Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Smrtící elixír krále Kristiána

Tycho Brahe, dánský astronom, který patřil mezi prvořadé vědecké kapacity rudolfínského dvora, nenajde zřejmě klid ani po smrti.

 

V roce 1901 byla jeho hrobka v pražském Týnském chrámu poprvé otevřena. Ostatky se tehdy přemístily do nové, honosnější rakve. Zdá se, že se rakev může otevřít znovu. Má se ověřit teorie, podle níž byl Brahe otráven svými příbuznými a ne na protržení močového měchýře, jelikož si netroufal opustit místnost během císařské hostiny.

Smrtící elixír

Na otravu se soudí podle jeho vystavených vousů na velké výstavě v Dánsku. Podle části kníru odborníci zjistili, že obsahují stokrát větší množství rtuti, než je obvyklé. Tycho si i sám připravoval medikamenty se sloučeninami rtuti. Nemohl se tedy otrávit svou neopatrností? Historici takovou verzi vylučují, protože byl Brahe velmi zkušený a například k sebevraždě neměl jediný důvod.

Jak se mělo všechno odehrát? Král Kristián IV. měl pověřit Erika Brahe, astronomova příbuzného, aby chloridem rtuťnatým Rudolfova oblíbence sprovodil ze světa. Důvodem měly být milostné pletky s jeho matkou a obava o vlastní trůn. Smrtící elixír měl být podán ve dvou dávkách, přípravu vraždy si měl neopatrný Erik zaznamenat do svého deníku. Jaké hroby a hrobky budou ještě otevřeny a jaké záhady přijdou na tento svět?

 
Nejčtenější články
Jak na svědění kůže?

Jak na svědění kůže?

Kortikoidy jsou sice jedny, ale i tak si můžeme pomoci se svěděním kůže bez nich.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Jak si pomoci k rovnováze

Jak si pomoci k rovnováze

Všichni víme, že existují různé možnosti, kterými si člověk při různých obtížích může pomoci. Je jasné, což se osvědčilo, že nejlepší je chodit co nejvíce do přírody. Mimo vliv civilizačních výdobytků jako je hluk, smog, elektromagnetické záření apod. Ale pokud zrovna nemůžeme „vypadnout“, můžeme si pomoci něčím, co z té přírody pochází a má schopnosti nám pomoci.

Více »

Rostliny a energie

Rostliny a energie

Víte, že i rostliny mohou být energetickými upíry a jiné nám dokážou energii předat?

Více »

 
První bylinky pod sněhem

První bylinky pod sněhem

Na čerstvé bylinky nemusíte čekat. První najdete už pod posledním sněhem, na zahradě, na louce i v lese.

Více »

 
Už se chystáte?

Už se chystáte?

Vždy, když jsem se rozhlédla v létě o prázdninách u babičky po zahradě, myslela jsem si, že jsem v pohádce. Protože dům stál na kraji krásného města, aut ulicí jezdilo velmi málo, byl na zahradě nádherný klid. Slyšela jsem jenom, jak bzučí včelky a ševelí listí v mírném vánku.

Více »

 
Kostival lékařský

Kostival lékařský

Latinské jméno kostivalu, symphytum, je původem řecké a znamená spojovat, pojit, lepit. Kostival se používal už v dávné minulosti na urychlení hojení zlomenin a pohmožděnin. I v dnešní době se velmi dobře osvědčuje coby bylina podporující hojení poraněných šlach a vazů. Významně urychluje hojení pohmožděnin a krevních výronů.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min