Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Rostliny používané pro rituály a čarodějnictví

Již od Antiky byly různé druhy rostlin využívány k čarodějnictví. S jejich pomocí byla předvídána budoucnost, cestovalo se časem a mezi místy, také s jejich pomocí se čarodějové a šamani dokázali spojit s duchy a jinými bytostmi.

 
Mezi tyto rostliny patřily hlavně blín černý neboli hyoscyamus niger, rulík zlomocný neboli atropa belladonna a mandragora lékařská neboli mandragora officinarum. Tyto tři rostliny mají halucinogenní a psychotropní účinky a v určitém množství jsou jedovaté.

Blín

Blín využívali již ve starověku. Staří Egypťané se o něm zmiňují v 15 stolení př. n. l. a Homér popisoval nápoj s velmi podobnými účinky, jako má právě blín. Ve starověkém Řecku využívali blín jako jed a prostředek, co vyvolává u lidí šílenství. Albert Veliký pomocí blínu praktikoval vyvolávání zlých duchů a démonů.  Dále se blín využíval k otupení bolesti (velmi často při popravách), vymazání vzpomínek, přidával se do čarodějných mastí a používal se při přijímacích obřadech černé magie. V Indii se ještě do dnes kouří listy blínu jako omamný prostředek.

Rostliny používané pro rituály a čarodějnictví

Rulík


Rulík pochází z Evropy, dnes se ale využívá pouze v USA a v Indii. Rulík je také nazýván čarodějova třešinka, čarodějná bobule a ďáblova bylina. Dle antických mýtů Bachnatky Dionýsovy využívaly rulík ke zvětšení zorniček, aby se více líbili mužům. V Evropě čarodějové a šamani připravovali z rulíku masti a lektvary.

Mandragora

Byla používána nejen díky svým halucinogenním účinkům, ale také díky vzhledu jejího kořene, který vypadá jako tělo člověka. Díky tomuto vznikaly mýty, že mandragora dokáže ovládat lidské tělo. Už jen k vytažení kořene mandragory ze země bylo zapotřebí několika rituálů, např. nakreslení kruhu kolem kořene, poté rituální tance a zpěvy. Mýty o mandragoře se praktikovaly až do 19. století.

Zdroj:
 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min