Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Stoletý objev

Lidské tělo prostě bez některých látek neumí fungovat. Tělo onemocní a není-li léčeno, člověk má buď velké problémy, ale některá onemocnění mohou být bez léků fatální.

 

Jednou takovou nemocí je cukrovka. Jak víme, cukrovka se dělí na nemoc 1. a 2. typu. Dnes již všichni víme, že onemocnění cukrovkou 1. typu je autoimunitní a ten druhý je v podstatě „vypěstován“. Lék na diabetes – inzulin, je na světě právě letos 100 let. To už je docela dlouhá doba, že?

Cukrovka byla do té doby smrtelnou chorobou. Samozřejmě, že ani ještě neměla své jméno, přesto si vybírala daň nejvyšší – u prvního typu se postižené děti dožívaly maximálně dvou let. Druhý typ dle závažnosti. 

Cukrovka

Zvědavost a snaha o to, aby se našly léky na různé nemoci, vedly lékaře a vědce ke zkoumání lidských těl a tak se jednoho dne roku 1869 Paul Langerhans, který toho času studoval na univerzitě v Berlíně, jal popsat útvary, jimž se říká dodnes Langerhansovy ostrůvky. O 20 let později německý lékař Oskar Minkowski dělal pokusy na psech a zjistil, že útvary ve slinivce, popsány P. Langerhansem a nemoc diabetes má souvislost. Léto roku 1921 bylo létem, když se povedlo Bantingovi a Bestovi inzulin extrahovat a svůj objev bez nároku na odměnu předali univerzitě v Torontu. Příběh Bantinga a Besta a jejich úžasné práci byla věnována velmi zdařilá inscenace České televize, v níž hlavní roli ztvárnil Marek Vašut, jíž se zhostil s pečlivostí sobě vlastní.

Rok na to byl podán inzulin jako lék. Prvním léčeným pacientem byl 14 lety chlapec Leonard Thompson. Vzhledem k poptávce po léku se výroba rozšířila do USA do Indianopolis. Ani Evropa nezůstala pozadu a v Čechách se začal vyrábět v roce 1926.

A víte, že cukrovka má souvislost se „sladkostí“ života? Že je důležitý zdravý styl života, dobré a kvalitní potraviny, psychická hygiena, pohyb, pitný režim a hodně radosti? Psychosomatické souvislosti jsou dokázány a je jen na každém z nás, abychom se každodenní závislosti na léčbě vyhnuli. Přeji nám hodně radosti, úsměvů a pevné zdraví!

Další zajímavé informace naleznete taky na naší Facebook stránce!

 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Poddáte se módě?

Poddáte se módě?

Asi se zde nedovíte nic nového, když připomenu, že vlasy podléhají módě stejně, jako oblečení, doplňky, boty. Můžeme si připomenout různá období s různými manýry vztahující se k vlasům atd.

Více »

Směrovka

Směrovka

Ekzémy, vyrážky a vůbec defekty na kůži jsou relativně často řešený problém. Z vlastní zkušenosti vím, že málokdy je problém řešený ze strany příčiny, ale pouze důsledku. To znamená, že se řeší až to, co se „vyrobí“ na kůži.

Více »

 
Připravit, pozor… teď!

Připravit, pozor… teď!

Jo jo, máme tady biologické jaro, jehož příchodu si nevšímáme tolik jako příchodu toho astronomického. Už víte, že jaro nastalo pro lidské tělo. Začíná každý rok kolem poloviny února a my bychom se měli podle toho ke svému tělu chovat.

Více »

 
Nedoceněná síla

Nedoceněná síla

Říká se, že vystřelená kulka a vyřčené slovo nelze vzít zpět. Co si o tom myslíte? Já souhlasím. To, že vystřelíte z jakékoliv zbraně, se opravdu vzít zpět nedá. A věřte, že se slovem je to naprosto stejné. Někdy se ani škody napáchané slovem nedají změnit.

Více »

 
„Droga“ vlastní výroby

„Droga“ vlastní výroby

Všeobecné informace o šišince mozkové - epifýze nám říkají, že je to nepárová endokrinní žláza, která má na starosti několik velmi důležitých úkolů a funkcí v lidském těle. Je součástí epithalamu.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Sandra Kyvadlo Věštec

Sandra

Chcete spokojeně žít a užívat si? NEDAŘÍ SE VÁM ZHUBNOUT ? ZARUČENĚ VÁM PORÁDIM Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI!JSEM TOHO ZÁŘNÝM...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:346

0900 700 650 - 2 EUR/min