Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Silné téma

Strach, a to určitě každý ví, patří mezi negativní emoce. Je jednou z nejhorších, která ovlivňuje naše zdraví. Podívejme se tedy, jak to se strachem v lidském životě je a co s ním můžeme udělat.

 

Strach člověka provází od nepaměti. Je to reakce na nebezpečí. A co si budeme vykládat, první lidé na Zemi ke strachu měli velmi mnoho důvodů. Divoká zvířata, přírodní úkazy, tma, jiné skupiny lidí atd. Mohli bychom říci, že šlo většinou o strach o život. Postupem času se důvody strachu co do počtu rozrostly. Lidé si najednou uvědomovali, že například stárnutí je velmi nepříjemné a předchází smrti. Tudíž strach ze stárnutí a smrti. S vývojem společnosti strach ze ztráty – blízký člověk, zaměstnání, domov, ale také zajištění rodiny v podobě peněz (opět svou roli hraje výdělečná činnosti)a také určitá role ve společnosti. Přijetí, odsuzování, posuzování, vyřazení z určité skupiny lidí, jedním z velmi zásadních strachů je obava o zdraví. Strachů je mnoho. 

ledvina

Projevy strachů jsou evidentní. Bledost, třas, husí kůže. Normální reakcí na strach je nutkání utéci. Tuto reakci má člověk prostě v sobě zakódovanou. Pokud únik není možný, strach se mění v agresi. A zde se může projevit i tzv. afekt. Afekt je jen důsledek intenzivního a vygradovaného strachu. Existují také takové strachy, jimž říkáme fobie – z uzavřených prostorů, prostranství, pavouků atd. Strach má prý také na svědomí i vznik různých bájí a legend. Avšak není se co divit, když se podíváme zpětně, mnoho úkazů si lidé prostě neuměli vysvětlit.

Podívejme se, co dělá strach s lidským organismem, jaký má na něj dopad. Strach je spojený s ledvinami a močovým měchýřem. Prožívá-li člověk strach, je oslabována energie jeho ledvin. To souvisí s různými obtížemi a i nemocemi. 

Když se začne dítě v noci počůrávat, zamyslete se, rodiče, nad tím, co se děje ve vaší rodině. Je možné, že vaše dítě zažívá strach z něčeho, čeho si vy nevšimnete? Nebo se u vás odehrává situace, která z pohledu dítěte může vyvolávat jeho nejistotu? Je tedy více než jasné, co vaše dítě potřebuje.

U dospělých se slabé ledviny projevují např. nočním pocením, pocit vyschlého krku či úst, bušením srdce a také pocitu horka v obličeji. Ale může jít i o jiné projevy. Ledviny jsou spojené s plícemi, ušima, klouby, vyživují vlasy, nehty a kůži. Mozek ledviny též potřebuje pro správnou funkci. Nic nefunguje v lidském těle samo o sobě, vše je propojené. A stejně tak jsou ledviny, jejichž párovým orgánem je močový měchýř, propojeny s emocí strachu.

Podle etikoterapie většina strachů, které prožíváme, pochází z prenatálního období. To znamená, že v době, kdy je žena těhotná, přenáší své pocity, v tomto případě strachy, na své dítě. Skvělým příkladem je například atopický ekzém. 

Také je důležité vědět, že ledviny ovlivňují mezilidské vztahy. A to veškeré. Pokud je některých z vašich vztahů nezdravý, měli byste ho buď uzdravit, nebo z něj odejít.

 
Nejčtenější články
Runy

Runy

Pořiďte si do nového roku runu jako talisman, která Vás bude chránit, povede Vás anebo Vám bude připomínat cíl Vaší cesty.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Tarot plný informací

Tarot plný informací

Vznik tarotu není přesně historicky podchycen, ale má se obecně za to, že vznikl ve starém Egyptě. Tato verze byla přijata přes to, že tarot obsahuje širokou škálu symbolů, z nichž některé pocházejí i z Asie. Skládá se z velké a malé arkány, přičemž každá z nich má svůj důvod vzniku a za pozornost stojí i samotné slovo TAROT se svými významy – kolo, zákon.

Více »

Rostou, nerostou …

Rostou, nerostou …

A je to tady! Nastává sezóna, která každý rok plní sociální sítě fotografiemi těch nejlepších lesních úlovků. Hřiby, podhřiby, masáky a jiné druhy, které jejich sběrači bezpečně poznají.

Více »

 
Hluboká tajemství

Hluboká tajemství

Každý z nás má hluboce ukrytá tajemství. Většinou jsou ukryta v paměťových trezorech, od kterých jsme zřejmě zahodili klíče. Pokud je však najdeme, odemkneme a zpracujeme, můžeme dojít duševního klidu.

Více »

 
Jste v očekávání?

Jste v očekávání?

S příchodem na svět dostane každý človíček jméno. Jak důležité je pro člověka světské jméno? Může mít vliv na jeho život?

Více »

 
Důležité!

Důležité!

Zamysleli jste se někdy nad otázkou zodpovědnosti, odpovědnosti? Býváme tímto tématem masírováni od dětství, avšak bohužel rámci morálky. Za něco, za někoho. Ale co zodpovědnost sám za sebe a k sobě?

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Wendy Axon Soucitný Věštec

Wendy Axon

Jdi za svými sny, dokud stojíš na nohou.Takto zní mé motto. Studiu a provozování esoteriky se zabývám přes 15 let. Sv...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:716

0900 700 650 - 2 EUR/min

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:851

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama Soucitný Věštec

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuzavre...Více

ZaneprázdněnProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:890

0900 700 650 - 2 EUR/min