Víte, je mnoho možností, jak přistupovat ke svému zdraví. V tomto ročním období si můžeme pomoci jídlem. Proč? Protože mnoho se týká žaludku.
Měli bychom si uvědomit, ačkoliv žijeme v centrální Evropě, jedno z východních přísloví: "Ze třech desetin léčí lék, ze sedmi desetin správná životospráva."
Říjen je podle tradiční čínské medicíny měsícem, kdy se stává žaludek nejslabším orgánem v těle. A proto bychom mu měli věnovat výraznou pozornost a věnovat mu pozornost. Pozornost především z hlediska stravy. Východní, především čínská medicína, vnímá žaludek jako klíč k energii čchi, která se získává z potravy. Je tedy velice důležité myslet na to, jakou stravu přijímáte a kdy. Tzv. čchi žaludku je základem i pro ostatní orgány, proto skutečně dbejte na to, co jíte. Strava by měla být lehká, ale posilující. Nezapomínejte na zeleninu - mrkev, tykve, zelí, dýně, celer, květák, saláty. Stejně důležité je ovoce - jablka, hrušky, banány, hroznové víno nebo granátové jablíčko. Doporučené luštěniny jsou především klíčené, a to červená čočka nebo sója. Je třeba zařadit pohanku, jáhly, ovesné vločky či špaldu. Když maso, tak především bílé – králík, kuře, zakysané mléčné výrobky a rostlinná mléka. Bylinky a koření jsou nedílnou součástí našich jídelníčků. Pomohou nám od řady neduhů a ke kvalitnímu trávení - kmín, fenykl, zázvor, máta, hřebíček, skořice nebo třeba kopr, šalvěj, kurkuma, pelyněk či heřmánek. Přidejte také mořskou řasu a lněné semínko pro práci endokrinního a nervového systému. Věřte, že když se dobře postaráte o svoji potravu, špatná nálada a nedostatek energie se vám obloukem vyhnou