Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Je to pro vás snadné?

Se střídáním času na letní a v říjnu na zimní, ten podle přírody, mám potíže. Moje tělo na změnu biorytmu reaguje ne zrovna příznivě. Pomalu a jistě začínám pochybovat o jakémkoliv přínosu tohoto opatření. A ačkoliv se o tom jednalo, výsledek nemáme. Střídáme dál. Mazaný člověk zasáhl do fungování času nastaveného přírodou. A proč? Nejspíše pro peníze.

 
Chtěli světlo déle, aby lidé déle mohli pracovat. Aby se šetřily energie. Mnohá desetiletí lidé běžně pracovně fungují na noční směny. Ale běžné by to být nemělo a normální to už vůbec není. Nehovoří se o tom, jak obrovský dopad to právě na člověka má. Lidé mají zásadní potíže se spánkem, přičemž ho někteří z nás stále neberou jako důležitou složku zdravého životního stylu. Jsem přesvědčena o tom, že spát denně osm hodin by mělo být normou. Když spíme, tvoří se ním hormon melatonin, spánkový hormon, který řídí především hormonální funkce organismu. Chrání nás vůči stresu a je velmi silným antioxidantem. Takže pokud máte potíže se spánkem, je vám nejspíš jasné, co to asi znamená. Melatonin se nejvíce tvoří kolem půlnoci až do samého svítání, takže pokud chodíte spát po půlnoci, ochuzujete se o tento skvělý hormon. Prvořadě je spánek biologickou potřebou každého z nás.
 
Je to pro vás snadné?

Benjamin Franklin řekl: “Časně jíst, spát a časně vstávat, a budeš bohat, moudrý a zdráv.”
Pokud jsme unavení, nevyspalí, dost často se stává, že saháme po nevhodných potravinách. Tělo vyžaduje zvýšení energetické hladiny. Vede jednoduchý cukr, který sám o sobě dost narušuje hormonální rovnováhu. A už se dostáváme do kolotoče, který prakticky nemá jiné řešení, než si přiznat, že se na náš život musíme zaměřit ve všech směrech, a to spánkem počínaje. Dalším problémem nedostatečného spánku je lidské srdce. Zhorší se krevní tlak, cholesterol… Máte pocit, že jste sklerotičtí? Pravděpodobně za tím stojí nedostatek spánku. Můžeme cítit podrážděnost, agresivitu i deprese. Kreativita v nás se také pořádně může projevit, až když za sebou mám dostatečně dlouhý a kvalitní spánek. Rozhodně není vhodné užívat léky na spaní. Všechny mají vedlejší účinky, můžeme si na nich utvořit závislost a v podstatě už není cesta ven naučit se znovu pořádně spát.

Jako děti jsme to uměli bezvadně. Tak jen vzpomeňme, vraťme se do dětství a naučme se bezstarostně spát, abychom následně zkvalitňovali naše životy. Další velmi důležitá informace je ta, že pokud zdravě jíte, cvičíte a vůbec se snažíte o zdravý životní styl, tak pokud váš spánek není v pořádku, nikdy nedosáhnete kýžených výsledků. Mladý člověk to samozřejmě vnímá jinak, ale potíže, které přijdou ve vyšším věku, dost pravděpodobně budou souviset s nedostatkem spánku.

Je jasné, že veškeré časově posuny ať už na jaře či na podzim, nám nedělají dobře. Je potřeba se adaptovat pomalu, nic neuspěchat a dopřát organismu čas, aby si zvykl. Choďme spát ideálně v pravidelném čase a vstávejme stejně tak. Dopřejme si teplou kvalitní snídani, choďme ven na čerstvý vzduch a čerpejme sluníčko a tím pádem vitamín D. Nezapomeňme na pravidelný pohyb, klid a pohodu, prospívat nám budou dlouhé procházky. Udělejme si doma hezké prostředí plné krásných podzimních barev, využijme teplo svíček a darů přírody v podobě šípků a právě sklizeného ovoce. Nezapomínejme na kvalitní pitný režim a dopřejme si omegu3 na posílení mozku i srdce. Přistupujme k sobě s láskou a zodpovědností vůči sobě i okolí. Usmívejme se a vše se rázem bude zdát snazší a krásnější.

Podzim je nádherný čas, užijte si to s hlavou pozitivních myšlenek a s výhledem na lepší zítřky. Radujme se ze sluníčka, z utichající přírody a krásně voňavého vzduchu. Posilujme svá těla i hlavy.
 
 
Nejčtenější články
Třetí oko

Třetí oko

Třetí oko se nachází uprostřed čela, mezi obočím a napájí se na něho šestá čakra.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Vůně skořice

Vůně skořice

Skořice je úžasné koření, které provoní celý dům, jakmile se přidá do nějakého pokrmu či moučníku. A takové svařené víno se skořicí je výborné a má léčivé účinky, jak zpívá i Václav Neckář. A určitě s ním máte zkušenost i vy. A jak je to tedy s tou skořicí?

Více »

Tři, dva, jedna…

Tři, dva, jedna…

Už jenom několik dní nás dělí od chvíle, kdy se v našich domácnostech rozzáří první svíčka na adventním věnci či jiné adventní vazbě. Ano, přivítáme první adventní neděli, tzv. železnou, která má související význam v tradičních barvách nebo osobně pojatých.

Více »

 
Sladkost života

Sladkost života

Tato otázka padla v jedné pohádce. Myslím, že se jmenovala O chytré Horákyni. Její otec byl ve vádě se svým sousedem a spravedlivě je měl rozsoudit král. A tak se začal odvíjet příběh, který skončil velkou svatbou.

Více »

 
Pro nebo proti?

Pro nebo proti?

Bylina, která je předmětem kontroverzních názorů. Bylina, která je zařazena mezi návykové drogy a o níž se hovoří v superlativech ve vztahu ke zdraví.

Více »

 
Čas na kávu

Čas na kávu

Existuje mnoho způsobů, kterými se může předpovídat budoucnost. Karty, runy, čajové lístky, kosti, můžeme číst z ruky, vykládalo se ze zvířecích vnitřností. Za pozornost stojí i káva. Tedy tzv. lógr, který zbude na dně šálku, když kávu vypijeme.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:853

0900 700 650 - 2 EUR/min

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:301

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama Soucitný Věštec

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuzavre...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:890

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min