomínat cíl Vaší cesty.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Zlato a elixír života

Zlato a elixír života

Jejich úkolem bylo „z něčeho“ buď vyrobit zlato nebo elixír života pro císaře pána, který chtěl zůstat mlád a být bohatý. A dokud se alchymisté činili, měli zaručený určitý životní standard.

Více »

Milující raci

Milující raci

Své nejbližší miluje nade vše, pečuje o rodinný krb, obětuje se, citlivě naslouchá a láskyplně a zodpovědně vychovává děti. Znamení raka ovládá letní měsíc červenec.

Více »

 
Koruna krásy

Koruna krásy

Lidské vlasy jsou v podstatě totéž jaké srst na tělech zvířat. A u lidí rozlišujeme vlasy a chlupy. Ale obojí má stejný základ. Rozdělení evidentně získaly podle místa výskytu. Vlasy tedy nazýváme chlupy na lidských hlavách.

Více »

 
Obejdete se bez něj?

Obejdete se bez něj?

Nastala jeho sezóna! Kvapem se blíží období, kdy bude nezbytnou součástí kuchyně. Ano, budeme nakládat, zavařovat, a to bez kopru nejde. Známe ho především díky omáčce a také jako součást např. nakládaných okurek.

Více »

 
Okurka

Okurka

Léto je v plném proudu a zahrádkáři i pěstitelé se těší svým pěstitelským výdobytkům. Pravda, počasí nám moc nepřeje, je dost sucho a slunce žene ukazatel na teploměrech sakra vysoko. Stále více lidí by mělo rádo vlastní zeleninu pěstovanou s láskou a bez chemie.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min