Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Jarní naděje

Je ještě zima, ale když vyrazíme na procházku nebo na zahrádku, můžeme už v únoru potkat první nadějné posly jara – předjarní kvítí.

 

Také máte tak hezký pocit, když v přírodě vidíte první květy, které značí konec zimy a pozvolný počátek jara? Je to neuvěřitelné, ale už kolem posledních mrazíků je v půdě tolik energie a síly natěšené na slunce, že kvete poměrně velké množství krásných květinek.

Jarní naděje

Sněženka podsněžník

První posel jara, symbol naděje a světla – to jsou trsy něžných sněženek. Jak název napovídá, můžeme kolem kvítků vidět poslední sníh. Objevuje se většinou v březnu, ale v závislosti na počasí a daném místě ji můžeme – třeba i letos – obdivovat už v únoru. Její latinské jméno je odvozeno od slov gala a anthos – mléko a květ. Jen pozor, i přes svou krásu je mírně jedovatá a může způsobit nevolnosti a zvracení. Když pomineme tuto nedokonalost, její nádherné jemné květy jsou symbolem obnovy, růstu a síly.

Bledule jarní

Bledule se svými zelenkavými nebo žlutými konci oblého okvětí značí symbol zlatých slziček. I tato další krásná květinka je však jedovatá. Roste na vlhkých půdách, v lužních lesích a bažinách. Říká se jí také koukořík. Její název pochází z řeckého slova leukós a podobně jako u sněženky význam vystihuje její bílou barvu. Je zvláště chráněným druhem rostlin podle zákona o ochraně přírody a krajiny. Nesmí se proto sbírat ani ničit.

Krokus – šafrán 

Krokus je symbolem radosti a vzácnosti, však známe rčení „je ho jako šafránu“, když je něčeho vzácného málo. Kvete na jaře bílými, fialovými, žlutými nebo modrými kvítky, a překvapivě už v únoru můžeme vidět první pomaloučku se rozvíjející kvítky. Šafrán setý se pěstuje pro aromatické blizny, které se používají jako koření. Kdysi se rostlinka používala jako afrodisiakum nebo na léčbu melancholie. Pozor jen na vyšší dávky. Je třeba jej užívat výjimečně a v opravdu mírném množství. Je dobré poradit se s odborníkem, podobně jako u dalších rostlin a bylin.

Talovín zimní

Zlaté světlo na zahrádce, v parcích a občas i ve volné přírodě – to je talovín se svými sytě žlutými kvítky. I kolem této rostlinky můžete ještě vidět sníh. Je potěšením nejen pro naše oči, ale i pro první včelky a čmeláky. Opět je jedovatá, a občas se mu říká voměj nebo zlaťák.

Čemeřice černá

Tyto krásné květy se objevují už v zimě, někteří ji nazývají zimní růží. Čemeřice kvete bíle, růžově, fialově, červenavě nebo žlutě až zelenkavě. Například Čemeřice černá může kvést i v prosinci a i když kvete bíle, má černý kořen, který se sice dříve používal jako léčivo, ale je také jedovatý. Proto musíme být opatrní, především aby rostlinu nepožily děti. Čemeřice nachová je také krásná, ostatně jako všechny další květinky – prvosenky, sasanky, narcisy, tulipány. Dávají nám nadějnou energii, krásu, loučení s temnou zimou a vítání světlého jara.

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do které... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Iveta

Vešteniu sa venujem viac ako 30 rokov a ponúkam: veštenie( z kariet, gule), diagnostika osobnosti, psychohygiena, ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 868

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuza... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 890

0900 700 650 - 2 EUR/min