Přiznejte si sami, všichni máme zkušenost s kladívkem a jeho ránou po prstech. Když se něco takového stalo, upustili jste kladívko a bolavý prst jste objali druhou rukou. Bolest buď ustoupila nebo úplně přestala. Ale to už si většina z nás nepamatuje. Prostě je to gesto, které jsme udělali automaticky. Ale jak to tedy s těma rukama funguje?
Když jsem později sama používala své ruce na uvolnění svalů a zahnání bolesti, nacházela centra problémů a některých onemocnění u druhých lidí, tak se mě ptali, jak to dělám, neuměla jsem jim to vysvětlit. Ale nikomu to nevadilo. Důležité bylo pro mě zjištění, že tato metoda funguje. Toužila jsem přijít na kloub, jak to dokážu, avšak řádný zdroj informací nebo někoho, kdo by se něčemu podobnému věnoval, jsem nenacházela.
Před pár lety mi jedna přítelkyně donesla knihu. Nakonec to dopadlo tak, že kniha u mne zůstala jako dárek a já si ji velice považuji. Začetla jsem se do ní a uvědomila si, že to je právě ten zdroj informací, o který jsem tolik stála. Jak to tak bývá, když k nám má něco přijít, přijde to. Jde totiž o tradiční havajský způsob léčení nazývaný „kahi“ – léčba rukama. V knize je skvěle popsána nejen technika, ale i fungování a několik způsobů využití. A abych se přiznala, tak stále neumím tento „zázrak“ vysvětlit.
Později jsem se setkala s další, obdobnou metodou, která využívá prstů na ruce. Jde o japonský způsob léčení, kdy za předpokladu, že každý prst má souvislost s určitým orgánem a určitou emocí, jeho objetí za pomoci hlubokého dýchání nám může odpomoci od konkrétních potíží. Nakonec řízené dýchání je součástí mnoha léčebných či uzdravujících metod.
Lidé mají neustále potřebu vše chápat, všemu porozumět. Chtějí pochopit princip fungování všeho, nač si nesáhnou, tomu nevěří. Jak úsměvné. Některé jevy bereme naprosto au