Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Živá voda ze studánky

Nejznámější České Lurdy, Poklad u Žerotína nebo slavná Zdislavina studánka, prameny, jejichž voda dobíjí magickou energií. V Čechách je jejich historie stará tisíce let. Na duševní i tělesné neduhy můžete nabrat vodu ze studánek i dnes.

 

Je jich stovky a každá je zahalena do kouzelného příběhu. Studánky a léčivé prameny dodnes lidé navštěvují jako turistický cíl, ale i proto, aby zkusili jejich pověstnou energii a moc. Studánky byly chráněny, stavěly se u nich kaple a těšily se všeobecné úctě a péči. 

Jednou z nejznámějších je studánka nedaleko Srní na Šumavě, které se také říká "České Lurdy", podle pověsti voda zázračně vrací zrak - stačí jen vodou oči opláchnout a slepí opět vidí. Údajně voda vyléčí také problémy s prostatou a dodává velmi silnou zemskou energii. U studánky najdete i kapli zasvěcenou Panně Marii. 

studánka

Boží vodu najdeme nedaleko Jizery u Turnova, jen kousek od statku Dlaskův mlýn. Dnes si ze studánky berou vodu všichni, kdo kolem projdou. Údajně má zázračný vliv na dobré zažívání, všechny břichaboly a zostřuje vnímání! Přímo pod oltářem v kostele Svatého Blažeje nedaleko Žerotína vytéká zázračný pramen na všechny strasti světa. Voda prý vyléčí smutek, žal, deprese a melancholii, doslova vlije novou energii do žil a "očistí ducha". Podle údajných pokladů v podzemí kostela se studánce říká Poklad u Žerotína.

V Podještědí narazíme na Zdislavinu studánku. Své jméno nese podle Zdislavy z Lamberka, která byla díky vodě ze studánky prohlášena za svatou. Voda, kterou užívala pro své požehnané činy, zázračně léčí rány a posiluje celý organismus. Studánka svatého Jana pramení u brandýského hřbitova nedaleko Labe.  Chrání ji socha svatého Jana Nepomuckého i kaple. Podle 300 let starých její voda historek zázračně vyléčí silné ekzémy, vyrážky a všechny kožní problémy. V době Rakouska-Uherska se stáčela voda ze studánky Pramen živé vody na úplném severu Čech u Vansdorfu a prodávala se jako kouzelný všelék na životadárné srdce, na křeče a revma. 

Dopřejte si o prázdninách osvěžení ze studánek, možná se dočkáte zázraku!

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuza... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 890

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do které... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 320

0900 700 650 - 2 EUR/min