Graviola je exotické ovoce, které můžeme nalézt v teplých oblastech například v Africe, na jihu Ameriky nebo na jihu Asie. Graviola roste na stromech volně v lesích, ale také ji už nalezneme na mnoha zahrádkách v zemích s horkým podnebím. Můžeme ji nalézt také pod mnoha jinými jmény, například. guanaba, soursop, paw paw. Její latinské jméno je Annona muricata.
Bylo provedeno již několik studií ohledně působení Gravioly na rakovinu a v mnohých z nich se podařilo dokázat, že výtažek z Gravioly může zabít specifické druhy rakovinotvorných buněk, které jsou rezistentní vůči chemoterapii a zlepšit tím výsledky chemoterapie. Bohužel výzkumy, o kterých píši, nebyly provedeny na lidech, tudíž zatím nemáme prokazatelné důkazy o působení tohoto ovoce. Kromě pozitivních účinků na rakovinu ji lidé v Africe využívají ještě k léčení různých virových chorob a dalších onemocnění.
Jediným důkazem a to ještě velmi nepřesným o účincích Gravioly můžeme vzít ze zemí, kde se Graviola konzumuje na denním pořádku a kde není takový výskyt rakoviny, popřípadě je větší procento „vyléčených“. V těchto zemích se ale bohužel nedá určit, čím přesně toto je způsobeno a můžeme se jen dohadovat, zda je důvodem právě Graviola a nebo není.
Graviola může mít i vedlejší účinky na lidský organismus a proto bychom měli být opatrní z dávkou konzumovaného ovoce.