Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Den jako každý jiný

Když jsem hledala témata na článek, padl můj zrak na datum 4. října. Je to vlastně obyčejný pracovní den, není ničím zvláštní. Tedy pokud nejste František či nějakého nemáte v rodině.

 
 

O tom, že některé dny v kalendáři jsou jaksi slavné, jste si již přečíst mohli. Dnes je to o tom krásném říjnovém čtvrtku. Vše, o čem je, je každopádně k zamyšlení. Tak snad vás k němu zavede i tento dnešní příspěvek.

Pro začátek si povíme, že 4. říjen je Světovým dnem zvířat. Co si představíte pod takových označením? Nadále lidé loví velryby, do býčích šíjí zabodávají toreadoři dlouhá kopí k radostné podívané publika, na sociálních sítích se každý den setkáváme s několika novými žádostmi o dočasnou péči o nechtěné, odložené či týrané psy a kočky. Řeší se velkochovy zvířat zásobujících lidstvo masem, mlékem, vejci. Co může jednotlivec udělat pro změnu? Vyhlašuje se světový den zvířat a přesto se k nim, jako údajně jediný rozumem oplývající tvor na Zemi, chováme jako k věci. Možná bychom mohli začít každý u sebe. 

Světový dem zvířat

Dalším tématem tohoto dne je slavný František z Assisi. Tento slavný řeholník je považován za zakladatele žebravého řádu františkánů a je považován za mystika. Za svého života se vzdal všeho svého majetku, když v Římě viděl, jak je církev bohatá a lidé chudí. Velká pohnutka. Když se zúčastnil vojenského tažení, onemocněl. V průběhu nemoci měl vidění, která ho vedla k životu v chudobě a službě Ježíši Kristu. A tak se i stalo. Legenda praví, že František nenalezl posluchače mezi lidmi, a proto kázal lesní zvěři. Vůbec měl zvířata rád a zachraňoval je i před lidmi, kteří jim ubližovali. Jak mnohoznačné pro tento den, že? Dokonce se zúčastnil křížové výpravy, na které přednesl evangelium egyptskému sultánovi. Nebyl ani mučen, ani popraven… byl chráněn vyšší mocí? Přesto umírá ve svých 44 letech. Na konci jeho krátkého života se na jeho těle objevila stigmata. Nemocný a slepý, prý přikrytý cizím pláštěm. Zapamatujme si jeho slova, která jsou v platnosti do dnešních dnů a mohou nám být v současném světě velmi nápomocny. „Bože, dej, ať se smířím se tím, co změnit nemohu. Bože, dej ať změní to, co změnit mohu. Bože, dej, ať jedno od druhého rozeznám.“

A do třetice je zde úsměv. Světový den úsměvu. Víte, kolik úsměv stojí? Nic. Nestojí vůbec nic a přece to vypadá, že stojí všechno zlato světa. Lidé se mračí, dívají se na displeje svých mobilů nebo jen tak do země. Úsměv může znamenat mnoho. I velkou změnu. Zkuste si hned ráno, když ještě budete v posteli, vzpomenout na něco hezkého. Na něco, co vám vykouzlí úsměv na tváři. Uvidíte, že budete mít lepší denní start, vaši blízcí se také začnou usmívat, určitě potěšíte mnohé další lidi na cestě do zaměstnání, zvláště pokud připojíte přání hezkého dne. Na jeho konci určitě budete mít pocit, že ten ranní úsměv za to stál. I člověk, který má starosti, v sobě nese vzpomínky na události hezké a veselé. Z těch se dá trochu vyžit a vytvořit třeba nějakou novou. Mějte krásný a usměvavý 4. říjen!

 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Čaroděj je v každém z nás

Čaroděj je v každém z nás

Své šamany měly, mají a asi i do budoucna budou mít nějakým způsobem všechny světové kultury, národy, ale možná i obce, města. Je jedno, jak se jim říkalo nebo říká, jestli chodí v obleku nebo v nalezeném kabátě. Zda je to mladá vzdělaná žena či babička kamaráda vašeho dítěte, stařenka se šátkem na hlavě. Spojují je určité zájmy - dobro pro člověka, pro svět a především pro přírodu. Zdraví, spokojenost a láska.

Více »

Velký a Vítězný

Velký a Vítězný

Jaký je rozdíl mezi únorem teď a před třiceti lety? Je teplejší, rozhodně uspěchanější, slavíme Valentýna. Pro někoho je únor Suchý, ale hlavně, že není Velký!

Více »

 
Malý tělocvik

Malý tělocvik

U lidí, kteří meditují nebo cvičí v určitých polohách, si můžeme všimnout zvláštních poloh rukou či jenom prstů. Těmto spojením se říká mudry a jsou součástí cvičení jógy.

Více »

 
Záhada a síla měsíčního kamene

Záhada a síla měsíčního kamene

Měsíční kámen je spojený s ženou, plodností a budoucností. Jeho mléčný svit ovlivňuje zdraví i emoce, Síla měsíce měla zejména pro východní kultury až posvátný význam.

Více »

 
Vizitka

Vizitka

Nehty, aniž bychom si toho zvláště všímali, jsou našimi vizitkami. Ruce jsou nejen pracovním nástrojem, ale ruku podáme při pozdravu, pohladíme, obejmeme díky nim, píšeme… prostě jsou v kursu. Pěstěné nehty jsou ozdobou každé ruky.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min