Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Den jako každý jiný

Když jsem hledala témata na článek, padl můj zrak na datum 4. října. Je to vlastně obyčejný pracovní den, není ničím zvláštní. Tedy pokud nejste František či nějakého nemáte v rodině.

 
 

O tom, že některé dny v kalendáři jsou jaksi slavné, jste si již přečíst mohli. Dnes je to o tom krásném říjnovém čtvrtku. Vše, o čem je, je každopádně k zamyšlení. Tak snad vás k němu zavede i tento dnešní příspěvek.

Pro začátek si povíme, že 4. říjen je Světovým dnem zvířat. Co si představíte pod takových označením? Nadále lidé loví velryby, do býčích šíjí zabodávají toreadoři dlouhá kopí k radostné podívané publika, na sociálních sítích se každý den setkáváme s několika novými žádostmi o dočasnou péči o nechtěné, odložené či týrané psy a kočky. Řeší se velkochovy zvířat zásobujících lidstvo masem, mlékem, vejci. Co může jednotlivec udělat pro změnu? Vyhlašuje se světový den zvířat a přesto se k nim, jako údajně jediný rozumem oplývající tvor na Zemi, chováme jako k věci. Možná bychom mohli začít každý u sebe. 

Světový dem zvířat

Dalším tématem tohoto dne je slavný František z Assisi. Tento slavný řeholník je považován za zakladatele žebravého řádu františkánů a je považován za mystika. Za svého života se vzdal všeho svého majetku, když v Římě viděl, jak je církev bohatá a lidé chudí. Velká pohnutka. Když se zúčastnil vojenského tažení, onemocněl. V průběhu nemoci měl vidění, která ho vedla k životu v chudobě a službě Ježíši Kristu. A tak se i stalo. Legenda praví, že František nenalezl posluchače mezi lidmi, a proto kázal lesní zvěři. Vůbec měl zvířata rád a zachraňoval je i před lidmi, kteří jim ubližovali. Jak mnohoznačné pro tento den, že? Dokonce se zúčastnil křížové výpravy, na které přednesl evangelium egyptskému sultánovi. Nebyl ani mučen, ani popraven… byl chráněn vyšší mocí? Přesto umírá ve svých 44 letech. Na konci jeho krátkého života se na jeho těle objevila stigmata. Nemocný a slepý, prý přikrytý cizím pláštěm. Zapamatujme si jeho slova, která jsou v platnosti do dnešních dnů a mohou nám být v současném světě velmi nápomocny. „Bože, dej, ať se smířím se tím, co změnit nemohu. Bože, dej ať změní to, co změnit mohu. Bože, dej, ať jedno od druhého rozeznám.“

A do třetice je zde úsměv. Světový den úsměvu. Víte, kolik úsměv stojí? Nic. Nestojí vůbec nic a přece to vypadá, že stojí všechno zlato světa. Lidé se mračí, dívají se na displeje svých mobilů nebo jen tak do země. Úsměv může znamenat mnoho. I velkou změnu. Zkuste si hned ráno, když ještě budete v posteli, vzpomenout na něco hezkého. Na něco, co vám vykouzlí úsměv na tváři. Uvidíte, že budete mít lepší denní start, vaši blízcí se také začnou usmívat, určitě potěšíte mnohé další lidi na cestě do zaměstnání, zvláště pokud připojíte přání hezkého dne. Na jeho konci určitě budete mít pocit, že ten ranní úsměv za to stál. I člověk, který má starosti, v sobě nese vzpomínky na události hezké a veselé. Z těch se dá trochu vyžit a vytvořit třeba nějakou novou. Mějte krásný a usměvavý 4. říjen!

 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Moudrost těla

Moudrost těla

Každý má občas deficit vitamínů, minerálů či určitého druhu stopového prvku, ale málokdo ví, že se tyto nedostatky mohou projevit chutěmi. Asi za poslední dva roky se mi několikrát stalo, že jsem měla vyloženě potřebu jíst určité potraviny a poslední týden bych do sebe lila litry kávy denně. Kde je třeba hledat příčinu?

Více »

 „Slunce v duši“

„Slunce v duši“

Jak navodit dobrou náladu na podzim, když nás přepadne smutek, deprese a stesk? Kromě světlého a útulného domova je třeba zapojit aktivitu a nenechat se zaskočit.

Více »

 
Což takhle dát si…?

Což takhle dát si…?

Máme tady podzim. Úroda je sklizena, uložena, aby nám poskytovala během zimního období všechny vitamíny, které potřebujeme.

Více »

 
Podzimní detox

Podzimní detox

Detox v každou roční dobu podle různých receptů. Jaké jsou na podzim? Připravte si pár koktejlů plných vitamínů a energie.

Více »

 
Říjen pro zdraví

Říjen pro zdraví

Máme tady podzim v plné parádě. Víme, že každý měsíc je spojený s některým s lidských tělesných orgánů. A v říjnu bychom měli velmi pečlivě pečovat o svůj žaludek.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

Laura Věštec

Laura

Léčitelka, zdravotní diagnostička, čínská terapeutka, psychoterapeutka a psychoanalytička, kinezioložkaa regresní ter...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:405

0900 700 650 - 2 EUR/min