Celulitida postihuje ve vyšším procentu ženy, ale nevyhýbá se ani mužům. Dokonce se objevuje již i školní mládeže. Člověk s tímto problémem je postižen zánětlivým onemocněním podkožní tkáně. Ta může v některých případech zatvrdnout a místo se pak stává poměrně bolestivým. Stane se to proto, že v tomto místě není dost místa pro tok krve a lymfy. Vyskytuje se nejen na stehnech či zadečku, ale může se vyskytovat i na krku a hrudníku. Vzhledem k tomu, že se na celulitidu pohlíží spíše jako na estetický problém, klasická medicína se jí nezabývá. Ani není známa jakákoliv medicínská příčina, byť domnělá. Její řešení mají ve svém repertoáru spíše kosmetické salóny a kliniky. K jejímu odstranění používají několik metod. K prevenci, dle dostupných informací, patří tzv. zdravý jídelníček, dostatečný pitný režim, pohyb, lymfatické masáže, absence kouření a hormonální antikoncepce. Na výskyt jinak řečeno pomerančové kůže má vliv prý i věk, nadváha a nedostatek vitamínů a minerálních látek.
Z hlediska psychosomatického má však tento nehezký estetický jev na svědomí blok tvořivosti. Člověk trpící celulitidou, ve většině případů žena, v sobě drží veškeré emoce. Má nízké sebevědomí, nevěří si a přikládá velký význam tomu, co si o ní myslí druzí lidé. Někdy tam může být i jiný aspekt. Třeba by ráda ovládala své nejbližší, ale zároveň je tam strach, aby si toho nikdo nevšiml. Dostane-li se do nepříjemné situace, zatvrdí se v postoji k ní, přičemž si namlouvá, že jí to vůbec nevadí. Ačkoliv je opak pravdou.
Trpíte-li tímto nepříjemným aspektem, podívejte se do svého nitra. Nahlédněte, kde je strach se projevit, co z minulosti vás trápí a především buďte k sobě upřímní. Cítíte-li v sobě jakoukoli emoci, nemějte obavy ji vyjádřit. Na to má právo každý. A když nechcete, aby vás u toho někdo viděl, jděte se vykřičet někam, kde to nikomu nebude vadit. Nebo jděte štípat dříví, zacvičit si do posilovny. Se změnou postojů se tvorbě celulitidy vyvarujete!