Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Jedenáct

Od rána prší. Prší už tedy téměř týden, ale to mi v podstatě výrazně nevadí. Střecha děravá není, tak mi na hlavu nekape.

 

Tento týden jsem si všimla výrazných změn, které se v přírodě kolem odehrály. Listí bylo ještě více barevné a najednou během dvou dnů začalo opadávat. A to v takovém množství, že i na silnici se vytvořil krásný barevný koberec. Bohužel v kombinaci s vodou kluzký, takže za volantem je třeba býti velmi obezřetní.

listopad

Jedenáct. Ano, máme zde jedenáctý měsíc v roce. Předposlední. Měsíc, kdy vzpomeneme na své blízké, které již na tomto světě potkat nemůžeme. Listopad přináší nostalgickou náladu, někdy až smutek, příroda jde spát. Ale snad přijde i nějaká ta radost, protože se pomalu začneme připravovat na měsíc prosinec. Víte, že 29. listopadu zapálíme první adventní svíci? 

Mám ráda podzimní neděle. Je jedno, zda prší nebo svítí slunce či se přihlásí první mrazy. Každé to počasí v přírodě čaruje a vytváří různé obrazce, které si uchováváme v paměti. Takže dnes prší a já mám šanci si u kávy a v teple praskajícího ohně přečíst kousek knihy, na kterou jsem ještě neměla čas. Využívám ten čas, kdy si mohu měkké teplo hořících polen vychutnat, než otevřu ventily panelákového ústředního topení. Ale… co si budeme vykládat, je to snazší, že?

Jedenáctý měsíc dostal své jméno zřejmě podle obvyklého přírodního procesu – padání listí. V ostatním světě však má své jméno odvozené od čísla 9 – novem – november. Název souvisí s římským kalendářem, do nějž v roce 153 před naším letopočtem byly přidány ještě další dva měsíce.

K listopadu se váže také dosti pranostik. Naši předkové si všímali různých souvisejících jevů, které se nám dochovaly dodnes a tak si v nich můžeme sami hledat, zda se pranostika potvrdí či ne. 

Jaký listopad, takový březen. Hned 1. listopadu pršelo. Tak schválně… bude 1. březen 2021 také deštivý? Na to si budeme muset ještě chvíli počkat.

Ještě letos si však můžeme ověřit tuto pranostiku: Teplý říjen, studený listopad. Já jsem toho názoru, že letošní říjen byl relativně teplý, i když se kolem poloviny výrazněji ochladilo. 

A kdyby v listopadu nasněžilo, tak si pamatujte, že: Listopadové sněžení neškodí vůbec osení.

Když se vydáte na listopadovou procházku do přírody, tak se kolem sebe rozhlédněte. Můžete zjistit, jaké budeme mít Vánoce: Když krtek v listopadu ryje, budou na Vánoce létat komáři.

 
Nejčtenější články
Fyziognomie - Nos

Fyziognomie - Nos

„Podle nosa poznáš kosa“

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Rozhoří se první…

Rozhoří se první…

Také zapálím první svíčku na věnci, který se chystám letos vytvořit sama a vnést si tak do svého domova atmosféru nadcházejících Vánoc. Ještě nevím, jaká barva svíček ho bude zdobit, ale vím jistě, že jako správná „konzerva“ budu mít věnec v tradičních barvách – zelená, červená a zlatá.

Více »

Rychlá pomoc

Rychlá pomoc

Východní národy to znají, ale k nám se dostaly tyto techniky podstatně později. Prst nám toho může hodně prozradit v otázkách lidského zdraví a emocí. Každý má na starosti něco, co je součástí našeho života a může pomoci nejen v diagnostice, ale i v rámci „léčby“.

Více »

 
Není voda jako voda

Není voda jako voda

V rámci pitného režimu se doporučuje především čistá voda. Od věci však není ani ta minerální. Já osobně si občas pochutnám třeba na „vincentce“. Mnozí nad ní ohrnují nos pro její slanou chuť, ale věřte, že má svůj důvod, proč ji piji.

Více »

 
Když oheň léčí

Když oheň léčí

Myslíte si, že oheň může léčit? Já jsem toho názoru, že zde určité možnosti jsou. Jednou z nich je použití tělových a ušních svící.

Více »

 
Den pozdravů

Den pozdravů

Každý týden je v kalendáři minimálně jeden den věnován různým mezinárodním a světovým dnům něčeho. Některé týdny mají obsazených všech sedm různých takových dnů. Z toho plyne, že můžeme mít mnoho dalších důvodů k oslavám, že?

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

ZaneprázdněnProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min