Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Sladkost života

A vy víte, co je na světě nejsladší? Inu, je to spánek. Ale to vy již dáveno víte, protože spánek je velmi důležitou součástí lidského života.

 
Ke zdravému životnímu stylu patří pestrá a vyvážená strava, pohyb, čerstvý vzduch a všichni musíme souhlasit, připojíme-li k tomu všemu i spánek. Bezesporu patří k naší duševní hygieně. Spánek má vliv na naší duševní pohodu a duševní pohoda na náš spánek. Trpíte-li nespavostí, přerušovaným spánkem nebo zvýšenou únavou, tak se na spánek zaměřte. V průměru by nám mělo stačit spát 7 - 9 hodin denně. Avšak pokud spánek zanedbáváte, zapomeňte na to, že ho doženete o víkendu. Je to prakticky nemožné. Hezky by se řeklo, kam si lehnu, tam si ustelu. Ale opravdu ke zdravému spánku potřebujeme postel s kvalitní matrací, vyvětranou čistou místnost bez rušivých elementů jako je televize, mobilní telefon či tablet. Ložnice je místo odpočinku a modré světlo, které vyzařují telefony apod., tlumí tvorbu hormonu melatoninu, který nám pomáhá spát. Je potřeba ticho a tma. Teplota v místnosti je samozřejmě velice individuální. Starejte se o svojí duševní pohodu a snažte se usínat s čistou hlavou a nepřemýšlejte nad tím, co musíte nebo nemůžete. Pokud s tím máte problém, mohou pomoci dechová cvičení nebo meditace. Samozřejmě spánek negativně ovlivňuje nachlazení či jakákoliv nemoc, proto předcházejte a preventivně a celoročně se o své zdraví starejte. Před spaním nesportujte, adrenalin vám pak nedá spát, ale cvičení během dne vám pomůže k lepšímu a kvalitnějšímu spánku. Nekuřte, nepijte alkohol a kofeinové nápoje. Alkohol vás bude budit už kvůli dehydrataci nebo běhání na toaletu. Choďte spát pravidelně a klidně si osvojte nějaký pravidelný rituál, po kterém bude spánek přicházet úplně sám.

Sladkost života

Pokud problémy se spánkem přicházejí v řádu několika dnů nebo týdnů, jedná se ve většině případů o stres. Pokud ale problémy přetrvávají déle, je potřeba vyhledat pomoc. Chronické potíže nejčastěji způsobují stravovací návyky. způsob života nebo nemoci či vedlejší účinky léků.

Upravte tedy svůj biorytmus, zaměřte se na stravu, pohyb a duševní očistu. Ideální je vyvarovat se i užívání léku na spaní a využívat sílu přírody. Dopřejte si třeba kozlík lékařský nebo heřmánek s mučenkou. Jako doplněk stravy můžete užívat tryptofan, což je aminokyselina, která zvyšuje tvorbu serotoninu. Jednoduše vás „hodí do klidu“ a ovlivní to, jak se cítíte.

Vřelým doporučením však je, abyste se naučili meditovat a žít přítomným okamžikem.
 
 
 
 

Další články

Směrovka

Směrovka

Dnes již věřím, že máme na světě jakýsi úkol všichni. A tím úkolem je, abychom žili na Zemi v lásce a štěstí. Jak toho dosáhnout je mi však zatím trochu záhadou, protože se lidé honí za penězi, slávou a mocí. A těch mocných, bohatých a zajištěných je na světě stále velmi málo.

Více »

Nápověda

Nápověda

Cítíte nervozitu, chodíte po bytě a nevíte, co byste? Nejčastěji skončíte přede dveřmi lednice. Je plná, nic si nevyberete? Sáhnete vedle do špajzky a dopadnete stejně? Nebo máte pro změnu chuť stále na něco konkrétního?

Více »

 
Lejstro

Lejstro

Loni jsem obdržela „lejstro“. Bohužel to, co chci dělat, se bez něj v současné společnosti neobejde. Naše životy jsou plné různých vysvědčení, osvědčení, dokladů, diplomů, certifikátů a především - mají to správné razítko.

Více »

 
Váháte?

Váháte?

Téměř většina lidí, častěji tedy ženy, někdy i každé ráno, propadají panice, když vybírají v šatníku svršky pro daný den nebo v případě, že se mají účastnit nějaké akce. Jak víme, barvy působí na lidské emoce a psychiku, tak proč toho nevyužít?

Více »

 
Další nevyrostou

Další nevyrostou

Chrup je velmi důležitou součástí lidského těla. Kromě toho, že je důležitým nástrojem při požívání potravin, bychom měli mít na paměti, že mají spojení s vnitřními orgány a také mohou pomoci s diagnostikou různých nemocí na úrovni psychosomatiky.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka Soucitný Věštec

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, vidím auru...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Sandra Kyvadlo Věštec

Sandra

Chcete spokojeně žít a užívat si? NEDAŘÍ SE VÁM ZHUBNOUT ? ZARUČENĚ VÁM PORÁDIM Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI!JSEM TOHO ZÁŘNÝM...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:346

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:917

0900 700 650 - 2 EUR/min