Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Jak pracovat se svým strachem

Pomalu nám končí další vlna pandemie, a do toho slyšíme zprávy, které většinu z nás mohou znepokojovat. O to více je dobré pracovat se svým strachem, podporovat klid, rozvahu a vděčnost.

 

Strach je přirozenou reakcí na reálné či smyšlené nebezpečí. Proto pokud cítíme strach, nevyčítejme si to. Nadměrné obavy ale mohou náš život a zdraví blokovat, proto je dobré uvědomit si, že je prospěšné podporovat spíše poklidný přístup, opatrnost a připravenost, ale ne pocity nadměrného strachu. Ty nás mohou paralyzovat a tím sobě, rodině, společnosti, ani světu nepomůžeme.

Rozbor osudu a životní cesta

Strach jako cesta k manipulaci

V dnešní době máme kolem sebe tolik informací, že se v nich často bohužel ani nevyznáme. Sdílíme a tím i šíříme mnohdy nepravdy, které se často snaží zmanipulovat naše smýšlení, pocity, chování a přístup k životu. Je dobré být obezřetný a všímat si, odkud tyto zprávy pochází, a zda jde o důvěryhodný zdroj. Řetězovým zprávám, které zobrazují příliš srdceryvné scény a cílí tak na naše emoce, je dobré se vyhnout. Zprávy s dramatickou hudbou nebo obrázky jsou také nevhodné, jen podporují přílišné obavy. 

Buďme v kontaktu s nejnovějšími zprávami, ale pouze pro základní informovanost, a jen do jisté míry. Jinak věnujme čas sobě, rodině, práci, obyčejnému životu. Buďme vděční za to, co máme. Jedině tak si uchováme vnitřní klid, stabilitu, víru a určitý nadhled.

Klid a dech

Je přirozené bát se o sebe, děti, rodinu. Jak nejlépe pomoci sobě a našim blízkým? Učit se zachovat klid, s panikou se rozloučit a nedat jí šanci. Pokud máme pocit, že začínáme panikařit, zkusme dechová cvičení. Hluboce se nadechneme, napočítáme do tří, a pomalu vydechujeme, přičemž výdech by měl být o něco delší než nádech. Několikrát zopakujeme, a měli bychom být za chvíli klidnější. Je dobré naučit se protiúzkostný dech, který zpomaluje zrychlený tep a zlepšuje špatné dechové návyky. Tím se zklidní i psychika a uleví se nám. Pokud nás však nadále tíží nepříjemné pocity, buďme v kontaktu s blízkými a přáteli, nebo vyhledejme odbornou podporu.

Pevnost v sobě

Nejlepší pomocí je práce na vlastní rovnováze. Pokud nejsme klidní, můžeme velmi snadno přenést naše strachy i na naše děti a další blízké. Především děti, které jsou už tak mnohdy oslabené po dvou letech zvláštního pandemického období, si zaslouží naši stabilitu. Vím, že práce na vlastním klidu nemusí být úplně jednoduchá, ale je dobré se pořád učit. Pomáhá pravidelná životospráva, péče o sebe i rodinu, a především kontakt s přírodou. Krása krajiny a přirozenost cyklů nám pomohou najít cestu k přijetí a smíření. Můžeme si tak uchovat vnitřní svobodu a nezávislost, a přistupovat ke změnám střízlivě a s hlubším pochopením, klidem, vděčností a pokorou. Držím nám všem palce…

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min