Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Smrtící elixír krále Kristiána

Tycho Brahe, dánský astronom, který patřil mezi prvořadé vědecké kapacity rudolfínského dvora, nenajde zřejmě klid ani po smrti.

 

V roce 1901 byla jeho hrobka v pražském Týnském chrámu poprvé otevřena. Ostatky se tehdy přemístily do nové, honosnější rakve. Zdá se, že se rakev může otevřít znovu. Má se ověřit teorie, podle níž byl Brahe otráven svými příbuznými a ne na protržení močového měchýře, jelikož si netroufal opustit místnost během císařské hostiny.

Smrtící elixír

Na otravu se soudí podle jeho vystavených vousů na velké výstavě v Dánsku. Podle části kníru odborníci zjistili, že obsahují stokrát větší množství rtuti, než je obvyklé. Tycho si i sám připravoval medikamenty se sloučeninami rtuti. Nemohl se tedy otrávit svou neopatrností? Historici takovou verzi vylučují, protože byl Brahe velmi zkušený a například k sebevraždě neměl jediný důvod.

Jak se mělo všechno odehrát? Král Kristián IV. měl pověřit Erika Brahe, astronomova příbuzného, aby chloridem rtuťnatým Rudolfova oblíbence sprovodil ze světa. Důvodem měly být milostné pletky s jeho matkou a obava o vlastní trůn. Smrtící elixír měl být podán ve dvou dávkách, přípravu vraždy si měl neopatrný Erik zaznamenat do svého deníku. Jaké hroby a hrobky budou ještě otevřeny a jaké záhady přijdou na tento svět?

 
Nejčtenější články
Řeč symbolů 12 - Magická geometrie: Kříž

Řeč symbolů 12 - Magická geometrie: Kříž

Kříž patří mezi nejznámější symboly na světě.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Než dojde na skalpel...

Než dojde na skalpel...

Existuje však nemoc, díky které si do nich nechávají lidé řezat. I lékař vás, možná alibisticky, upozorní, že se tento problém „velmi rád“ vrací a dochází k různým dalším průvodním jevům v pohyblivosti zápěstí.

Více »

Oběd z louky

Oběd z louky

Osvěžte svůj jídelníček lučními rostlinkami - lístky i květ zastudena do salátů, vařené i smažené. Jejich vůni,chuť i svěžest si zamilujete.

Více »

 
Tajemné stavby

Tajemné stavby

Vypravme se dnes za fenoménem, který můžeme najít napříč celou Evroopou. Vypravme se za tajemstvím menhirů. Nejsou to obyčejné kameny, ale kamenné sloupy. Kdo má jejich „stavbu“ na svědomí? Jaký mají význam? Legend kolem nich koluje, ale kde je pravda….

Více »

 
Zahrada plná harmonie a radosti

Zahrada plná harmonie a radosti

I malou zahrádku můžete proměnit v oázu radosti, štěstí a harmonie. Díky dodržování pravidel feng šuej vás může těšit celý rok.

Více »

 
Je v každém z nás

Je v každém z nás

Když se řekne šaman, máme tendenci si představit příslušníka indiánského kmene, který je dle svého postu oděn a ozdoben. Představujeme si oheň vydávající hustý dým, kolem něhož tento muž tančí. Obklopuje ho volná příroda, jejíž je celý kmen součástí.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Laura Věštec

Laura

Léčitelka, zdravotní diagnostička, čínská terapeutka, psychoterapeutka a psychoanalytička, kinezioložkaa regresní ter...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:405

0900 700 650 - 2 EUR/min